ГОЛОВНА | БЛОГИ | ПРО НАС | АРХІВ | ФОТОСЕРВІС | КОНТАКТИ | ВХІД НА САЙТ
Блог Марка Файнера
24-10-2020 04:06

Якщо не ми їх, то вони нас, або Чи обов’язково сплачувати комунальні послуги!?

Нас постійно переконують (а точніше, зомбують), що ми живемо в нібито демократичному, правовому суспільстві з ринковою економікою, що наша держава соціальна, а тоталітаризм, диктатура і волюнтаризм залишились у далекому минулому, до якого ми ніколи не повернемось. Чи так воно насправді? Брехня, профанація, бутафорія та імітація це все, на мій погляд. Це відчуває нутром і весь трудовий народ, але якось не може висловити, самоорганізуватись і дати адекватну відповідь хапугам від влади.

Наведу прості приклади зі сфери комунальних послуг. Є в нас «Закон про житлово-комунальні послуги» № 2189, який написаний прислужниками бариг-монополістів далеко не на нашу користь, але навіть його нахабно не виконують, а суди не хочуть ставати на захист громадян-споживачів, бо, мабуть, теж, як і хапуги, з цього щось мають. Як результат ми в своїй Державі маємо реально повну руйнацію комунальної галузі, в якій зношено три чверті інженерних мереж, практично не ведеться поквартирний облік наданих послуг, значна частина житлового фонду в аварійному та передаварійному стані, а центральні та місцеві органи влади продовжують годувати нас демагогією та обіцянками. При цьому за неповними офіційними даними заборгованість населення з комунальних послуг доходить уже до ста мільярдів гривень. Однак цікаво те, що при такій величезній заборгованості жодне комунальне підприємство не збанкрутувало, а службовці органів влади і цих підприємств регулярно отримують зарплату та ще й преміальні. Виходить, що нібито заборговані їм гроші – це просто нарахований населенню надприбуток для чиновників і різних хапуг, без якого вони роками якось обходяться.

Я, особисто, добросовісний платник і регулярно та своєчасно сплачую всі рахунки за комунальні послуги, хоча ними майже не користуюся. Так, за квартиру, в якій проживаю не більше 15 днів на рік і яку не здаю в оренду, щорічно сплачую 15 тисяч гривень. І все тому, що надавачі комунальних послуг не ведуть облік, тобто плачу абонентську плату за газ, холодну і гарячу воду, тепло, яких споживаю не більше, ніж 5%. Не вести облік послуг і здирати з людей надмірну, нічим не обґрунтовану плату, мабуть, вигідно баригам від влади; тому-то вони нічого не роблять для наведення елементарного порядку. А при відмові населення платити їм за неотримані послуги, звертаються до суду, який, навіть не викликаючи «боржника» і не аналізуючи документи, користується Законом про наказне провадження і, ставши на сторону стягувача, може забрати у вас все майно. От у такій правовій, демократичній, соціальній державі ми живемо реально і помовчуємо, поспішаючи своєчасно сплатити липові рахунки за комунальні послуги липових управляючих компаній.

А чи, взагалі, зобов’язаний власник квартири в багатоквартирному будинку сплачувати щось комунальним баригам, з якими у нього немає ніяких договірних відносин і, відповідно, ніяких зобов’язань сторін, за липовими рахунками без підписів і мокрої печатки? Я не юрист і тому прошу справжніх юристів роз’яснити це в коментарях. Розумію, що по совісті – так, але й обов’язки обслуговування, і тарифи теж мають бути по совісті. А якщо ні? Адже честі і совісті, як зясувалось, у наших чиновників немає.

От вам конкретний приклад. Якось в результаті гідравлічного удару в мережі в моїй квартирі вирвало водопровідний кран – і вода залила сусідів з нижніх поверхів. На мій терміновий виклик аварійні служби ЖРЕПУ та міста перекрити водопровідний стояк приїхали аж через три години, в результаті чого я відшкодував сусідам багато тисяч гривень за ремонт. Другим разом викликав сантехніка для прочистки каналізації в під’їзді, на що отримав відповідь, що квартира є приватною власністю – тому мені треба звернутися до приватного виконавця. Звернувся, заплатив 500 грн за 15 хвилин простої роботи. А мені ж, як і багатьом досвідченим спеціалістам, за науково-дослідну роботу, включаючи фізичне навантаження (зразки мають по 5-20 кг) платять у 10 разів менше. Так само з нас деруть торгаші-перекупщики, ресторатори, перукарі та інші хапуги.  

Платимо за вивіз сміття, гарячу воду і тепло, хоча в будинку більше десятка приватних фірм, у т. ч. крутий ресторан, кафешки, сауни, продуктові магазини, а навкруги купа кіосків, які зносять у двір своє сміття. Розібратись, проаналізувати і щось робити в комунальній сфері ніхто не хоче. Тож доведеться це зробити мені самому з вашою допомогою, шановні читачі.

Колись, за совєтських часів, багатоквартирні будинки були державною власністю і рахувались на балансі комунальних ЖРЕПів, за що ми їм давали відповідну платню. З приватизацією житла будинки юридично мали б перейти на баланс власників житла, які не мають ані своєї організації, ані обслуговуючого персоналу, ані необхідних інструментів та приладів для профілактики, обліку та ремонту. От і зависли вони в повітрі разом з горищами, підвалами, інженерними мережами і прибудинковими територіями. Такий хаос, звичайно, вигідний аферистам. І хапуги з органів місцевої влади почали продавати те, що по праву належить мешканцям будинку. Мало того, вони ще створили замість ЖРЕПів самозвані управляючі компанії, яким ніхто не доручав управляти нашою приватною власністю, і ті почали встановлювати свої правила, тарифи, не беручи на себе жодних зобов’язань, окрім збирання з людей бабла (рекетири принаймні брали зобов’язання охорони бізнесу). От тепер і шантажують вони мешканців погрозами звернення до суду. І немає до цього діла ані правоохоронним органам, ані відповідному міністерству.

Тож пропоную терміново для порятунку комунальної галузі країни:

-  ліквідувати самозвані управляючі компанії багатоквартирних будинків, створивши, за дорученням власників квартир, обслуговуючі (приблизно на 500-1000 квартир) підприємства, яким передати на баланс будинки, активи ЖРЕПів, інженерні мережі та прибудинкові території, покладаючи обов’язки обслуговування кожної квартири і укладання договорів з кожним власником;

-  привести у відповідність до Конституції України законодавство про житлово-комунальні послуги та розпочати велику комунальну реформу: інвентаризацію, заміну та капітальний ремонт інженерних мереж, технічне обстеження і паспортизацію будинків, визначення прибудинкової території і долі спільної власності кожного мешканця, укладання з нами відповідних договорів;

-  відродити діяльність Міністерства будівництва і комунального господарства, прибравши невластиві йому функції розвитку громад і територій.

Пропоную вважати погрози та шантаж стягувачів стосовно власників житла злочином, що підпадає під ст. 189 Кримінального кодексу України як вимагання і притягати до кримінальної відповідальності не тільки стягувачів, а й суддів, які вчинили неправосудні дії.

Пропоную також замінити волюнтаристичні тарифи на науково обґрунтовані.

Звертаю увагу на те, що недобросовісні надавачі послуг, прочитавши цю статтю, підуть на підлог, оформляючи фіктивні протоколи зборів мешканців та договори.

Отже, на мій погляд, ми не зобов’язані сплачувати комунальні послуги, тому що:

-  у нас немає індивідуального договору зі стягувачем і, відповідно, взаємних зобов’язань (відповідно ст. 12 Закону №2189 про ЖКП, оплата здійснюється виключно на договірних засадах);

-  у стягувача немає доказів спожитих нами робіт і послуг, так як надавач послуг не встановив і не повірив у встановленому порядку лічильники споживача та не здав споживачу ці роботи і послуги за актом здачі-приймання;

-  стягувач (управляюча компанія) самовільно шахрайським шляхом присвоїла собі повноваження розпорядника приватної власності осіб без їхнього доручення;

-  невідомо, чиєю власністю (де документи на долю?) є прибудинкова територія і хто зобовязаний її обслуговувати;

-  споживач не отримував від надавача послуг рахунки за правилами фінансових документів, тобто з підписами і мокрою печаткою:

-  надавач послуг не може обґрунтувати волюнтаристичні тарифи, установлені нелегітимним органом, та довести обсяги виконаних робіт і послуг;

-  з юридично-формальної точки зору Законом України про ЖКП не передбачені указані в рахунках такі послуги, як централізоване опалення і постачання гарячої води, водопостачання і водовідведення та вивезення побутових відходів, а існують тільки постачання теплової енергії і гарячої води (замість централізованих), а от водопостачання і водовідведення централізовані, є ще поводження з побутовими відходами.

Водночас з позицій громадянської свідомості пропоную, до встановлення порядку в житлово-комунальній сфері, по совісті оплачувати фактично виконані надавачем роботи й послуги. А вони щонайменше у 2,5-3 рази менші, ніж намальовані в рахунках, що може порахувати кожен студент вишу спеціальностей «водопостачання і водовідведення» та «теплогазопостачання і вентиляція»,

Комунтеплоенерго може аргументувати нібито даними по будинку в цілому. Але це все одно, що середня температура по лікарні. І хто їм дозволяв установлювати лічильник без дозволу власника? Тобто їхні дані отримані незаконним шляхом.

Чув, що на найближчому засіданні Верховної Ради готується черговий шухер з комунальних послуг, де хочуть зобов’язати нас до поточного і капітального ремонту отриманого свого часу мотлоху.

Навколо будівельно-земельних та архітектурно-комунальних місцевих і центральних органів влади ще з совєтських часів завжди збирався весь нікчемний відстій суспільства: хабарники, аферисти, злодії, бездарі (у т. ч. з науковими ступенями і званнями), який утворював щільну оболонку, проникнути крізь яку можна було винятково з чималими грішми або з гранатою чи автоматом Калашникова. Тому на шляху до відновлення комунальної сфери країни нам ще не раз доведеться згадати Сашка Білого (Олександра Музичка). Не вірю жодному їхньому слову. Що б вони нам не казали, думають тільки про те, як черговий раз нас на#бати.

Тож, самоорганізовуймося і даваймо достойну відсіч хапугам від влади.

ЯКЩО НЕ МИ ЇХ, ТО ВОНИ НАС!

Слава Україні!

Переглядів (1646) / Коментарі (2)
Додати свій коментар
  Ваше ім'я
  Місце проживання
  Введіть код
 оновити код
 
 
Увага, коментарі не відповідаючі нашим вимогам будуть видалені.
зачекайте ...