"Якби міг бачити, пішов би воювати". Незрячий чернівчанин грає на баяні та збирає гроші на потреби ЗСУ

Незрячий чернівчанин Микола Добрей грає на вулицях міста, щоб зібрати гроші на потреби української армії. Чоловік підібрав українську музику, стрілецькі та повстанські пісні.

Микола не бачить понад 20 років, тому до іншої волонтерської роботи долучитися не може. Чоловік живе в гуртожитку товариства незрячих, пише Суспільне Чернівці.

Раніше Микола грав на вулицях міста, щоб зібрати гроші на власні потреби. Зараз гроші віддає волонтерам, щоб допомагали ЗСУ. Микола виходить грати на зупинку неподалік свого гуртожитку. Інколи його супроводжує донька.

"Якби міг бачити, пішов би воювати". Незрячий чернівчанин грає на гармошці та збирає гроші на потреби ЗСУ
Микола грає на ринку. Фото: Суспільне Чернівці

Микола каже, що дізнався історію хлопчика-переселенця, який виконував дрібні прохання сусідів за плату, а гроші жертвував ЗСУ. Це спонукало чоловіка також допомагати.

"Той хлопчик хотів зібрати на бронежилет. І це мене так зворушило! Думаю, якщо хлопчик може бути чимось корисним, то і я теж", — каже Микола.

З собою Микола бере плакат з надписом, що допомагає армії. Часто на вулиці до нього підходять люди, аби поговорити про війну та похвалити Миколу. Проте не всі перехожі його ініціативу підтримують, мовляв, зараз війна і людям не до музики.

У вихідні Микола їздить грати на Калинівський ринок, оскільки там більше людей. На ринку чоловік ходить по одному маршруту. Орієнтуватися на ринку допомагають перехожі та підприємці.

"Хоч зараз важкий час, але то таке, йому ще важче. Він молодець, тримається, ми його направляємо, скеровуємо трохи", — каже підприємець Валерій.

"Якби був зрячий, пішов би воювати". Незрячий чернівчанин грає на гармошці та збирає гроші на потреби ЗСУ
Частина аптечок, які закупили волонтери за зібрані гроші. Фото надав Микола

Впродовж трьох місяців Микола зібрав 15 тисяч гривень. За ці гроші волонтери укомплектували аптечки, які передали військовим.


Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації