Роман Клічук про Продана, деструктивну опозицію, вартість проїзду і «плюшки» для освітян

Сьогодні відбулася пресконференція Чернівецького міського голови Романа Клічука. Йшлося про основні напрямки роботи за останні декілька місяців й про те, що вдалося зробити.

На початку зустрічі Роман Клічук запросив всіх охочих завітати 20 серпня о 16 годині на громадські слухання біля відновленого скверу біля Резиденції Буковинських митрополитів. Відтепер сквером можна прогулятися широкими алеями. Також можна долучитися до обговорень щодо подальшого відновлення скверів і парків.

Про збитковість комунальних підприємств

Роман Клічук нагадав, що комунальні підприємства Чернівців є вкрай збитковими: «Ця система вибудовувалася не один рік. Це пов'язано з поганим управлінням, з поганою координацією. Вони застигли у 95 році. Ми стикнулися з тим, що було багато схем.

Побачили, що начебто на «ProZorro» здійснювалися закупівлі, які на 30% вищі за ринкові ціни. На деяких підприємствах ціни були вищі вдвічі за ринкові».

Міський голова зауважив, що буде здійснено ще один розширений аудит на КП «Чернівціводоканал». – Невдовзі ви побачите зміни по водоканалі. Ці зміни вже є. Фахівці з Ізраїлю давно подавали свої пропозиції щодо покращення підприємства. На жаль, їх ніхто не слухав. І тому ми маємо водопровідну мережу, яка знаходиться у жахливому стані, - сказав міський голова. Посадовець додав, що роботи по відновленню водопостачання триває. Здійснено багато модернізованих кроків, які унеможливлять подальші численні відключення водопостачання.

Про нову хвилю COVID-19 й вакцинацію освітян

Роман Клічук зазначив, що освітяни мають бути зацікавленими у вакцинації та навчанні офлайн. А щоб заохотити вакцинуватися міська влада надасть фінансову підтримку на ремонт шкіл тощо: «Діти мають навчатися у школі, спілкуватися і вчитися саме так, як вони звикли. Є постанова МОЗу, яка рекомендує не відкривати школи, якщо не вакцинувалися 80% педагогів. Якщо вони хочуть, щоб заклад відкрився, вони мають вакцинуватися. Змусити це робити ми не маємо ніякого права. Зі своїм профільним заступником ми обговорили, що тим навчальним закладам, які таки відкриються, ми виділимо кошти на ремонт, спортивні майданчики. Має бути заохочення».

Щодо готовності міста до нової хвилі коронавірусу в Чернівцях Роман Клічук наголосив, що медичні заклади готові до викликів і боротьби з хворобою: «У них все є все необхідне. Фактично всі ці відділення готувалися до можливого спалаху. Я хочу всіх заспокоїти, медики мають величезний досвід. Вони вже знають, як боротися з цією хворобою».

На Рівненську - 30 мільйонів

Йшлося й про ремонтні дорожні роботи. Як стало відомо, вулицю Кармелюка підрядник має здати до грудня місяця. Наразі там є затримка робіт через те, що газовики не замінили трубопроводи, а підрядник не замінив водопровідні мережі. Та найближчим часом все вирішать і зроблять.

А вулиці Рівненській, на наступній сесії міської ради, будуть розглядати питання фінансування ремонтних робіт.

– На сесії, думаю, нам вдасться проголосувати за виділення 30 млн. гривень на ремонт Рівненської. Також ми оголошуємо тендери на проєктно-кошторисну документацію, щоб наступного року відремонтувати майже всю вулицю Головну, Щербанюка, Ярошинську, Дарвіна, Горького, Буковинську, Чернишевського, – сказав міський голова.

Їхати стане дорожче

Щодо можливого здорожчання проїзду Роман Клічук каже так:

«Якщо перевізники доведуть, що їхні витрати зросли, то вартість проїзду зросте. Коли зростають ціни, зарплатня, то кожен перевізник повинен прийти і обґрунтувати витрати. Тенденція така, що в країні у багатьох містах уже підвищили до 10 гривень. Тому будемо обговорювати. Якщо перевізники доведуть, що у них великі витрати, тоді будемо ухвалювати рішення на виконкомі. Наразі собівартість проїзду у тролейбусі коштує 25 гривень з особи. А в нас є вартість квитка – 5 гривень. То ті 20 гривень оплачують з міського бюджету»

Водночас, за словами Романа Клічука наразі є перевізники, які готові працювати за ціною 7 гривень за проїзд.

Клічук про кадрові рішення, деструктивну опозицію та дипломатію

На запитання кореспондентки «БукІнфо» щодо того чи шкодує про призначення Петра Продана керівником Роман Васильович каже:
- Ні, я не шкодую. Це неправильно. Розумієте, що є керівники, які я вважав, що вони справляться з роботою і поставленими перед ними завданнями. Але це життя, комусь вдається, а комусь ні. Тож звичайно, що я не шкодую. А Петро Дмитрович зробив багато хороших речей. Він намагався боротися з корупцією і вивести підприємство з тіні. Але на жаль йому не вдалося зробити те що ми від нього вимагали.

- Чи є вже наступні кандидати на звільнення, після Петра Дмитровича?

- Це неетично говорити. Розумієте, це не тільки людський фактор. Ми дивимося показники. Кожен з них повинен показати конкретно, у цифрах, що зроблено на конкретному комунальному підприємстві. У кожного з них є цілі, які ми поставили перед ними й вони повинні показати справилися вони з ними, чи ні.

Також ми поцікавилися у Романа Клічука ким із призначених керівників він задоволений та чию роботу оцінює як високопрофесійну.

- Думаю що мені неетично говорити через ЗМІ хто з них краще, а хто ні. Розумієте у великому колективі завжди знайдеться 20-25% тих, хто буде працювати найкраще і десь 20% які будуть працювати гірше всіх. Ми ж будемо намагатися підіймати планку. Тому від гірших будемо позбуватися. Знаєте, не завжди керівник є гіршим тільки тому, що він сам по собі такий. Хтось вчиться швидше, хтось довше. У нас є два варіанти: або ми будемо допомагати й передавати свій досвід і вони будуть вчитися. Або будемо змінювати.

Розповів Роман Клічук у коментарі «БукІнфо» й про спротив змінам з боку опозиції у Чернівецькій міській раді:

- Я не можу сказати, що це є опозиція. У моєму розумінні опозиція – це конструктивна опозиція, яка критикує ті речі, які ти зробив неправильно. Ми розуміємо, що в нас є та опозиція, яка була раніше при владі. Яке вони мають право, довівши місто до такого стану, ще критикувати?! І взагалі це не критика! Якщо люди слідкують за сесіями, то бачать, що це є крик, хамство і саботаж. Ці люди дуже не хочуть, щоб у нової міської влади щось вийшло. Також вони дуже не хочуть, щоб ми жили у нормальному місті.

- Як ви домовляєтеся? Які запроваджуєте дипломатичні кроки задля спільної роботи?

- Я закликаю постійно всіх: «Давайте разом сідаємо за стіл перемовин і всі розбіжності будемо намагатися обрізати. У нас є одна ціль. Ми хочемо зробити, щоб наше місто було найкрасивіше, найкрутіше в Україні, щоб ми могли запросити гостей і нам не було соромно. Я готовий з усіма сідати за стіл перемовин, але не домовлятися про «шкурняки». Ми готові говорити щодо того, які шляхи вони бачать для розвитку нашого міста.

Альона ЧОРНА, спеціально для БукІнфо (с)
Фото авторки

Відео ТРК Чернівці:


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації