Тривожний сигнал: бізнес зробив спільну заяву про відставку Смолія

КЛОУНИ РУЛЯТЬ... /

Через можливої відставки глави Національного банку України (НБУ) Якова Смолія, який подав заяву про звільнення , Бізнес-спільнота занепокоєна майбутньої незалежністю Нацбанку і продовженням співпраці з Міжнародним валютним фондом (МВФ). Про це йдеться в спільному заяві бізнес-асоціацій.

"Відставка Якова Смолія через політичний тиск посилає бізнесу і інвесторам тривожний сигнал і ставить під сумнів похвальні економічними інтересами уряду і зобов'язання президента захищати кожного інвестора в Україні", – сказано в заяві.

Представники бізнесу відзначають, що деякі інвестори вже призупинили нові вкладення в Україну, і державі довелося вперше скасувати випуск вже розміщених єврооблігацій.

"Це безпрецедентна подія, яка вплине на можливості України отримати доступ до ринку і ціну, яку він платить за цей доступ. В той час, коли уряду потрібні ресурси для підтримки своїх громадян, щоб оговтатися від COVID-19, це викликає особливе занепокоєння. Україна ризикує стати фінансово ізольованою, оскільки інвестори уникають невизначеності, і ставить питання про її зобов'язання бути відповідальним членом світової фінансової системи", – вважають в бізнес-асоціаціях.

Також в заяві йдеться про те, що макроекономічна стабільність країни опинилася під загрозою. Бізнес-спільнота закликала президента Володимира Зеленського дати Національному банку можливість виконувати його функції, не тиснути на команду регулятора, а в наступники Смолія подати людини з бездоганною репутацією, який збереже незалежність НБУ і продовжить його поточний курс.

Заяву підтримали Американська торгова палата в Україні, Європейська бізнес асоціація, Незалежна асоціація банків України, Союз українських підприємців, Форум провідних міжнародних фінансових установ.

Вони також нагадали, що раніше НБУ отримав нагороду Central Banking Awards від спеціалізованого міжнародного журналу за значні досягнення в прозорості і розвитку діалогу зі стейкхолдерами:

Нагадаємо, голова Нацбанку України Яків Смолій 1 липня написав заяву про звільнення і подав його президенту України Володимиру Зеленському. Смолій пояснив своє рішення систематичним політичним тиском, здійснюваним на центробанк протягом тривалого часу.

Правління Нацбанку при цьому закликав президента України, уряд і народних депутатів дати можливість банку виконувати свої функції. В Офісі президента, в свою чергу, заявили, що пріоритетом залишається забезпечення незалежності НБУ.

Президент уже подав до парламенту подання на звільнення голови Нацбанку. Його вже схвалив комітет Ради, а потім подання буде винесено на розгляд у сесійний зал. А якщо Верховна Рада не підтримає відставку Смолія, йому доведеться обіймати посаду голови Нацбанку і надалі.


Коментарі:
Більше новин по темі: