Чернівецька область за рівнем соціально-економічних показників 11-та в Україні

Про це повідомив заступник голови ОДА Олександр Грушко на сьогоднішньому розширеному засіданні обласної тристоронньої соціально-економічної ради. У порядку денному засідання головним було питання мінімізацію негативних наслідків фінансово-економічної кризи у трудових колективах області Результатом засідання стало прийняття рішення про Спільні дії Сторін соціального партнерства щодо мінімізації негативних наслідків фінансово-економічної кризи у трудових колективах області, а також ухвалення Регіональної угоди між Чернівецькою обласною державною адміністрацією, Чернівецькою обласною радою, радою Федерації роботодавців Чернівецької області та президією Чернівецької обласної ради профспілок на 2009-2010 роки.

Виступаючи перед присутніми, заступник голови ОДА Олександр Грушко зауважив, що незважаючи на минулорічну стихію та фінансову кризу Чернівецька область за рівнем соціально-економічних показників завершила 2008 рік на 11 місці серед усіх регіонів України. Він також зазначив, що облдержадміністрацією спільно з облрадою розроблено та затверджено Регіональні заходи з посилення фінансово-бюджетної дисципліни та мінімізації негативного впливу світової фінансової кризи на економіку, яких виявилося 78. Реалізація ж цих заходів визначена за такими напрямками, як: фінансово-банківська сфера - 18 заходів, сфера цінової політики на споживчі товари та послуги - 9, зовнішньоекономічна та інвестиційна діяльність - 14, упередження різкого згортання бізнесу та недопущення вивільнення працівників - 20, сфера економіки та виробництва - 17 заходів.

Як повідомив Олександр Грушко, незважаючи на початок реалізації Регіональних заходів, наразі лише деякі з них виконуються, і наголосив на тому, що тільки завдяки спільним зусиллям обласної влади, обласної ради профспілок та обласної організації роботодавців можна мінімізувати та попередити негативні наслідки фінансово-економічної кризи, зберегти робочі місця. Зважаючи на це, Рішення про Спільні дії Сторін соціального партнерства включає у себе пропозиції до органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, народних депутатів України, Кабінету міністрів, обласної ради профспілок та облорганізації роботодавців. Зокрема, обласна тристороння соціально економічна рада пропонує Верховній Раді посилити правове та економічне мотивування легальної виплати зарплати, законодавчо визначити більш ефективний та економічно справедливий механізм компенсації працівникам за її затримку.

Згідно Рішення, Кабміну рекомендовано розробити антикризові заходи, спрямовані на підтримку передусім малого та середнього бізнесу, національного виробника, максимальне забезпечення внутрішніх потреб країни, запровадити на період кризи мораторію на підвищення цін та тарифів на товари та послуги соціального значення, визначити та запровадити правовий механізм кредитування суб'єктів підприємницької діяльності. На переконання заступника голови ОДА Олександра Грушка, подоланню кризи також сприятимуть: ухвалення Закону про місцеві запозичення та гарантії, перегляд ставок орендної плати за землю, застосування касових апаратів при здійсненні усіх без винятку господарських та комерційних операцій, суцільна інвентаризація усіх місцевих податків, створення стабілізаційного фонду місцевого бюджету, розвиток в регіоні туристично-рекреаційного напрямку.

Прес-служба Чернівецької ОДА


 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації