Чернівецька міськрада втретє від початку війни зібралася на сесію: що ухвалили

Засідання сесії Чернівецької міськради тривало не більше години. Про це повідомляє molbuk.ua

"Традиційно відсутні"

Присутніми зареєструвалися 22 депутатів, тож кворум був. Традиційно не прийшли жоден із представників фракцій "Команда Михайлішина", "Рідне місто", "Народний контроль". Представники інших фракцій - "Єдина альтернатива", "Пропозиція", "Європейська солідарність", "Слуга народу", - зібралися.

Сесія розпочалася з привітання з днем народження депутата від "ЄС" Сергія Бостана, який відзначає 35-річчя. Йому під гучні оплески вручили букет квітів.

Оскільки на сесії розглядали питання, які мали стосунок до військово-оборонної сфери краю, онлайн-трансляція з зали не відбувалася. Хоча представникам ЗМІ дозволили бути присутніми в залі з єдиною засторогою – не вести онлайн-трансляцій. Засідання сесії пізніше оприлюднили в запису.

На порядок денний винесли усього 3 питання. За всі присутні на сесії депутати проголосували без суперечок та одноголосно.

Оскільки ці питання вже попередньо розглянули на депутатській комісії, то не зупинялися на їхньому обговоренні.

Фото МБ

Знижки для підприємців

Зокрема, проголосували за внесення змін та доповнень до Програми "Захист" Чернівецької міської територіальної громади на 2022-2024 роки.

Також підтримали проєкт рішення, який передбачає заходи щодо підтримки військових формувань, які дислокуються на території Чернівецької міської територіальної громади. Йдеться, зокрема, про покращення матеріально-технічного забезпечення цих формувань: його збільшили на мільйон гривень.

Тобто матеріально-технічне забезпечення військових формувань Чернівецької громади на 2022-ий рік тепер становить 6,1 мільйон гривень.

Окрім того, підтримали проєкт рішення "Про ненарахування плати за послуги ринків фізичним особам – підприємцям, які є користувачами торговельних місць на території КП МТК "Калинівський ринок" і МКП "Газкомплектприлад" на підставі укладених договорів, призваних на військову службу під час мобілізації відповідно до Указу Президента України".

Також депутат фракції "Слуга народу" Олексій Просяний запропонував направити протокольне доручення щодо повної відміни сплати за послуги ринків на всіх підприємствах, які належать до сфери торгівлі на території Чернівецької громади, з 24 лютого по 13 березня.

А з 14 березня по 22 серпня, тобто на період дії воєнного стану, запровадити для підприємців Чернівців, які працюють на комунальних підприємствах, 10-відсоткову знижку.

"Далі департамент економіки підготує проєкт рішення, розгляне втрати міського бюджету внаслідок ухвалення такого рішення, і на наступній сесії депутати будуть це розглядати", - прокоментував Олексій Просяний molbuk.ua.

Фото МБ

Підтримка військовослужбовців

Ще одне ухвалене протокольне рішення, запропоноване депутатом фракції "Пропозиція" Степаном Руденком, - розглянути можливість фінансування військовослужбовців із Чернівців, які служать в інших військових частинах, які не дислокуються на території Чернівецької громади.

"У нас дуже велика кількість військовослужбовців, які несуть службу в ЗСУ та інших військових формуваннях, які не дислокуються на території Чернівців. І тому протокольне рішення для фінуправління – розглянути можливість фінансування таких військовослужбовців, які служать в інших військових частинах, що не дислокуються на території Чернівецької територіальної громади.

До нас уже неодноразово звертаються наші члени територіальної громади про допомогу військовослужбовцям, які зараз знаходяться в інших обласних центрах. Хочемо їм допомогти. Таким чином цим протокольним рішенням ми сподіваємося, що фінуправління розгляне можливість виділення їм допомоги. Гадаю, десь за тиждень часу вони би вже мали надати нам інформацію", - зазначив у коментарі molbuk.ua Степан Руденко.

Переглянути сесію в запису можна тут:

Зібралися втретє

Це третя сесія міськради від початку повномасштабної війни. Перша відбулася 19 травня, вона була закритою, журналістів на неї не допустили.

18 квітня міська рада збиралася на позачергову сесію, але не було кворуму. Присутніми були 19 депутатів. Семеро депутатів перебували у Збройних силах України.

Перед тим сесію ЧМР збирали позачергово 26 лютого.


Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації