У Чернівцях хочуть створити музей радянського тоталітаризму

Пам’ятник «невідомому солдату», «воїну визволителю» чи «довгорукий» – як тільки не називають Монумент Перемоги 1941-1945 років, а саме так називається пам’ятник на Соборній площі Чернівців. Маємо завжди актуальні запитання: демонтувати, перенести чи не чіпати? Це дискусія, яка не вщухає десятиліттями. Тож розпочали працювати в робочій групі - вирішуватимемо подальшу долю Монументу.

Про це на своїй сторінці у Фейсбук написав заступник міського голови Чернівців Василь Зазуляк.

Він зазначив, що міська влада хоче “почути думки спілки архітекторів, художників та істориків і, звичайно ж, чернівчан. Саме тому оголосимо онлайн консультації щодо долі монумента”.

Пряма мова Василя Зазуляка:

"Попередньо бачення спеціально створеної комісії – працювати над перенесенням даного монумента. І я цю думку поділяю. Зрештою, це пам’ятка історії, яка має бути збережена, а ми цивілізоване суспільство, на відміну від росіян.

Але ось питання: якщо громада буде «за» та члени виконавчого комітету приймуть рішення про перенесення монументу, то куди його дівати?! Комісія запропонувала доручити департаменту урбаністики та архітектури віднайти земельну ділянку для створення музею радянського тоталітаризму. Підтримуєте ідею створення такого музею?", - йдеться у дописі.


Коментарі:
Більше новин по темі: