У Чернівцях відкрили нове відділення соціального Центру «Турбота»

Сьогодні у Чернівцях відкрили нового відділення денного перебування для людей літнього віку комунального центру «Турбота», що на вул. Садовського, 8.

У новій установі будуть надавати соціальні послуги для підопічних відділення денного перебування (375 осіб) за державними стандартами: послуги соціальної адаптації, консультування, інформування та послуги психолога. Основні напрямки це: робота «Університету ІІІ віку» – факультети англійської, румунської, української мов, факультети культурології, краєзнавства, психології, літератури, основи здорового способу життя, історії України, релігієзнавства. Організація комп’ютерних курсів, проведення гуртків за інтересами, проведення різноманітних майстер-класів, зустрічі із письменниками, журналістами та різними фахівцями державних структур.

Міський голова Чернівців Роман Клічук подякував всім спонсорам, які долучилися до створення такої важливої установи та подарував закладу проектор. Заступник міського голови Юрій Лесюк поповнив книжками бібліотеку «Турботи».

Зауважимо, що на ремонт приміщення Чернівецька міська рада виділила кошти в сумі 680 тис. грн., а саме: в 2017 році для проведення першого етапу капітального ремонту виділено 280 тис. грн. У 2021 році виділена сума 400 тис. грн. для завершення ремонтних робіт. Великий внесок для створення нового приміщення «Турботи» зробив відомий забудовник, депутат Чернівецької обласної ради Володимир Мороз.

Також завдячуючи благодійності багатьох соціально-культурних закладів нашого міста, підопічні мають можливість безкоштовно відвідувати музеї, театр, філармонію, органний зал.

– Я дуже рада, що ми відкриваємо цей чудовий заклад і впевнена, що тут завжди буде затишно і цікаво. Наші підопічні, які будуть отримувати третю, чи четверту освіту знайдуть себе тут та будуть почуватися комфортно і радісно. А ми будемо підтримувати підопічних «Турботи» і вже найближчим часом передамо комп’ютери, щоб всі охочі могли опановувати комп’ютерну грамотність, – каже керівниця департаменту соціальної політики Наталія Фрунзе.

Викладачка англійської мови, волонтерка Галина Семен розповідає, що у «Турботі» з 2012 року: «Ми раді, що у нас є такі щирі, чудові підопічні. Я викладаю англійську мову. Старші люди не так швидко запам’ятовують матеріал, але велика праця дає гарні результати і я надзвичайно рада, що хтось з нуля навчився читати англійською мовою, розмовляти під час подорожей. У новому приміщенні буде більше простору і зручності для навчання».

Чернівчанка пані Юлія розповідає, що «Турбота» є для кожного з відвідувачів великою радістю. – Це наша велика радість і щастя. Наша віддушина. Ми тут навчаємося у професійних викладачів, спілкуємося, відчуваємо щастя від кожної зустрічі. Тож дякуємо за можливість вчитися і розвиватися навіть у нашому поважному віці, – каже Юлія Олексіївна.

Альона ЧОРНА, спеціально для БукІнфо (с)
Фото авторки


Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації