Мінімальний оклад чиновника повинен вирости до двох прожиткових мінімумів, - Нацдержслужби

ТАКИЙ РОЗКЛАД / 

Мінімальний оклад державного службовця в Україні до 2019 року повинен скласти не менше двох прожиткових мінімумів. Про це заявив на прес-конференції голова Національного агентства з питань державної служби Костянтин Ващенко, передає БізнесЦензор з посиланням на УНІАН.


"Нарешті ми повинні вийти на те, що мінімальний розмір посадового окладу державного службовця повинен становити не менше двох прожиткових мінімумів. Це наша мета, яку ми плануємо досягти до 2019 року", - сказав Ващенко.

За його словами, в Україні тривалий час була спотворена структура оплати праці державних службовців, оскільки базові виплати, які працівник отримував на руки, становили лише 30% окладу, а решта - премії і бонуси, що робило працівника залежним від керівника.

Ващенко зазначив, що така ситуація виникла в умовах, коли 40% держслужбовців з 295 тисяч, які були в Україні на 2015 рік, отримували посадовий оклад менше, ніж мінімальна зарплата.

"Ми поставили собі за мету, що основні виплати держслужбовцям повинні становити не менше 70%, як прописано в новому законі, а решта - це різноманітні доплати і премії. Ми вирішили перевернути пропорцію і збільшити роль базового окладу в структурі заробітної плати. А також завданням є збільшення розміру цього окладу ", - зазначив глава Нацагентства з питань держслужби, додавши, що в багатьох країнах премії для держслужбовця складають не більше 10-15%, а все інше - це виплати, які працівник гарантовано отримає.

25 січня 2018 року Кабінет міністрів України встановив структуру оплати праці державних службовців в співвідношенні 70% окладу і 30% надбавок. За словами прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана, зміна структури не призведе до збільшення зарплат чиновників. Прожитковий мінімум в Україні на одну людину з 1 грудня 2017 року встановлено в розмірі 1700 грн. 

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації