ГОЛОВНА | БЛОГИ | ПРО НАС | АРХІВ | ФОТОСЕРВІС | КОНТАКТИ | ВХІД НА САЙТ
Блог Марка Файнера
16-02-2020 18:35

На замітку баранам

Я пожалівся своєму знайомому на малу кількість читачів мого блогу (щоденника в Інтернеті), а він спитав:

– Називаєш людей баранами і хочеш, щоб вони це читали?

Це не зовсім так. Баранами я називаю невігласів, які видають себе за мудрих. І на свої наукові семінари запрошую тих, хто визнає, що нічого не знає або знає мало. А тим, хто все знає, пропоную премію в сумі 5 тисяч євро. Отримати кругленьку суму дуже просто: правильно відповідаєш на 10 практичних питань – отримуєш 10 тисяч, на 8 – 3 тисячі євро. Але за 10 років не знайшлося жодного бажаючого отримати цю премію, а великі начальники взагалі перестали приходити на мої семінари та й своїх підлеглих не пускають, щоби ті, боронь Боже, не дізналися, що їхні керівники – такі самі барани, як і вони.

А ви хочете, панове, щоб я баранів називав слонами? І як я можу відому споруду в обласному центрі називати «будинком з левами», як там сидять барани? Хоч і не всі.

Наближається велике свято Пасхи, яке можна назвати початком утворення єврейської Нації. Для тих, хто вважає, що єврейська нація вічна, поясню, що ті люди були звичайним родом іврі Авраама, Ісаака та Якова, які сповідували гуманні традиції і вірили в Бога. Але, потрапивши на 200 років у рабство (не 400, як проповідує духовенство, нехай читають уважніше Біблію і вивчають математику), стали звичайними язичниками. І тільки чверть їх та ті, що до них приєдналися, подолавши невігластво і бажання бути рабами, змогли стати Нацією.

Подолати невігластво і вийти з внутрішнього рабства, перестати малювати себе левами – ось що сьогодні нам треба, щоб стати повноцінною Нацією і отримати, нарешті, цивілізовану високорозвинуту Державу.

Це невеличкий вступ до емоцій, що викликали в мене сусіди, котрі вкотре, немов барани, збилися в купу для обговорення нової платіжки за газ, коли я вчергове повернувся з Чернівців до Києва.

– І каналізацію не чистять!.. І труби в дірках!.. А ще платимо за утримання прибудинкової території, яка використовується як прохідний двір! Як парковка машин! Як майданчик для вигулювання собак і кішок! Як під’їзні шляхи для магазинів і кафешок! – вигукували наввипередки сусіди.

– А ви рахунки вже проплатили? – спитав я.

– Авжеж, – відповіли хором.

І це після неодноразових моїх порад укласти договори на обслуговування, де прописати всі обов’язки сторін і відповідальність за їх невиконання. На відмову комунальників укласти договір я відмовився від їхніх послуг на користь приватних сантехніка та слюсаря – і обходяться вони мені втричі дешевше.

– Ну, і барани! – кинув я спересердя і пішов у квартиру (чи то в кошару?) приймати душ.

Скільки ж можна, панове, пояснювати, що, відповідно до Закону про ЖКП, надавачі послуг повинні укладати договір з кожним власником? І тільки договір та його виконання є підставою для оплати послуг. От, подивіться, що виробляє податкова на вашому підприємстві, не побачивши договір на оплату (хоча можливий і усний договір). А ті рахунки, що вам приходять, і які може направити кожен підприємець, записавши в свою діяльність комунальні послуги, є офертними, тобто пропозиціями, які ви можете прийняти або ні. Але якщо ви вже оплатили (тобто здійснили акцепт), то це означає, що прийняли умови і самі послуги.

Крім надсилання рахунків, надавачі життєво необхідних послуг, користуючись власним монопольним становищем, вдаються до шантажу та незаконних погроз. Мовляв, припинять надання послуг, подадуть неплатників до суду.

За їхнім прикладом починають діяти й інші надавачі послуг. От, нещодавно відомий провайдер «ВОЛЯ-Кабель» раптом підвищив ціну в односторонньому порядку на 46 грн щомісяця, пояснюючи це додатковими телеканалами, які нам непотрібні. Влада і чисельні антикорупційні органи мовчать. То, може, вони – в долі?

Ці події співпали з відставкою міністерки Мінрегіонів, до чого я теж вставив свої 5 копійок. Ну чого ж ти, вчителько іноземної мови, полізла керувати розвитком регіонів, архітектурою, будівництвом і комунальним господарством? Це стосується і держсекретаря та заступників міністра без базової будівельної освіти і жодного дня роботи на будівельному майданчику. А ще говорять про якусь там «будівельну мафію». Та простий барига зі середньою будівельною освітою 10 разів обведе їх навколо пальця.

Але найбільша біда не в освіті та досвіді, а в тому, що не хочуть вони вчитися, чути мудре слово. Можу навести багато прикладів, як колишні військові, бухгалтери, юристи, пройшовши певний курс навчання і практики, керують успішними підприємствами.

Небезпідставно ми вже десятиліттями сваримо нашу владу. Приєднуюсь і підтверджую свій висновок, зроблений ще в юності, що найбільшу небезпеку для країни становлять її влада та барани. Свідомо чи несвідомо непрофесіонали, які добрались до державного управління, стають об’єктами маніпулювання бариг та іноземної агентури і руйнують країну більше, ніж зовнішня збройна агресія.

А тут ще по телевізору галакають про ліквідацію «радянського» пам’ятника кулеметній тачанці у Каховці. І від кого ви думаєте це вийшло? Від таких «знавців історії України», як Інститут національної пам’яті!

Спробую цим баранам пояснити, що ця тачанка – винахід Української Галицької Армії. І використовували її махновці, і запрягали вони чотирьох коней, а не трьох, як червоні; і хвости коням не обрізували. Тобто, це – український пам’ятник. Не подобається вам будьонівка – замініть її на пару кілограмів папахи чи ярмулки, але не чіпайте 120 тонн шедевра.

Ще Президент ляпнув про пакт Молотова-Ріббентропа 1939 року, який нібито розпочав Другу світову війну та Холокост, і ні слова про Мюнхенську угоду 1938 року, аншлюс Австрії та анексію Судет.

А піпл хаває!

Отже, голосуючи за невігласів, бариг, сплачуючи хапугам за незамовлені та неотримані послуги, ми стаємо рабами, баранами і співучасниками величезного злочину – руйнування нашої Держави. Тому і Держава, і ми всі разом з нею сьогодні в с… (тобто в смартфоні).

Слава мудрій Україні без баранів!

Переглядів (911) / Коментарі (3)
Додати свій коментар
  Ваше ім'я
  Місце проживання
  Введіть код
 оновити код
 
 
Увага, коментарі не відповідаючі нашим вимогам будуть видалені.
зачекайте ...