Інвестиційні реалії Путильщини: ніхто і не чекав, що буде легко

МАЛЕНЬКА, АЛЕ ПЕРЕМОГА / 


Новина про те, що єдині підприємства Путильського району - еко-курорт «Хутір Тихий» та молокозавод «Путильська молочарня» - можуть припинити свою діяльність, сколихнула як місцевих жителів, так і представників районної ради. 


Відкритий лист інвестора до ДФС став справжнім «криком душі» та не залишив осторонь небайдужих громадян та держслужбовців, які почали звертати увагу на проблемний гірський район та підхід до податкових перевірок. Наразі вже є перші зрушення у справі «кошмарення» цих підприємств, чим і поділився з оедакцією БукІнфо їх власник та інвестор Анатолій Васильович Стефанюк.

 

Стефанюк А.В.:

Сьогодні весь район та область слідкують за ситуацією, що склалася навколо двох моїх підприємств - «Путильська молочарня» та «Хутір Тихий». І це не дивно. Адже під такий податковий прес може потрапити кожний підприємець та інвестор. В нашій країні податкові органи мають за ціль увірвати якомога більше з кожної перевірки. Так, за результатами перевірки «Молочарні», такий куш мав би скласти більше 2,2 млн грн. додаткових податкових зобов’язань. Це зашморг, який накинули податківці збитковому гірському молокозаводу - підприємству, яке створює робочі місця для місцевого населення та наповнює бюджет району. Тому я був вимушений призупинити фінансування «Путильської молочарні» та «Хутору Тихого», оскільки мені було не зрозуміло, кому потрібна діяльність цих підприємств, крім мене? І навіщо вкладати безліч коштів і сил в їхній розвиток?

Невдовзі я отримав відповіді на свої запитання і сумніви. Зважаючи на ряд факторів та подій, які супроводжували весь процес відстоювання, я зрозумів, що це потрібно.

По-перше,
це дії активістів с. Сергії, на території якого знаходяться мої підприємства та активна позиція депутатів та керівництва районної ради, депутата Верховної Ради Рибака І.П., які звернулися до ДФС, обласної ради та адміністрації з вимогою розібратися в ситуації з відновлення діяльності цих підприємств.

По-друге, це терпіння і віра працівників «Путильської молочарні» та «Хутору Тихого». Оскільки на їх долю теж випало нелегке випробування. Незважаючи на сумнівну перспективу у зв’язку з припиненням інвестування, затримку у виплаті заробітної платні, вони залишилися на своїх робочих місцях і мали віру у відновлення справедливості. Це справжні патріоти виробництва, на таких кадрах тримаються підприємства.

По-третє, це прохання людей та фермерів, які здають молоко на Молочарню, не припиняти виробництво і, відповідно, прийом молока.

По-четверте
, це дії ДФС України. Ми отримали перші результати оскарження податкових повідомлень-рішень щодо перевірки «Путильської молочарні». У відповідь на наше звернення, Рішенням Державної фіскальної служби України № 20881 від 19 вересня 2017 року про результати розгляду скарги було скасовано два із чотирьох податкових повідомлень-рішень Головного Управління ДФС у Чернівецькій області. Загальна сума штрафів за ними складає біля 1,5 млн грн.

Мені дуже приємно, що доля обох моїх підприємств небайдужа місцевій громаді, активістам та представникам районної влади. Що у всіх є розуміння того, що «Путильська молочарня» і «Хутір Тихий» створюють робочі місця та дають соціальних захист своїм працівникам. Що робота цих підприємств дає поштовх у розвитку району. Що інвестор - це не загарбник, якого цікавить лиш комерція, а партнер для місцевого населення, який зацікавлений в його процвітанні.

Мені здавалося, що гірське життя таке розмірене і тому нікому нічого не потрібно, що всі перебувають в якомусь мрійливому сні. Але, стресова ситуація проявила справжній дух горян відстоювати своє право на достойне життя. І за це я вам дуже вдячний!

Окремо хочу звернути увагу на відданість підприємствам працівників як «Путильської Молочарні» так і «Хутору Тихого». Я вдячний їм за підтримку та терпіння. У нас з ними одна ціль і ми її обов’язково досягнемо.

Також хочу відмітити, що ДФС України своїм рішенням не підтримала дії ДФС у Чернівецькій області, тим самим продемонструвала державницьку позицію в підтримці занедбаних гірських регіонів, дала надію на відродження забутого відчуття справедливості та верховенства права.


Ці події, що мали місце у Путильському районі з підприємствами «Путильська молочарня» та «Хутір Тихий», є прикладом для інших підприємців. Рішуча позиція власника підприємств, терпіння працівників і небайдужість населення, активні дії активістів та влади району можуть мати успіх. Контроль за діями та дотриманням законів контролюючими органами – необхідна умова справедливої діяльності кожного підприємця. Відстоюючи свої права, ми вчимо державу зважати на нас.

Між тим продовжуємо чекати кардинальної реформи податкової системи України, яка дозволить розправити крила підприємствам та підприємцям, призведе до полегшення ведення бізнесу і зменшить податковий тиск на всіх. Єдино вірним рішенням є підтримка підприємництва в країні, що призведе до неминучого розквіту всієї держави.

Оксана СОКОЛОВА, для БукІнфо (с) 

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації