Незважаючи на перевиконання планів, у Чернівецькій області борг зі сплати єдиного внеску фізичними та юридичними особами становить 45,9 млн. гривень - Шпак

ТАКІ ЦИФРИ / 


З початку року платники Чернівецької області перерахували до бюджету 1540,0 млн гривень єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, це на 266,7 млн гривень більше за очікуваний показник. Виконання планового показника становить 121%.

 

Про це повідомив в.о. начальника Головного управління ДФС у Чернівецькій області Віталій Шпак під час інтерв’ю прес-службі свого відомства.

 

Відносно січня-вересня 2016 року забезпечено приріст надходжень на 529,0 млн гривень. І якщо порівнювати з січнем-вереснем 2015 року приріст надходжень склав 25,3 млн.грн.

 

"Безумовно, збільшення надходжень єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування зросли і завдяки підвищенню розміру мінімальної заробітної плати. Значна частина роботодавців усвідомлює важливість легальної виплати заробітної плати і працює в законодавчому полі. Однак є випадки, коли навмисно чи несвідомо працедавці допускають порушення, не всі страхувальники виконують свої зобов’язання щодо сплати внесків до Пенсійного фонду", - каже в.о. начальника Головного управління ДФС у Чернівецькій області.

 

На сьогодні в Чернівецькій області борг зі сплати єдиного внеску становить 45,9 млн. гривень. Зокрема, юридичні особи заборгували – 18,2 млн. гривень, фізичні особи-підприємці – 27,7 млн. гривень. В тому числі борги суб'єктів господарювання, які перебувають у процедурах банкрутства склали 7,8 млн. грн.

  

За словами В.Шпака, задля погашення заборгованості з податкових платежів та єдиного соціального внеску фахівці фіскальної служби області співпрацюють з органами Державної виконавчої служби в області та Прокуратури. Так, з початку року податківцями надіслано до органів державної виконавчої служби 775 вимог про сплату боргу з ЄСВ на суму 9,0 млн. гривень, за виконавчими документами забезпечено стягнення на суму 2,9 млн.гривень.

 

Крім того, фіскальна служба області співпрацює з Управлінням Пенсійного фонду України в Чернівецькій області. Між відомствами здійснюється обмін аналітичною інформацією про можливі порушення при виплаті заробітної плати.

 

За словами В.Шпака, ефективним інструментом "є співпраця з місцевими органами влади та з органами місцевого самоврядування". В області працюють комісії та робочі групи при органах виконавчої влади де заслуховують тих працедавців, які нараховують заробітну плату нижче законодавчо встановленого рівня, бо саме місцева влада найчастіше стикається з мешканцями і має відповідно, налагоджені канали комунікації та засоби впливу.

  

"З приводу карати, то законодавчо встановлено послідовність наших дій і ми чітко їх дотримуємось. В цілому, фіскальна служба області декларує про невтручання у роботу бізнесу – натомість всі платники сумлінно виконують свої зобов’язання щодо сплати податків та внесків", - наголосив посадовець. 

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації