Професії, які у 2021 році найбільше постраждають через пандемію

ТЕНДЕНЦІЯ, ОДНАКО /

Аналітики одного з найбільших у світі сайтів з пошуку роботи та найму Glassdoor опублікували список із 20 професій, попит на які найбільше знизився під час пандемії. Тому наступного року вони опиняться у зоні ризику. Про це повідомляє Мінфін з посиланням на Fast Company.

Фахівці Glassdoor проаналізували понад 1 млн відкритих оголошень про вакансії, які публікувалися у США з жовтня 2019 року по жовтень 2020 року. При цьому дослідники розглядали лише «популярні професії», тобто ті, за якими було опубліковано щонайменше 5 тис. вакансій за рік.

На основі цього автори дослідження склали список з 20 професій, попит на які більше за інших знизився під час пандемії та які опиняться у зоні ризику у 2021 році. У рейтингу — позиції, кількість вакансій для яких найбільше знизилася за рік.

1. Аудіолог

2. Координатор заходів

3. Демонстратор продукції

4. Оптик

5. Повар

6. Помічник керівника

7. Консультант з краси

8. Працівник готелю

9. Стиліст

10. Тренер

11. Амбасадор бренду

12. Грумер для домашніх тварин

13. Фізіотерапевт

14. Професор

15. Спеціаліст з персоналу

16. Спеціаліст з оплати рахунків

17. Ресепшионіст

18. Інструктор

19. Менеджер з продажу

20. Бухгалтер

Як зазначив головний економіст Glassdoor Ендью Чемберлен, пандемія та глобальна криза змінюють поведінку споживачів і звички на робочому місці. «Тому деякі професії, наприклад, аудіолог, помічник керівника й тренер, можуть не відновитися та не повернутися на масові позиції протягом багатьох років або взагалі ніколи», — наголосив він.

Зазначається, що у прогнозі фахівці не враховували інші фактори та непередбачені події, які можуть статися у 2021 році. Проте вони очікують побачити «великі зрушення на ринку праці у міру відновлення економіки у 2021 році та наступного періоду».

Також аналітики сподіваються, що в цей період ринок праці характеризуватиметься більшою «стабільністю й передбачуваністю».


Більше новин по темі:
Коментарі: