Іван Рибак: «На Буковині щорічно накопичується до 350 тисяч тонн побутового сміття, що належить до четвертого класу небезпеки. Понад половину припадає на Чернівці»

РЯТУЙМО ПРИРОДУ / Роботу природоохоронних органів та органів місцевого самоврядування, суб’єктів господарської діяльності у сфері поводження з відходами сьогодні (24.09) обговорили на засіданні спільної колегії Державне управління охорони навколишнього середовища та Державна екологічна інспекція в Чернівецькій області. В заході взяли участь заступники голів районних держадміністрацій, які на місцевому рівні курують цю проблематику. Головував на засіданні два місяці тому призначений на посаду начальника Держуправління охорони навколишнього середовища в Чернівецькій області Іван Рибак (на фото).

- Найбільшою проблемою нині є промислові відходи першого-третього класів небезпеки, - сказав посадовець, відповідаючи на запитання про пріоритети очолюваного ним управління. – Добряче дошкуляє відсутність офіційних дозволів на розміщення відходів у навколишньому середовищі в левиної більшості виробників; лише 226 мають такі дозволи з дев’яти тисяч зареєсторованих на теренах Чернівецької області... Від цього страждає не лише екологія, а й державна кишеня, в яку мали б робитися відповідні відрахунки за легальне розміщення відходів. Тому, ми маємо намір ближчим часом гостро поставити це питання перед правоохоронними органами, - пообіцяв Іван Рибак. За його словами, Держуправління охорони навколишнього середовища вже опрацювало інформацію про першу тисячу підприємств - порушників екологічного законодавства і матеріали передані до правоохоронних органів та екологічної інспекції для реагування.

- Але побутове сміття, що належить до четвертого класу небезпеки, домінує кількісно і щорічно складає до 350 тисяч тонн, - констатує Іван Рибак. - Понад половину з них видають Чернівці... Значною небезпекою для навколишнього середовища, - вважає посадовець, - є 14 тисяч тонн отрутохімікатів, що ще з часів Радянського Союзу залишаються в сільській місцевості. Все це потребує комплексного розв’язання. А будівництво і розширення потужностей підприємств з утилізації відходів з відомих кризових причин загальмувалися. Зокрема - заводу на полігоні в Чорнівці, куди вивозять сміття з Чернівців. Попередня вартість його будівництва, - нагадав Іван Рибак, - два роки тому складала 30 мільйонів 493 тисячі гривень. Нині вона значно вища. Але відповідна інветиційна програма поступово реанімується. „Шведбанк”, який певний час фінансував будівництво, обіцяє відновити кредитну лінію. Для пуску в дію заводу потрібно ще 8 мільйонів гривень.

У своєму виступі на колегії начальник Державної екологічної інспекції в Чернівецькій області, депутат міської ради Василь Дутчак підкреслив, що лише одними санкціями до порушників і виробничо-технологічними новаціями зі зменшення кількості відходів та їх утилізації загальної проблеми не вирішити. Чимало залежить від місцевої влади, підприємців та мешканців області. „Вони, - на переконання, - Василя Дутчака, - могли б дбайливіше оберігати чистоту навколишнього середовища і не скидати, де прийдеться, промислові та побутові відходи, як це, на жаль, ще широко практикується нині”.


Георгій ГОРОБЕЦЬ, для БукІнфо (с)
Фото автора

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації