Що робить партія "Справедливість" Наливайченка: останні події

НОВИНИ ПОЛІТИЧНОГО ЖИТТЯ /

Займається пошуком вкрадених картин.


Крадіжка мистецтва: екс-керівник Служби безпеки України допомагає музею Вестфріс. Музей Westfries в пошуках вкрадених предметів мистецтва отримав допомогу з неочікуваного боку. Колишній Голова української секретної служби тепер втрутиться в цю гучну справу. І це неймовірно, адже Служба безпеки України відіграла не останню роль у торгівлі вкраденими картинами.

 

Музей, серед іншого, тривалий час вказував на зв’язок Наливайченка з цим викраденням. Саме він очолював СБУ в період з 2006-го по 2010-ий рік і повернувся на цю посаду після того, як Віктор Янукович втік до Росії у 2014-му.

Наливайченко брав участь у розслідуванні катастрофи МН-17. Його ім’я фігурувало у справі пограбування в Хорні, тому в Нідерландах панували сумніви щодо надійності цих розслідувань. У червні 2015-го року нинішній президент України Петро Порошенко звільнив Валентина Наливайченка з посади Голови СБУ. Наливайченко почав займатися боротьбою з корупцією.

Наприкінці 2017 року Наливайченко раптово з’явився в Хорні. Там він має тісні зв’язки з арт-детективом Артуром Брандом, завдяки зв’язкам якого до музею вже повернено 5 картин. За словами Бранда, картини перебували на руках парамілітарних осіб і є підозри, що ще 19 так само знаходяться у їхніх руках. За словами Бранда, музей високо цінує можливості та зв’язки Наливайченка: «Я нещодавно розмовляв з ним по телефону і, звісно, підозри були, проте він продовжував наполягати, що не причетний до крадіжки картин. Я запросив його приїхати до Хорну», — зазначив Бранд.

Музей Westfries навряд чи відступить, адже розслідування крадіжки українською владою не ведеться активно. Не довіряють українській владі й окремі політики. В світлі цього, музею відтепер слід бути більш прагматичним. Та не дивлячись на це, Бранд практично переконаний в тому, що Наливайченко дійсно про цю справу нічого не знав.

Видається, що ставка робиться саме на «ту конячку». У Бранда й дос і є світлина, де Порошенко позує поруч із Борисом Гуменюком — «великим шахраєм», в руках людей якого якраз і перебувало 5 повернених картин.

Лідирує у рейтингах довіри українців.


Зараз при наявності у лідера Руху «Справедливість» Валентина Наливайченка найменшого показника негативних оцінок (60%) і потенційного рейтингу (2-3%), його приріст рейтингу можливий до 15%. Такі дані соцопитування, проведеного
кампанією GFK Україна.

Жоден з українських політиків, які можливо будуть брати участь у президентській кампанії, не мають такого значного ресурсу зростання рейтингу.

Ці цифри підтверджують і дані «Рейтингу Славетної України», згідно яких лідер Руху «Справедливість» посів друге місце у рейтингу симпатій користувачів соціальних мереж серед політиків, які ніколи не очолювали владу, але кого люди воліли б бачити своїм президентом. Наливайченко обійшовши Віталія Скоцика (лідер «Аграрної партії») та Сергія Таруту (лідер партії «Основа»). Перше місце – у Святослава Вакарчука.

Позитивну динаміку рейтингу Наливайченка підтверджують і політологи Олексій Голобуцький та Віталій Бала. На підсумковій прес-конференції в ІА УНІАН Голообуцький зауважив: «... в цього політика є великі шанси, головне – правильне позиціонування та бажання, бачення майбутнього України».

Згідно з опитуванням громадської думки, проведеного кампанією GFK Україна, баланс довіри і недовіри до політиків наразі наступний:

• президент Петро Порошенко - 15 і 74% відповідно;
• прем’єр-міністр Володимир Гройсман - 16 і 74%;
• лідер Руху «Справедливість» Валентин Наливайченко - 12 і 60%;
• лідер ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко - 20 і 69% ;
• лідер ВО «Свобода» Олег Тягнибок - 13 і 73%.


Повідомляє громадськості, що нове ЦВК - це новий шмурдяк у старі міхи.
 
(Стаття Валентина Наливайченка)

Владна коаліція під тиском громадськості, а, передусім, міжнародної спільноти, нарешті планує оновити склад ЦВК. Мова йде радше про імітацію змін — затягнутий з порушенням усіх законів і норм процес зміни складу ЦВК, підкилимна процедура внесення кандидатур, самі кандидатури, відсутність серед кандидатів не лише представників від всіх парламентських партій, але й від непарламентських, та й загалом відсутність представників громадськості, лише посилили і без того велику недовіру до цього важливого органу.

Адже кого б не делегувала сьогодні АП та ВРУ у ЦВК – нічого не зміниться. Бо сама хибна філософія цього органу формувалася десятиріччями і досі не змінилася. ЦВК ніколи не була інститутом, який би забезпечував контроль суспільства над державою через виборчі процедури. ЦВК ніколи не була ініціатором позитивних змін ані виборчого законодавства, ані механізмів контролю за прозорістю виборчих процедур, ані технологій справедливого підрахунку голосів. ЦВК жодного разу не стала на заваді маніпуляціям, шахрайству, зловживанням адмінресурсом, підкупу виборців і т.д.

Центрвиборчком в Україні – це типове пострадянське бюрократичне утворення, завданням якого є забезпечення комфорту для партії влади на виборах та благословення бажаних для керівництва країни результатів. Якщо ми хочемо одержати якісно нову Державу і політику, якісно нових політиків і вибори – нам потрібна якісно інша ЦВК!

Перше.
Переконаний, що склад ЦВК має формувати українське суспільство, а не корумпована влада. Інакше — порушень та маніпуляцій не уникнути! ЦВК не має формуватися зацікавленими сторонами, якими є президент та парламентські партії. У складі комісії мають бути не пов’язані безпосереднім політичним інтересом представники від громадянського суспільства. Цей орган має складатися з високоповажних і авторитетних осіб морального рівня Блаженнішого Любомира Гузара, Мирослава Мариновича, Івана Дзюби.

Друге. ЦВК також має, за власної волі, а не під примусом ззовні, розвиватися в бік максимально автоматизованої та незалежної від людських чинників системи фіксування результатів виборів. Інакше як збагнути той факт, що в Німеччині та Франції, які мають більшу кількість виборів ніж Україна, результати виборів з’являються протягом годин, а в нас підраховуються цілими тижнями?!…

Третє. ЦВК має продуктивно працювати не лише під час виборів, а й усю решту часу. Для цього, треба перестати плазувати перед владою та стати повноцінним суб’єктом політичної ініціативи. Якої ініціативи?!… Наприклад, щодо поступового впровадження системи електронного персонального голосування, та й взагалі, щодо розвитку електронної демократії, в широкому сенсі цього слова (електронні плебісцити, законопроекти в порядку електронної ініціативи, інтерактивна експертиза нормативно-правових актів, ветування рішень які отримали «дизлайк» від суспільства, інтерактивна Конституція і т.і.).

Четверте. Нагальним є розслідування діяльності і покарання членів ЦВК, причетних до фальшувань та зловживань під час попередніх виборів. І тоді ЦВК перестане бути співучасником маніпуляцій та стане справжньою грозою для тих, хто зловживає адмінресурсом, «гречкосіїв», «карусельників» та всього цього класу злочинців.

Ключове полягає в тому, що ЦВК має бути органом, який наділяє владу легітимністю, а не лише видає посвідчення.

За матеріалами прес-служби Руху "Справедливість" Валентина Наливайченка 

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації