Цей теракт – це черговий удар по системі безпеки українця: експерт про замах на нардепа Мосійчука

ТАКИ ПРАВДА / 


В Україні протягом 2014-2016 рр. зареєстровано 18 кримінальних справ, пов’язаних із замахами на високопосадовців, по 6 щороку. Про це заявив заступник директора Українського інституту дослідження екстремізму Богдан Петренко. Втім, порівняно з іншими антидержавними злочинами їх число мізерне. Зокрема, лише в одному 2016 році зареєстровано 1865 справ за статтею «теракт».

 

На думку Петренка існує декілька можливих версій теракту, в якому постраждали п’ятеро українців, у тому числі й нардеп Ігор Мосійчук:

 

Особистий. Зацікавлені у вбивстві Мосійчука могли б і без спецслужб відслідкувати його місце знаходження – адже він був на телебаченні. «Коли в країні убивають за 500 гривень, у відеодоказах, які нібито свідчили про корупційні діяння нардепа два роки тому, озвучені значно більші суми», - говорить експерт. Крім того, невдоволенні його діяльністю можуть бути представники націоналістичних сил.

 

Провокаційний. Мета цього теракту спровокувати радикальні сили до рішучих, читай – екстремістських дій. По-перше, йдеться про посилення вимог «партії війни», що ускладнить прийняття і закону про реінтеграцію, і можливо, спровокує чергову ескалацію на лінії зіткнення. По-друге, - спонукання правоохоронців жорсткіших дій. Починаючи від того, що їх постійно тримають у кризовому стані очікування удару і завершуючи обговоренням упровадження надзвичайного стану чи взагалі – побудови поліцейської держави. А неправомірне застосування сили з боку правоохоронців, як показує досвід, може мати зворотну дію – масові заворушення.

Ефект залякування.
Як і в кожному теракті, його головна мета – не сама жертва, а споживачі інформації про теракт. Цей вибух – сигнал про те, що незахищеними в Україні є навіть ті, кого охороняють (під час теракту загинув охоронець нардепа), і навіть перевірка власного авто не убезпечить від вибуху (вибухівка може бути закладена у припаркований поруч транспортний засіб)», - пояснює Богдан Петренко.

«Цей теракт – це черговий удар по системі безпеки українця, а відповідно - по його здатності довіряти найдорожче - своє життя - державним структурам. А коли держава не має довіри, то таку країну простіше захопити. Чи ззовні, чи зсередини», - заявив Петренко. 
 
До речі:
 
Мопед під будівлею телеканалу біля автомобіля Мосійчука припаркували зумисне.

Вибух у Солом'янському районі Києва стався внаслідок спрацьовування саморобної вибухівки, закладеної в мопед. Про це під час брифінгу 26 жовтня заявив керівник ГУ СБУ в Києві та Київській області Сергій Семочко. Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на 112 Україна.

"Слідчі ГУ СБУ в Києві та Київській області із залученням фахівців вибухотехніків і криміналістів Нацполіції Києва оглянули місце події і встановили, що вибух стався внаслідок спрацювання саморобного вибухового пристрою спрямованої дії, що був у транспортному засобі, мопеді, який зумисне припаркувала невстановлена слідством особа приблизно о 21:50 на виході з приміщення телеканалу "Еспресо", - сказав він. 

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації