Коломойському пропонують пожити на 5 тис. фунтів на тиждень

ЦЕ ТАКИ БОМБА! / 


Сенсаційне блокування статків колишніх власників Приватбанку – чорна мітка від донорів України, яким набридли українські олігархічні ігрища.

 

 

Західна Феміда довго запрягає, але стрімко завдає удару. Олігархи, які думають, що вони недоторкані, цю особливість демократії недооцінюють. 19 грудня 2017 року Високий суд Англії видав наказ про арешт активів Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова, та шістьох компаній, які їм ймовірно належать або перебувають під їхнім контролем. В офіційних повідомленнях Мінфіну, Нацбанку та Приватбанку, йдеться про арешт, який стосується активів вказаних осіб в усьому світі - загальною вартістю $2,5 млрд. Ордер було видано на підставі наданих суду доказів, які доводять, що пани Коломойський та Боголюбов вивели з банку гроші шляхом низки незаконних операцій, в результаті яких, кошти переводились на компанії, які їм таємно належали або перебували під їхнім контролем.

Фінансовий Миколай завітав до Лондона


Раніше Приватбанк звернувся до лондонського суду з метою повернути виведені з банку кошти і погасити невиконані зобов'язання про повернення рефінансування, яке установі надавалось. На сьогодні держава фактично витратила на докапіталізацію Приватбанку майже 140 млрд грн через те, що раніше з нього були виведені гроші. Тому державний банк звернувся до Високого суду з проханням на період розгляду справи, до винесення рішення, накласти арешт на майно, яке належить колишнім власникам банку, в розмірі $3 млрд. Відповідний перелік активів було надано суддям у рамках слухань щодо забезпечувальних заходів. Однак сам наказ про арешт є конфіденційним, повного списку заморожених активів (як стверджується, виявлених міжнародним детективним агентством "Кролл"), у відкритому доступі немає.

З огляду на те, що за останніми даними Форбс, в 2016 році статки Боголюбова та Коломойського оцінювались у $1,3 млрд на кожного (1366 та 1367 у загальному рейтингу мільярдерів), можна стверджувати, що заблокували усе до копійки – як бізнесові активи, права власності на акції, нерухомість, так і грошові кошти.

Наразі арешт накладено як захід для забезпечення позову. Тобто розпоряджатися активами пани олігархи не зможуть. Але й Приватбанк не зможе управляти арештованим майном та активами до закінчення суду та задоволення позову.

Зазвичай, подібний арешт усіх активів веде до встановлення ліміту на особисті витрати власника - не більше 5 тис. фунтів на тиждень, кажуть обізнані люди. Важко собі таке уявити, але Коломойському , здається, буде непереливки.
 


Роздача чорних міток – перші пішли…

У мережах наразі повно коментарів з приводу сенсаційного рішення британської Феміди стосовно українських олігархів. Але на цьому фоні дещо губиться подія, яка, як нам здається, пояснює масштаб того, що відбувається.

Цікаво, що за два дні по «українському» рішенню, Високий суд Англії та Уельсу видав схожий наказ про заморожування активів групи "Енергетичний стандарт" українсько-російського бізнесмена Костянтина Григоришина. Рішення винесено в рамках арбітражного розгляду з Вадимом Новинським і Володимиром Лук'яненком-молодшим на більш ніж $300 млн навколо великого машинобудівного підприємства ПАТ "Сумське НВО". Ще 9 травня 2016 року Лондонський комерційний арбітраж ухвалив рішення про виплату "Енергетичним стандартом" більш $305,8 млн Новинському і Лук'яненку, у жовтні Високий суд Англії відмовив адвокатам Григоришина в апеляції на це рішення. Інша сторона побоюється, що Григоришин може приховувати активи, щоб уникнути виплат за рішенням арбітражу.

За словами директора соціологічної служби «Український барометр» Віктора Небоженка, арешт активів як Коломойського, Боголюбова, так і Григоришина - це сигнал усім олігархам (і тим, що при владі, і тим, що в опозиції), і не тільки українським: за сумнівні оборудки, які відбуваються в глобальній фінансовій системі та ведуться із залученням американського долара, рано чи пізно доведеться відповідати. Захід може зробити з порушниками все, що вважатиме за потрібне. І не потерпить масштабного розкрадання коштів, які він опосередковано «вливає» на підтримку тієї чи іншої економіки.

«Тут важливий такий момент цієї сенсації - всесвітній характер цього судового рішення - арешт активів у всьому світі. А хто захоче сваритися з Високим судом Лондона. Собі дорожче. Тож далекі офшори вже не врятують наших олігархів. Тому вони (ті, хто при владі – Авт.) зараз все зроблять, щоб пом'якшити удар, знизити загострення пристрастей навколо імені Коломойського, локалізувати конфлікт Пінчук-Коломойський (спір навколо купівлі Криворізького залізорудного комбінату – Авт.) лондонським судом», - зазначив Віктор Небоженко.

Зазначмо, нинішні арешти – є заходом забезпечувальним, тобто, по суті, ніхто нічого не забирає. Однак спостерігачі вважають, що такий глобальний арешт служить своєрідною чорною міткою для звинуваченого. Людина автоматично потрапляє до списку тих, кому раніше чи пізніше сильні світу цього випишуть прочухана. Одна справа ошукувати своїх співгромадян, інша – намагатися пошити в дурні західних партнерів. Боголюбову та Коломойському – відповідно 1366-му та 1367-му багатіям у глобальному рейтингу Форбс – легенько натякнули на їхнє місце в табелі про «ранги». Скільки і кому тепер доведеться платити, явно чи ні - оце головне питання на порядку денному у «штрафників». Виставлені рахунки - вони такі... І навряд чи у цій справі їм тепер допоможуть валізи компромату.

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації