Біля могили радянського шпигуна-диверсанта Кузнєцова у Львові виявили підкоп

ЦЕ Ж ТРЕБА! /

У Львові невідомі зробили підкоп поруч із могилою радянського диверсанта Миколи Кузнєцова. Місцеві ЗМІ не відкидають спроби викрадення останків. Рідні Кузнєцова хочуть перепоховати його останки в Єкатеринбурзі, проте 2020 року Львівська міськрада не погодила передання праху співробітника НКВД його родичам.

Увечері 31 грудня житель Львова виявив підкоп могили агента НКВД Миколи Кузнєцова на Пагорбі слави. Про це пише Гордон з посиланням на місцеве видання Zaxid.net.

За його інформацією, на місці працювали співробітники поліції та інших силових відомств.

"Підкоп виявили у клумбі позаду пам'ятника на могилі Кузнєцова, яма зверху була прикрита дошкою. Мета підкопу наразі незрозуміла, але, ймовірно, іде мова про спробу викрасти останки радянського агента або ж про підготовку до підриву могили", – зазначило видання.

На сайті поліції немає інформації про інцидент. Правоохоронці, за даними Zaxid.net, обіцяли надати детальну інформацію 2 січня.

Микола Кузнєцов – радянський диверсант-розвідник, агент НКВД, ліквідував 11 генералів і високопосадовців окупаційної адміністрації нацистської Німеччини. Кузнєцов загинув 8 березня 1944 року в селі Боратин Львівської області. Йому посмертно надали звання Героя Радянського Союзу. Ексгумацію останків агента НКВД провели 1959 року, 1960 року їх перепоховали на Пагорбі слави у Львові.

Zaxid.net пише, що родичі Кузнєцова хочуть перепоховати його останки в Єкатеринбурзі. 7 лютого 2020 року виконавчий комітет Львівської міської ради не погодив передання праху Кузнєцова його родичам у Росію.

Могилу Кузнєцова неодноразово розмальовували, а в березні 2019 року з неї викрали бронзовий барельєф.

Читайте на цю тему: Микола Кузнєцов, він же Пауль Зіберт. Посмертна доля агента "Пуха"

Фото: zaxid.net


Коментарі:
Більше новин по темі: