У Чернівцях деякі парковки подорожчають майже у десять разів

Уже понад пів року парковки у центрі Чернівців безкоштовні. Та незабаром вони знову стануть платними, йдеться у публікації МБ.

Паркування у центрі міста коштуватиме 20 гривень на годину. Тариф зросте майже у десять разів, адже досі ціна на паркування становила три гривні.

Загалом подорожчає ціна для 19 паркувальних майданчиків – від 10 до 20 гривень.

"Нові тарифи планували встановити з першого листопада, але оператори паркування не встигли здійснити розрахунки. Наразі проєкт рішення оприлюднений. Та ще невідомо, чи ці тарифи будуть остаточними, адже оператори подали економічно обгрунтовані розрахунки. Ще має засісти тарифна комісія, відбутися громадські обговорення і насамкінець тарифи на паркування погоджує виконком. Тож очікуємо, що ціни зміняться до кінця року", – каже начальник управління благоустрою департаменту інфраструктури та благоустрою міської ради Олексій Голованов.

Парковки у центрі міста буде обслуговувати МіськШЕП, і вони подорожчають найбільше.

Також документи для перерахунку подали приватні оператори паркування, які обслуговують два майданчики біля ринку "Центральний".

Тут тариф був п’ять гривень, а просять підвищити його до 15 гривень. Подорожчають парковки на проспекті Незалежності, на вулиці Небесної Сотні – біля Будинку побуту та діагностичного центру, на проспекті Незалежності біля квіткового ринку.

Наразі в Чернівцях платними є 13 майданчиків, які працюють за старим тарифами.

"Тариф на паркування в Чернівцях був затверджений у 2013 році, і відтоді він не переглядався для більшості операторів. У 2019 році лише зросли ціни на парковках біля Калинівського ринку та біля ринків на вулицях Зеленій, Удонова. Ціна на паркування у Чернівцях коливалася від 2,85 гривні до 10 гривень. В Україні це були найнижчі тарифи на паркування. Більшість операторів відмовилася від паркувальних майданчиків, бо це було невигідно, – пояснив Олексій Голованов.

Але навіть незважаючи на низькі тарифи, до бюджету міста від операторів паркування надходило майже мільйон гривень.

Навіть після подорожчання тарифи на паркування у Чернівцях не будуть найвищими, лідерами є Київ і Львів, де ціна за паркування сягає 35-40 гривень за годину. У Чернівцях буде середній тариф на паркування.


Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації