Група компаній Фірташа продала окупантам активи у Криму

Компанія Ukrainian Chemical Products, раніше відома як Кримський Титан, та яка входить до Group DF Дмитра Фірташа, продала всі свої активи в Криму компанії Російський титан.

Про це Group DF заявила у Facebook, пише НВ.

«Умови угоди передбачають, що все рухоме та нерухоме майно колишнього заводу Кримський титан переходить у власність покупця. Угода закрита, відповідні зміни внесено органами державної реєстрації України до реєстрів», — йдеться у повідомленні.

У Group DF зазначили, що через політичні обставини цей актив втратив свою економічну привабливість.

«Не маючи контролю над цим активом з 2016 року, Група шукала можливість його продажу», — додали в Group DF.

Ukrainian Chemical Products — великий виробник діоксиду титану, розташований в Армянську, в окупованому Росією Криму.

У 2014 році українське ПрАТ Кримський титан було перереєстровано з Армянська на Київ, потім Group DF перейменувала його на Ukrainian Chemical Products, а його власником була Ostchem Germany GmbH зареєстрована в Гамбурзі.

Як уточнив агентству Інтерфакс-Україна директор з корпоративних комунікацій Group DF Олег Арестархов, група не контролює підприємство з 2016 року.

За його словами, це угода між двома приватними компаніями, тому зобов’язання щодо розкриття суми угоди відсутні.

«Водночас треба розуміти, що будь-які активи в Криму підпадають під санкції і не можуть продавати свою продукцію за кордон через нинішній статус півострова. Це критично знизило вартість активу», — зазначив Арестархов.

Він додав, що цей актив за нинішніх умов не становить жодного інтересу для міжнародних покупців.

Директор з корпоративних комунікацій Group DF наголосив, що покупець жодним чином не пов’язаний із групою. «Ще раз повторимо: хоч як це парадоксально, але ми раді, що нам вдалося продати цей актив. Група давно шукала можливість його продажу», — заявив Арестархов.

За його словами, угода не пов’язана з персональними санкціями РНБО України проти Дмитра Фірташа та підконтрольної йому групи Валки-Ільменіт, зокрема робота з продажу кримського активу розпочалася задовго до введення санкцій.

Директор з корпоративних комунікацій Group DF також уточнив, що санкції оскаржені в Касаційному адміністративному суді і група компаній категорично відкидає звинувачення у продажі ільменіту військово-промисловому комплексу РФ.

ТОВ Російський титан (Петрозаводськ, Карелія), згідно з даними аналітичної системи СПАРК-Інтерфакс, було створено у липні 2021 року зі статутним капіталом 10 тис. руб. Його засновниками виступили Сергій Романенко — 50%, Роман Степанов (є директором) — 30% та Сергій Максимов — 20%. Основним видом діяльності вказано видобуток та збагачення титаномагнієвої сировини.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації