Захід за допомогою нафтового ембарго намагатиметься зупинити війну росії з Україною. Але не все так просто...

Захід за допомогою нафтового ембарго намагатиметься зупинити війну росії з Україною. Країни ЄС вже домовилися між собою відмовитись від 75% російського "чорного золота", вони хочуть довести цю цифру до 90% до початку 2023 року. Варто пам'ятати, що половина всього нафтового експорту рф припадала на Європу, пише виданя Діалог.UA.

Але не все так просто. Журналісти видання The Insider висловили сумнів у тому, що очікуваний багатьма перебіг Заходу істотно знизить прибуток РФ. ЗМІ нагадали, що у 2021 році ЄС закупив у країни-окупанта нафти на 71 млрд євро. З 24 лютого, тобто з дня вторгнення в Україну, союзники Києва вже витратили на російську нафту 65 млрд. євро.

Іншими словами, вони вже настільки профінансували війну Путіна, що навряд чи зможуть суттєво вдарити по гаманцю Росії до початку 2023 року.

Росія завжди готова збільшити потужності своїх поставок до Індії та Китаю, навіть незважаючи на те, що Азія вимагає знижок, які вже становлять 30-40%. Російські експерти наголошують, що збитки країни після введення ембарго за рік можуть становити 25-65 млрд доларів на рік.

У той же час варто визнати, що через зростання цін на нафту доходи РФ з січня до травня, які повинні були скласти 3,1 трлн рублів, зросли до 5,6 трлн.

Висновок щодо ситуації простий: незважаючи на потужні накопичення Росії, нафтове ембарго – дієва зброя проти неї, але її потрібно було застосовувати з 24 лютого, а не зі 139-го дня війни, коли Кремль наситився грошима союзників України. Франція, Великобританія, Італія і особливо Німеччина в першу чергу дбали про свою економічну безпеку, ціни на бензин, а не про життя українців, обірваних окупантами армії РФ.

На Заході теж розуміють, що нафтове ембарго одразу не зупинить машину російської війни, тому обговорюють додаткові заходи - запровадження загороджувальних мит та цінової стелі на російську нафту.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації