Василь Продан чи Ярослав Петришин? Що думають два кандидати на секретаря у Ратуші

ПРОЦЕС ТРИВАЄ / 


Депутати Чернівецької міської ради, які готові бути секретарем ради, Василь Продан та Ярослав Петришин у програмі «Суть Речей» на Радіо 10 розповіли про передвиборчі настрої.

 

Ярослав Петришин: Я, як кандидат на посаду секретаря міськради розумію, що секретар міської ради, особливо в нинішніх умовах, не тільки має дбати про проекти рішення, формувати порядок денний, але й повинен працювати разом з міським головою. Він повинен допомогти міському голові щось робити в цій ситуації.

 

Людмила Григорчук: Ви вважаєте, що на цій посаді ви більше ніж депутат, вплинете на роботу ради?

 

Ярослав Петришин: Так, секретар – це вже чиновник. Він має повноваження, має можливості щось зробити. Я дуже сподіваюся, хто б не став секретарем, чи Василь Сафронович, чи я, то він буде співпрацювати з міським головою, буде пробувати робити кращу ситуацію і в медицині, і в освіті, і в ремонті доріг,і в ЖКГ, і в освоєнні коштів, адже маємо 350 мільйонів невикористаних коштів. І в освоєнні кредитних коштів. Коли ми за два роки не можемо освоїти жодної копійки з бюджету енергозбереження Нефко. Коли ми 2,5 млн пені заплатили за цю свою нездатність, незграбність.


Людмила Григорчук: Тоді ви мене ще більше заплутали. Ми два роки не маємо секретаря, хіба не було достойної кандидатури, щоб робити цю надважливу роботу, як ви кажете.

 

Ярослав Петришин: Не обов’язково бути міським головою чи секретарем, щоб щось робити в місті. Депутати працюють. Депутати приймають рішення. Депутати працюють на своїх округах. Депутати намагаються розібратися у проблемах. Намагаються залагодити проблему з транспортом, з ремонтом доріг.

 

Людмила Григорчук: Але секретаря треба дуже?

 

Ярослав Петришин: Так, секретаря дуже треба і секретар найближчим часом буде.

 

Людмила Григорчук: То чому досі не знаходили достойного? Чому чекали так довго?

 

Ярослав Петришин: Це питання варто поставити не нам з Василем Софроновичем. Особисто я, це моя перша каденція, я вважав, що я молодий депутат і я вважав, що секретар міської ради - це відповідальна посада і я поки не отримав певний досвід, поки я не розібрався як функціонує досконало міська рада, як усі гілки працюють, як цей організм функціонує, я не міг себе пропонувати на цю посаду.

 

Слухач: Ви говорили, що ця посада не є важливою для міста, але ж коли міський голова захворіє, чи буде у відрядженні, то секретар бере на себе відповідальність керувати містом. І чи правда, що депутатам за неголосування за секретаря пропонували 5 тисяч доларів і чи знає про це прокуратура?

 

Василь Продан: Чернівчанам важливо не прізвище секретаря, а які у нас дороги, які школи, лікарні і які тротуари, освітлення і які умови для проживання у нашому місті, на скільки це комфортно. Стосовно 5 тисяч доларів за неучасть у голосуванні, то саме для того,щоб ця інформація не була таємною, я її озвучив на прес-конференції. Заява на прес-конференції – це теж звернення до правоохоронних організацій. Я думаю, що на наступному засіданні ми побачимо, хто прийшов, хто не прийшов, хто взяв бюлетень, а хто не взяв.


Людмила Григорчук: Пане Василю, саме ваша кандидатура буде обговорюватися у наступний четвер на посаду секретаря міської ради. Чому погодилися на це? Пам’ятаю, минулого разу, коли ви були у мене в гостях у цій студії, ви говорили, що ця посада не є аж надто важливою для міста?

 

Василь Продан: Я не погодився зараз бути секретарем, я з першого засідання сесійного казав, що треба обрати секретаря і що наша фракція, яка користується найбільшою підтримкою чернівчан, має, як мені здається, першою пропонувати свою кандидатуру. Міський голова відмовився, він запропонував свою кандидатуру, це тоді був пан Сєхов і після того, як цю кандидатуру не підтримали, жодних кандидатур не було.

 

Людмила Григорчук: Ви чекали його пропозицій?

 

Василь Продан: Ні, я не чекав. Це ж треба зібрати 21 підпис. Це не так легко зробити, коли у нас партійна система. Кожна партія орієнтується, на жаль, не на те, що потрібно місту, а на те, що йому каже партійний керівник. Тому так нелегко було зібрати цей 21 підпис. Наприклад, БПП «Солідарність», з цієї фракції у мене гарні стосунки з кожним депутатом, але вони не дали жодного підпису. Керівництво сказало не підписувати. Знаю, що і в інших фракціях так було. Мало того, Максим Бурбак, впливова людина в Києві, керівник фракції 80 депутатів Верховної Ради, він також всіх просив не підтримувати мою кандидатуру. Виключно з цього, я думаю, що ніхто у цьому немає сумніву, саме тому підписи збиралися так довго.

 

Людмила Григорчук: Пане Ярославе, ви вважаєте, що ви вже готові взяти на себе відповідальність бути секретарем?

 

Ярослав Петришин: Так, я вважаю, що вже готовий. А щодо хабара в 5 тисяч, то особисто мені ніхто не пропонував хабар, і наскільки мені відомо, нікому з моєї фракції не пропонували. Можливо тому, що у нас є свій кандидат, не знаю, і друге, особисто я дійсно готовий бути секретарем міської ради.

 

Фото АСС


 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації