ГОЛОВНА | БЛОГИ | ПРО НАС | АРХІВ | ФОТОСЕРВІС | КОНТАКТИ | ВХІД НА САЙТ
Дивись:
 НОВИНИ
 СПОРТ
 ІНТЕРВ'Ю
 ПЕРСОНАЛІЇ
 АНАЛІТИКА
 ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЇ
 КРИМІНАЛ
 ШОУ-БІЗНЕС
 НАУКА
 ІСТОРІЯ
 ПОЛІТИКА
 СКАНДАЛИ
 ЦІКАВИНКИ
 ТЕХНОЛОГІЇ
 БІЗНЕС
 КУЛЬТУРА
 ЗДОРОВ'Я
 НАДЗВИЧАЙНІ СИТУАЦІЇ
 ПРЕС-ОГЛЯД
 ЧЕРНІВЦІ
 ЕКОНОМІКА
 ОСВІТА
 ЕКОЛОГІЯ
 МАС-МЕДІА
 РЕЛІГІЯ
 МІЖНАРОДНІ НОВИНИ
 ПРАВО
 КОРДОН
 ПРЕЗИДЕНТСЬКІ ВИБОРИ
 ПРОТЕСТИ
 НАРОДНІ ТРАДИЦІЇ
 МИСТЕЦТВО
 БЛАГОДІЙНІСТЬ
 ЧЕРВОНА РУТА 2009
 ОБЛАСНА ВЛАДА
 ВІДПОЧИНОК
 АРМІЯ
 ЖИТІЄ МОЄ
 БЛОГИ
 ОЧЕВИДНЕ-НЕЙМОВІРНЕ
АРХIВ
 
новин
веб-конференцiй
опитувань
ПРО НАС
КОНТАКТИ
ПОШУК
 
Новини від Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...
 
 
 
Loading...

Новини Чернівці та Буковинського краю. Щоденні чернівецькі новини, буковинські новини, новини буковини, прессконференції, анонси, блоги, опитування.

  Перегляд новини  /  РЕЛІГІЯ   >>> 18 Листопада 2017

«Я зустрів на порозі храму людей, які нам зберегли віру і передали своїм нащадкам», - Глава УГКЦ Святослав на інтронізації у Чернівцях (ФОТО+ВІДЕО)

ІСТОРИЧНА ПОДІЯ /


Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав 18 листопада, у день пам’яті священомучеників Галактіона й Епістими, ввів владику Йосафата (Мощича) на престол Правлячого єпископа новоствореної Чернівецької єпархії.

  

Історична подія відбулася в Катедральному соборі єпархії Успіння Пресвятої Богородиці в Чернівцях під час Архієрейської Літургії, яку очолив Блаженніший Святослав.

  

Співслужили з Главою Церкви Апостольський Нунцій в Україні, архієпископ Клаудіо Ґуджеротті, Митрополит Івано-Франківський Володимир (Війтишин), владика Михайло (Бубній), Одеський екзарх УГКЦ, владика Василь (Івасюк), владика Тарас (Сеньків) та представник Римо-Католицької єпископської конференції Румунії владика Петру з міста Яссе.
 

У своїй проповіді до вірних Предстоятель відзначив, що слухаючи сьогоднішнє Євангеліє мені постає перед очима історія Української Греко-Католицької Церкви на Буковині. Особливо у Чернівцях… «Можливо, у найтяжчих часах, коли ніхто не хотів приймати Бога до свого серця, коли нам забороняли вільно сповідувати свою віру, ми тоді, мабуть, найбільше чули, що Бог є близько. Тим осердям, де справді в часи підпілля горіли людські серця вірою, тим середовищем проповіді Христового Євангелія, де ми вперше почули слово «Ісус», перейняли віру в Богу, була наша сім’я, наша родина, наша хата», – сказав проповідник.

 

У часи переслідування, вважає духовний лідер греко-католиків, зокрема тут, у Чернівцях, саме домашня церква стала катедрою, стала осердям проповіді Божого слова. «Мені так приємно було сьогодні зустріти на порозі храму людей, які нам зберегли віру і передали своїм нащадкам. Вони були благовісниками, проповідниками Божого Слова», – зазначив Архієрей.

 

Глава Церкви згадав присутнього в храмі владику Тараса (Сеньківа), який в часи воскресіння нашої Церкви першим прийшов до цього храму. Спершу отець молився на порозі цього храму і його приймали люди у свій дім… Пізніше таки відкрив двері цього храму і першим греко-католицьким священиком, який, після гонінь і закриття церкви, відслужив першу Літургію.

 

 

Блаженніший Святослав пригадав, що востаннє мав нагоду бути в цьому храмі в грудні 1993 року, коли продовжувачем духовної справи тут був блаженної пам’яті отець Михайло Косило. «Я тоді приїхав був з групою семінаристів зі Львова. – розповів Глава УГКЦ. – Повірте мені, цей храм тоді по-іншому виглядав. Не було ні іконостасу, ні золотих ікон, не було навіть доброї штукатурки. Але були гарячі серця, які горнулися до церкви, слухали Боже Слово і ним жили. І ми тут бачили дивні знаки приступності Царства Божого між нами, які проповідували тоді наші священики. Бачили, як Господь Бог торкає тут людину, як Він оздоровляє її на душі, і на тілі».

 

«Чи це не є знак приступності Царства небесного цей величавий красивий собор і цей історичний момент?! Перетворення його на осідок вперше в історії Чернівецького єпископа нашої Церкви. Ми бачимо, як Господь Бог у своїй силі і владі діє тут на Буковині серед нас. Нехай Йому за це буде благословення», – сказав Глава УГКЦ.

 

 

За його словами, ми сьогодні стали свідками впровадження в уряд єпископа. Ми називаємо це обряд інтронізації. Ми бачили, як урочисто Глава Церкви посадив на трон нового єпископа. «Наша Церква ніколи не була державною Церквою, не мала інструментів гноблення. Її єдиним захистом, єдиною опорою, єдиною сило і єдиною владою був Господь Бог, живий Христос, померлий і воскреслий навіть у тілі нашої Церкви. Владико Йосафате, Він є вашим єдиним багатством!», – звернувся Глава Церкви до новопризначеного єпископа, а також додав: «І побачите, щедрість буковинців перевершує людські уявлення. Довіртеся і цілковито віддайтеся Божій волі, Його промислу і щедрості людей, які люблять Бога. І в ім’я Боже готові здвигати не тільки храми, відновляти наш спадок, але й готові бути проповідниками доброї новини в Україні, яка часто страждає від браку добрих новин».

 

 

«У цей день ми дякуємо Господу Богу за те, що Він є реально присутній між нами і продовжує проповідь свого Євангелія серед нас і через нас нашому Божому людові. Нехай Він буде благословенний, нехай Царство Боже на землі шириться через наше християнське свідчення і наше життя. А Мати Божа, успінню якій посвячено цей храм нехай буде нашою провідницею на проповіді Христового Євангелія», – сказав Блаженніший Святослав.

 

Насамкінець Предстоятель подякував владикам, вірним та священикам, які роками розбудовували Церкву на Буковині.

 

*****

 

У суботу, 18 листопада 2017 року, відповідно до рішення Синоду Єпископів УГКЦ створено Чернівецьку єпархію, виокремивши її з Коломийсько-Чернівецької єпархії.

Першим Єпархіальним єпископом новоствореної єпархії УГКЦ іменовано єпископа Йосафата (Мощича), Єпископа-помічника Івано-Франківської архиєпархії.

Територія новоствореної Чернівецької єпархії простягається на Чернівецьку область і вона належатиме до Івано-Франківської митрополії УГКЦ. Осідком Єпархіального єпископа Чернівецької єпархії буде місто Чернівці. Катедральним собором єпархії – собор Успіння Пресвятої Богородиці в Чернівцях.


Християнство на Буковинських землях своїм корінням сягає найдавніших княжих часів. За часів Київської Русі терени Буковини належали до Галицької єпархії, а з 1303 року до митрополії, та активно християнізувалися за слов’янсько-візантійським обрядом.


Перші організовані громади вірних греко-католиків на Буковині з’явилися наприкінці XVIII століття, після входження краю в 1774 році до складу монархії Габсбургів та появою тут значного числа переселенців із Галичини і Семигорода. Австрійський уряд ще в 1780 році дозволив католикам східного обряду створити окремі парафії й звести свої храми. Проте тільки у 1812 році у Чернівцях була офіційно заснована перша на Буковині греко-католицька парафія. Спершу богослужіння відбувалися у місцевому латинському храмі, а 1821 року було освячено парафіяльну церкву Святих Петра і Павла Апостолів. У 1937 року їй було надано титул Успіння Пресвятої Богородиці.


У 1880 році відбулася канонічна візитація унійних парафій Буковини галицьким митрополитом Йосифом Сембратовичем, що скріпила духовний та інституційний зв’язок місцевих греко-католиків з катедральним центром у Львові. Один із наступних пастирських візитів на Буковину здійснив у 1900 році станиславівський єпископ Андрей Шептицький, який із буковинськими мирянами також відбув паломництво до Рима.


Зміни у релігійне життя греко-католицьких парафій краю відбулися, коли Буковина у 1918 році опинилася у складі Румунії. Спочатку місцеві громади греко-католиків були окремою Апостольською адміністратурою з осідком у м. Серет. Згодом у 1930 році понад 20 греко-католицьких парафій краю приєднали до Марамороської митрополії з центром у Байя-Маре.


У 1940 році Буковина входить до Радянського Союзу. На цей час тут проживало близько 30 тис. вірних греко-католиків. Проте вороже ставлення більшовицької влади до Греко-Католицької Церкви скоро привело до її ліквідації. У 1946 році комуністи заборонили греко-католицькі богослужіння на території Чернівецької області, а всі церкви закрили або ж передали Православній Церкві Московського патріархату.


Тільки з падінням тоталітарного режиму і проголошенням незалежності України діяльність Греко-Католицької Церкви на Буковині було відновлено. На початку 1990 року єпископ Павло Василик, відправив у Чернівцях першу після Львівського псевдособору публічну греко-католицьку Літургію, а в жовтні наступного року свій пастирський візит до міста здійснив кардинал Мирослав Іван Любачівський.


У 1990 році греко-католицькі громади на території Чернівецької області входили до складу Івано-Франківської. У 1993 року було утворено Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ, першим єпископом якої було іменовано владику Павла Василика.


У 2006 році було створено Буковинський вікаріат Коломийсько-Чернівецької єпархії у складі Вижницького і Чернівецького деканатів. Храм Успіння Пресвятої Богородиці в м. Чернівцях набув статусу прокатедрального собору єпархії.


У день Святого Андрія Первозванного, 13 грудня 2011 року, у катедральному соборі Воскресіння Христового м. Івано-Франківська було проголошено заснування Івано-Франківської митрополії УГКЦ. Івано-Франківську єпархію було піднесено до гідності архиєпархії, а Коломийсько-Чернівецька єпархії увійшла до складу нової митрополії.

 

 


Використано також фото прес-служби ОДА
Переглядів (3243) Коментарів (1) Додати коментар Версія для друку
Інші новини по темі
1. Митрополит Московського партіархату Симеон, незважаюч на тиск, відмовився підтримати рішення Синоду про розрив стосунків із Константинополем
2. Всім "планувальникам", кому заважає патріарх Філарет, давно слід зрозуміти: усі змови і плани, спрямовані проти нашого предстоятеля, приречені на провал, - прес-секретар УПЦ КП Зоря
3. Патріарх Варфоломій: "Вселенський престол вирішив надати автокефалію "багатостраждальній православній церкві в Україні, щоб вона приєдналася до повноти православ'я в єдності і внутрішньому світі"
4. Ієрархи УПЦ МП, які прийшли увечері на зустріч з Порошенком, заявили про шалений тиск Москви (ВІДЕО)
5. "П’ята колона" Москви: Попи УПЦ МП відмовилася зустрічатися з Порошенком поза Лаврою, свідомо принижуючи статус Глави держави
Коментарі
Додати свій коментар
  Ваше ім'я
  Місце проживання
  Введіть код
 оновити код
 
 
Увага, коментарі не відповідаючі нашим вимогам будуть видалені.
зачекайте ...


Loading...