За відсотком перерахованих пенсій Чернівецька область посіла третє місце в Україні. Проблему пенсій для підприємців також законодавчо врегульовано – нардеп Бурбак

ДЕПУТАТСЬКИЙ ПОСТУП /


Два останніх пленарних тижні у Верховній Раді України виявились доволі плідними. Було прийнято за основу Проект держбюджету на 2018, законопроект про внесення змін до Закону України "Про публічні закупівлі" та деяких інших законів України щодо здійснення моніторингу закупівель. Також ухвалено законопроект про житлово-комунальні послуги і другий закон про медреформу - цього разу для сільської місцевості. В листопаді парламентарі відмінили вихідний 2 травня та зробили вихідним 25 грудня, здійснили крок до змін у виборче законодавство та посилили відповідальність злісних аліментників. Було ухвалено в цілому та за основу ще низку законопроектів. Про роботу Верховної Ради у листопаді та про партійні будні ми вирішили поспілкуватися, з лідером парламентської фракції «Народний Фронт», народним депутатом України Максимом Бурбаком.

 

- Максиме Юрійовичу, у вересні було прийнято закон, яким стартувала реформа освіти. Жовтень дуже прогресивний: і пенсійна, і судова, і медична реформа. Листопад також плідний, однак видається, що якихось гучних реформаторських законопроектів не було.

 

 

- Ну чому ж? В листопаді Рада продовжила практику ухвалення важливих законопроектів. Воно тільки здається, мовляв, прийняли конкретний закон і все – це вже реформа. Запуск реформи тільки відкриває вікно можливостей. А на порядку денному продовжує залишатись кропітка робота над нововведеннями, над втіленням змін, над якісним результатом. Скажімо, реформа децентралізації запрацювала кілька років тому і запрацювала успішно, проте, завжди можуть бути непередбачувані перешкоди. До прикладу, в Україні виникла проблема з об’єднанням в ОТГ міст обласного підпорядкування, яка торкнулась і мого 204 округу. На цих пленарних тижнях Верховна рада зробила крок у напрямку усунення цієї перешкоди, підтримавши в першому читанні законопроект №6466, який дозволяє містам обласного значення створювати об'єднані територіальні громади. До слова, одним з його авторів є мій колега Микола Федорук. Після прийняття цього законопроекту в цілому, врешті-решт відбудеться розблокування процесу об'єднання Новодністровської територіальної громади, якому чинять такий шалений спротив районні чиновники і яке дозволить значно покращити якість життя людей.

- Ви є першим заступником голови Комітету Верховної Ради України у справах ветеранів, учасників бойових дій, учасників антитерористичної операції та людей з інвалідністю. Які напрацювання комітету на цих пленарних тижнях погодили депутати?

- У листопаді парламентом було законодавчо закріплено надання житла або компенсації родинам загиблих в АТО військовослужбовців за кошти держбюджету, в разі потреби покращення житлових умов. Було ухвалено в цілому законопроект №4995 про внесення змін до законодавчих актів, які регулюють порядок забезпечення житлом військовослужбовців та членів сімей військовослужбовців, загиблих при виконанні обов'язків військової служби. Також в цьому законопроекті передбачено низку положень, котрі стосуються соціального захисту військовослужбовців. Зокрема, згідно внесених змін, тепер орендоване житло зберігається за наймачем, який призваний на військову службу по мобілізації або членами його сім’ї - більш як на півроку, а якщо це призов на особливий період – то протягом усього періоду проходження служби.

Окрім цього, в проекті закону зафіксовано пункт, яким передбачено забезпечення військовослужбовців житлом або компенсацією отримання житлового приміщення, у межах законодавчих норм і вимог. Також Верховною Радою було ухвалено в цілому законопроект № 5697, згідно до якого учасники Революції Гідності, які зазнали поранень різної степені важкості в період з 21 листопада 2013 року по 30 квітня 2014 отримають такі ж пільги та соціальні гарантії, як учасники бойових дій. Загалом, на розгляді нашого комітету було розглянуто ще низку положень про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту. Іще однією важливою подією стало створення робочої групи, яка повина буде напрацювати зміни до законодавства з метою виокремлення в окрему категорію учасників антитерористичної операції внутрішньо переміщених осіб. В нашій країні таких людей близько двох тисяч. До мене звернулись ці хлопці. Їх історія вражає. Ці люди були змушені покинути свої домівки в Донецькій та Луганській областях, але вони не склали руки і пішли на фронт захищати свою землю. Тепер держава повинна подбати про них.
 

- До речі, про соціальний захист населення. Пенсійна реформа. Є багато нарікань на те, що вона не виправдала очікувань багатьох пенсіонерів.

- Отут ми повертаємось до Вашого питання про важливість голосувань за законопроекти. Немає більш важливих чи менш. Важливі усі. Справа в тому, що запуск будь - яких реформ – це тільки початок, перший етап на шляху до якісних змін. І не може бути такого, щоб за місяць було прийнято все, щоб це все одразу запрацювало на повну потужність і щоб влаштовувало всіх і вся. Це довгий процес, який передбачає коригування реформ шляхом прийняття додаткових змін, доповнень, внесення нововведень, прийняття нових законопроектів. І стосується цей процес і пенсійної реформи.

В Україні - 12 млн. пенсіонерів. Понад 80 відсотків з них отримали підвищену пенсію. Так. Усі різну. Для окремої категорій пенсіонерів – держслужбовців підвищення пенсій не відбулось. Але ж й підвищення пенсій – це не вся пенсійна реформа. Проте, наголошую, це тільки її початок і вона буде впроваджуватись покроково.

- Представники «Народного Фронту», наскільки мені відомо, також зробили свій внесок в підготовку пенсійної реформи.

- Звісно. Наше завдання, як відповідальної і послідовної парламентської фракції полягає в тому, щоб усі реформи, і пенсійна в тому числі - були прозорими, справедливими, а перехідний період реформи був найменш болісним для українських громадян. Тож НФ вніс пропозиції до пенсійної реформи і їх було враховано. До речі, великих зусиль до напрацювання удосконаленого варіанту реформи доклала наша колега Людмила Денисова, яка є головою профільного парламентського комітету з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення. Саме нею було суттєво доопрацьовано урядовий проект, захищено всі важливі пропозиції НФ і після ретельної роботи, спрямованої на захист усіх категорій пенсіонерів, закон було проголосовано.

Серед головних наших вимог, які були враховані в цьому законопроекті, зокрема такі: вимога про скасування норми про обмеження виплати пенсій для працюючих пенсіонерів. Тобто 600 тис. працюючих пенсіонерів будуть отримувати усю пенсію (а не скорочену на 15%, як є зараз). Пенсії для них виплачуватимуться без врахування одержуваної ними заробітної плати чи суми їхнього доходу. Нам вдалося домогтися осучаснення пенсій. Вже перед прийняттям державного бюджету у 2019 та 2020 роках індексація пенсії буде забезпечена на законодавчому рівні. Потім це буде відбуватись автоматично, що гарантуватиме обов’язковий перерахунок пенсій з розрахунку збільшення показника середньої заробітної плати в Україні. Особисто вніс поправку щодо пенсійного забезпечення осіб, які брали участь у ліквідації наслідків ядерних аварій та випробувань, військових навчань із застосуванням ядерної зброї під час проходження строкової служби. Тож, вони отримали право на обчислення пенсії по інвалідності на рівні із ліквідаторами Чорнобильської катастрофи. І це лише невелика частина тих напрацювань від «Народного фронту», які враховані у законопроекті про пенсійну реформу.
 

До речі, хочу зазначити, що правка внесена представниками «Народного Фронту» щодо зарахування страхового стажу підприємцям-єдиноподатникам успішно запрацювала. До прийняття пенсійної реформи період ведення підприємництва зараховувався до страхового стажу тільки ФОПам, які працювали на загальній системі оподаткування. Особисто до мене та до моїх колег по фракції було чимало звернень пенсіонерів, яким не вистачало стажу, тому що йшли працювати на ринки. Тепер нами цю проблему врегульовано. Підприємцям, які є платниками єдиного податку страховий стаж теж зараховується. А оскільки наша область славиться підприємливими людьми, у нас є Калинівський базар, де їх працює чимало, то за відсотком перерахованих пенсій Чернівецька область посіла третє місце в Україні.

- Поміж пленарними тижнями відбулась знакова подія для Вашої політичної сили – з’їзд політичної партії «Народний Фронт».

- Так, 11 листопада ми провели плановий з’їзд. Участь в заході взяло понад 400 партійців з усіх областей України. Потужним десантом була представлена і Чернівецька область: лікарі, представники органів місцевого самоврядування, учасники АТО, підприємці тощо. Про що йшлося? Це була зустріч однодумців, монолітної і згуртованої команди, яка докладає зусиль до розбудови України на усіх рівнях. Нам було що розповісти, обговорити. Було що згадати. В 2014 році ми не побоялися взяти на себе відповідальність за розграбовану країну із сотнею тисяч гривень у казначействі на сорок мільйонів громадян, зі знищеною армією і борговою ямою перед кремлівським «Газпромом».

Почалася війна. Нічого не їздило, не літало і не стріляло. Перед знекровленою країною та новоствореним Урядом Арсенія Яценюка постали суворі виклики. Не було чим платити ні пенсії, ні зарплати. Незважаючи на труднощі, спустошену державну скарбницю почали наповнювати, відновлювати з нуля обороноздатність країни. В надскладній економічній ситуації вчасно здійснювалися усі соціальні виплати. Олігархів змусили сплачувати податки. Вдалося позбутися російського газового зашморгу і стати енергетично незалежними. Було дано відсіч у гібридній війні: введено санкції проти країни-агресора, згуртовано країни Заходу на нашу підтримку у війні з Росією.

Порівняйте це із тим, що маємо зараз. Тільки один факт - коли Яценюк пішов з посади – на всю країну з іноземною валютою вже було 90 мільярдів гривень. Зрозуміло, що така позиція та активність команди Яценюка щодо відстоювання національних інтересів держави, кісткою поперек горла стала і проросійським силам і представникам олігархічних структур. І полилися тонни інформаційного бруду і на Уряд і на нашу політсилу.
 


Мільйонні інвестиції вкладались в дискредитаційну кампанію: брехливі телесюжети, надумані публікації, провокаційні виступи пропагандистських рупорів. До того ж, ця інформаційна війна відбувалась на фоні впровадження болісних, непопулярних, але вкрай необхідних реформ. Все це дало свій результат – рейтинги впали, але ж країна вистояла і продовжує розвиватись. І в цьому є і наша заслуга. Тим більш, як бачите, ми не опустили рук, не дали зруйнувати коаліцію, не кинули все напризволяще. Згуртувалися і продовжуємо працювати задля розбудови України.

- З основними напрямками подальшої роботи партії визначилися?

- На з’їзді було підбито підсумки діяльності партії, прозвітовано про результати діяльності партійців НФ у парламенті і про роботу в Уряді міністрів, делегованих партією, проаналізовано досягнення та невдачі. Ну і звісно, було окреслено основні напрямки діяльності на майбутнє.

За останні три роки були здійснені багато важливих реформ, зміцнена обороноздатність країни, відновлена практично зруйнована економіка. Втім, перед нами стоіть ще чимало викликів. Тож, головними політичними орієнтирами «Народного Фронту» залишаються: продовження опору російській агресії на усіх фронтах, а це означає - жорсткий антиросійський і державницький курс у всіх сферах, подальше зміцнення оборони й безпеки, зміцнення енергетичної безпеки України та підвищення енергоефективності економіки та продовження реформування країни. Вимогою «Народного Фронту» залишається прийняття в цілому закону про відновлення територіальної цілісності України. Наші позиції щодо РФ та національної оборони: візовий режим; розширення персональних і секторальних санкцій; заборона подвійного громадянства для держслужбовців і правоохоронців; подальше збільшення видатків на оборону та зарплат силовикам, завершення інженерного облаштування державного кордону. В міжнародній діяльності пріоритетами є - членство України в ЄС і НАТО.

«Народний фронт» довів, що є монолітною та послідовною командою сильних, свідомих свого вибору особистостей, здатних приймати рішення, діяти в інтересах України і брати відповідальність за країну на себе у найскладніші часи. Тож все буде добре.

-Дякую за розмову.

Розмовляла Катерина ШВИДКА,
Спеціально для БукІнфо (с)

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації