ГОЛОВНА | БЛОГИ | ПРО НАС | АРХІВ | ФОТОСЕРВІС | КОНТАКТИ | ВХІД НА САЙТ
Блог Марка Файнера
03-09-2020 21:58

Гоп-стоп Укрзалізниця та Укрпрофнаї#алово

Нае#алово

(сатирическая букомыйка)

 

Куда не глянь, куда не плюнь,

Куда не сядь, куда не сунь –

Повсюду нае#алово,

Сплошное нае#алово.

 

Зарплата, пенсия, налог,

Квартира в банке под залог –

Всё это нае#алово,

Сплошное нае#алово.

 

Законы, правила и суд,

И обещаний целый пуд

Всё это нае#алово,

Сплошное нае#алово.

 

И комуналка, и кредит,

Субсидия и депозит –

Всё это нае#алово,

Сплошное нае#алово.

 

И Универ, и магазин,

И на заправочной бензин –

Всё это нае#алово,

Сплошное нае#алово.

 

И президент, и депутат,

Доцент, профессор, адвокат –

Всё это нае#алово,

Сплошное нае#алово.

 

Нас никому не победить,

Нас никогда не покорить –

Отпор врагу

дадим мы нае#аловом.

 

 

 

В тому, що Україна – соціальна держава, не повинно бути жодних сумнівів, адже так записано в її Конституції. Але, як і в СССР, мене почали мучити деякі незручні питання і сумніви. Колись в університеті марксизму-ленінізму мені замість відповідей нагадували, що в державі є така служба, яка все роз’яснить. Подібне, мабуть, є й у нас, яке, замість того щоб роз’яснювати, робить різні пакості.

Нарешті наважився поїхати в санаторій (звичайно, своїм коштом), бо дуже припекло, як і більшості тих, з ким довелося спільно долати ці 12 днів. За совєтських часів один раз скористався 30-процентною соціальною путівкою з проживанням у кімнаті на 6 людей, зі зручностями у дворі старого корпусу, за 2 км від місця лікування. А в 2013-му подібну путівку, але вже в кімнаті на двох і зі всіма зручностями, отримав у нашому, Чернівецькому національному, університеті.

Так от, потрапив я нині в санаторій Укрпрофоздоровниці, яка чомусь називається ПРаТ, тобто приватне акціонерне товариство, хоча створена за кошти соціальних внесків наших людей, і люди вважають її державним підприємством. Зрозуміло, що мета діяльності цієї контори повинна відповідати її назві і бути направленою на оздоровлення тих людей, праця котрих стала причиною їхніх захворювань або інвалідності. Частину путівок цієї компанії закуповують Чорнобильський фонд (згадую, як у важкі 90-ті роки ми сплачували з заробленого 28% ПДВ та 10% чорнобильських) та регіональна влада. Наприклад, Миколаївська міськрада прислала два десятки дітей-інвалідів, заплативши за кожного по 20 тисяч гривень. Справжніх чорнобильців бачив у санаторії небагато. Більшість із них – це чиновники, які пригрілись біля фонду, та ті, хто по блату, ближче до начальства або дали хабарі. Переважна частина відпочиваючих – це такі, як я, яким припекло, бо просто так великі гроші, як на вітер, не кидають. Зрозуміло, що доходи від діяльності цих санаторіїв мали б іти на оздоровлення людей за помірними цінами і розвиток матеріальної бази. Але в такому випадку що з того будуть мати можновладці та самі керівники санаторіїв? Інша справа, якщо передати їх в оренду фізичним особам-підприємцям. Тоді, користуючись безвихіддю хворих людей, можна накрутити ціни і, заплативши 5% податку, найняти працівників без офіційного оформлення або, в кращому випадку, на мінімальну ставку, поклавши різницю податків і внесків собі в кишеню. Ще можна замість запланованих харчів за 300 грн на добу годувати людей різними сурогатними кашами, макаронами, лівером і котлетами, які не хочуть їсти навіть собаки, за 100 грн. Якщо додати до цього ринкову ціну за проживання та платні медичні процедури, то виходить щонайменше 500 грн навару з кожної людини за добу, а за місяць це вже 15 тисяч гривень, а на одну тисячу людино-днів – 15 мільйонів гривень у місяць, за сезон – щонайменше 60 млн грн, тобто майже 2 млн доларів неврахованого державою навару. Якщо за оренду санаторію обласного значення давали (за версією правоохоронців) хабар у 300 тисяч доларів, то можна прикинути, скільки дають за статус і масштаби державного санаторію та ще зі значною частиною готової клієнтури. І при таких зобов’язаннях, як ви думаєте, орендар буде піклуватись про здоров’я людей? Серед тих, хто поповнив кишені цих бариг, вляпався й я. Можу сказати тільки добрі слова про рядових працівників санаторію, а от таких хапуг-скнар, як хазяї, не бачив давно. Доходило до того, що вони не пропускали жодної можливості вкрасти у відпочиваючих навіть сніданок або вечерю, урізати один день терміну перебування, урвати на платних послугах тощо.

Оттак в соціальній державі переймаються здоров’ям трудового народу! Якщо до цього додати ще половину фальсифікованих ліків та їхні ціни, «переваги» медичної реформи, то всі питання і сумніви одразу зникають. Отже, звідки взятись грошам для підвищення пенсій, охорони здоров’я, науки, освіти, коли половина економіки не сплачує податки і страхові внески, а третина розкрадається?

Але це ще не все. До санаторію треба якось доїхати – і ви берете квитки в обидві сторони, дивуючись, чому кожний удвічі дорожчий. В касі вам чемно пояснюють, що через карантин у чотирьохмісному купе можуть перебувати тільки дві людини. Та, зайшовши у вагон, ви бачите в купе по чотири пасажири, і кожен з них отримав таке ж саме пояснення. Про дистанцію і мови немає. Це ж вам не магазин, де на кожного покупця має бути не менше десяти квадратних метрів. Тут ґешефт монополіста, керівництво якого отримує тільки зарплатою від 100 до 500 тисяч гривень на місяць, сплачуючи при цьому провіднику і машиністу по 4-7 тисяч гривень.

До квитків додайте ще страховку від приватної фірми. Цікаво, скільки страхових внесків за рік отримує ця контора і скільки з них витрачає на повернення пасажирам.

Якими ж відмороженими нікчемами треба бути, щоб наживатись на пандемії та біді людей?!

Хочете сказати, що правоохоронні органи не помічають цього всього неподобства, яке має всі ознаки шахрайства і отримання неправомірної вигоди? Адже це не тільки хабарі. Та якщо ви навіть через суд доведете, що вас підступно наї#али, то нікого за це за ґрати не посадять і гроші вам не повернуть, бо вони вже давно осіли в кишенях бариг-можновладців або виведені за кордон. Та й чеки вам не видали, а квитки ви не зберегли.

Цікаво, скільки ж тоді «відкатують» на «великій стройці»?

Тож, якщо вам черговий раз скажуть, що в бюджеті не вистачає грошей, попросіть керівників держави зробити нашим шахраям-бізнесменам та їхнім патронам пропозицію, від якої вони не можуть відмовитись, а саме: скинутись по мільйончику доларів з кожного санаторію (а їх півсотні). А також з кожного керівництва управління залізниці, та й не забути власників усіх курортних готелів, супермаркетів, де люди працюють напівлегально, та різні шарашки «Роги і копита».

А ви, панове, терпіть, мовчіть і споглядайте, як вони заsирають вам мізки і починають вже sрати на голову. Гидко! Гидко аж за край!

Переглядів (875) / Коментарі (0)
Додати свій коментар
  Ваше ім'я
  Місце проживання
  Введіть код
 оновити код
 
 
Увага, коментарі не відповідаючі нашим вимогам будуть видалені.
зачекайте ...