У Чернівцях провели захід, присвячений сьомій річниці Революції Гідності та вшанували подвиг Небесної Сотні

1 з 7

СЛАВА ГЕРОЯМ! /

Вихованці Центру Культури і Дозвілля при Чернівецькому національному університеті ім. Юрія Федьковича провели захід, присвячений сьомій річниці Революції Гідності та вшанували подвиг Небесної Сотні.

У приміщенні конференц-залу Belle vue присутні згадували історичні події, пов’язані з переломним моментом Революції Гідності, зокрема, 18 лютого 2014 року, коли "Беркут" розстрілював Небесну Сотню.

Студенти, у касках, з дерев"яними палицями, щитами й національним прапором сценічно відтворили один день із життя тих, хто у смертельному, не рівному двобої відстояв свободу і незалежність країни.

Виконавці співали пісні, читали вірші, демонстрували відео, присвячені пам’яті всіх загиблих героїв.

Пригадали й нашого земляка, чернівчанина Олександра Щербанюка - якого 20 лютого вбили двома "беркутівськими" кулями поблизу стелли Незалежності. Перша куля вцілила нижче ребра, інша - в серце.

«Він любив життя, спішив жити, хотів все встигнути зробити і гадаю він багато зробив за своє не довге життя. Багато було планів на майбутнє, які, на жаль, залишилися планами», - розповіла дружина Героя України.

Священник Православної церкви України Любомир Мигидин також поділився своїми враженнями, під час перебування на Майдані: «Я був шокований, коли на власні очі побачив, як жорстоко побили студентів лише за те, що вони відстоювали свою гідність. Ми священники, які засуджують беззаконня, повинні були бути там, із народом. Щира, добра молодь, що найголовніше, яка боролася пліч-о-пліч без страху в очах, без злості, ненависті, стояла до кінця будуючи барикади і захищаючи один одного».

Нагадаємо, Революція Гідності (Євромайдан) відбулася в Україні з 30 листопада 2013 до лютого 2014 року. Викликана протестом громадян України проти протиправного розгону мирної акції студентів та подальшим побиттям громадських активістів і журналістів. Революція почалася 21 листопада 2013 року, небайдужими студентами та молодими політиками, як спротив проти відходу політичного керівництва країни, тодішнього президента Віктора Януковича, від законодавчо закріпленого курсу України на Європейську інтеграцію та подальшою відмовою від цього курсу.

Одними з головних причин протестів стали надмірна концентрація влади в руках Віктора Януковича та його «сім'ї», небажання народу України миритись з перетворенням країни на Російську колонію.

21 лютого 2014 року на Майдані Незалежності в Києві відбулося прощання із загиблими повстанцями, яких учасники Революції Гідності у жалобних промовах під тужливу мелодію «Плине кача…» назвали «Небесною сотнею».

Даяна ГРУБЕР, студентка ЧНУ ім.Ю.Федьковича
Фото автора


Більше новин по темі:
Коментарі: