ГОЛОВНА | БЛОГИ | ПРО НАС | АРХІВ | ФОТОСЕРВІС | КОНТАКТИ | ВХІД НА САЙТ
Дивись:
 НОВИНИ
 СПОРТ
 ІНТЕРВ'Ю
 ПЕРСОНАЛІЇ
 АНАЛІТИКА
 ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЇ
 КРИМІНАЛ
 ШОУ-БІЗНЕС
 НАУКА
 ІСТОРІЯ
 ПОЛІТИКА
 СКАНДАЛИ
 ЦІКАВИНКИ
 ТЕХНОЛОГІЇ
 БІЗНЕС
 КУЛЬТУРА
 ЗДОРОВ'Я
 НАДЗВИЧАЙНІ СИТУАЦІЇ
 ПРЕС-ОГЛЯД
 ЧЕРНІВЦІ
 ЕКОНОМІКА
 ОСВІТА
 ЕКОЛОГІЯ
 МАС-МЕДІА
 РЕЛІГІЯ
 МІЖНАРОДНІ НОВИНИ
 ПРАВО
 КОРДОН
 ПРЕЗИДЕНТСЬКІ ВИБОРИ
 ПРОТЕСТИ
 НАРОДНІ ТРАДИЦІЇ
 МИСТЕЦТВО
 БЛАГОДІЙНІСТЬ
 ЧЕРВОНА РУТА 2009
 ОБЛАСНА ВЛАДА
 ВІДПОЧИНОК
 АРМІЯ
 ЖИТІЄ МОЄ
 БЛОГИ
 ОЧЕВИДНЕ-НЕЙМОВІРНЕ
АРХIВ
 
новин
веб-конференцiй
опитувань
ПРО НАС
КОНТАКТИ
ПОШУК
 












Новини від Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...
 
 
 
Loading...

Новини Чернівці та Буковинського краю. Щоденні чернівецькі новини, буковинські новини, новини буковини, прессконференції, анонси, блоги, опитування.

  Перегляд новини  /  ОСВІТА   >>> 5 Вересня 2017

Верховна Рада схвалила освітню реформу: віднині 12-річна шкільна освіта, посада освітнього омбудсмена і сертифікація педагогів

ПОТЯГ РУШИВ... /

 

Верховна Рада на засіданні 5 вересня ухвалила в другому читанні і в цілому законопроект №3491-д "Про освіту". Ініціативу підтримали 255 народних депутатів, проти виступили 20 парламентаріїв, ще 16 – утрималися.

 

Документ уводить 12-річну шкільну освіту. Згідно з пояснювальною запискою, початкова освіта буде тривати чотири роки, середня, яку здобувають у гімназії, – п'ять років, профільна середня освіта займе ще три роки – її потрібно буде здобувати в ліцеї або закладах профтехосвіти. 

 

Навчання в школі діти можуть починати у шість або сім років. Після завершення кожного рівня навчання будуть проводити державну підсумкову атестацію.

 

Профільна середня освіта буде двох напрямків на вибір – загальноосвітня і професійна. Перша передбачає поглиблене вивчення деяких предметів, а професійна – більшу орієнтованість учня на потреби ринку.

 

Навчання учнів за програмами 12-річної школи для початкової освіти починається 1 вересня 2018 року, для базової середньої освіти – 1 вересня 2022 року і для профільної середньої освіти – з 1 вересня 2018 року.

 

Закон передбачає введення посади освітнього омбудсмена. Його призначає на посаду Кабінет Міністрів строком на п'ять років без права повторного переобрання. Омбудсмен має право розглядати скарги, подані учнями і студентами, їх батьками, законними представниками, а також педагогами і науковцями.

 

З 2018 року встановлюють мінімальний оклад кваліфікованих педагогів у три мінімальні зарплати. 

 

Кожні п'ять років передбачено сертифікацію педагогів. За її результатами працівникові надають певну кваліфікаційну категорію, від якої залежатиме рівень окладу. У першому читанні законопроект було ухвалено 6 жовтня 2016 року.

 

Це вже друга спроба ввести 12-річну систему навчання в Україні. Рішення про перехід на 12-річну школу ухвалили ще в 1999 році, але у 2010 році Верховна Рада скасувала освітню реформу. Перший випуск учнів, що відучився 12 років, було заплановано на 2013 рік, але так і не відбувся.

 

У 2014 році в Міністерстві освіти заявили про плани повернути 12-річну школу. У міністерстві заявляли, що на території Європи 11-річна "пострадянська школа" залишилася лише в Україні, Білорусі та Росії, у всіх європейських країнах мінімальна тривалість повної загальної середньої освіти становить від 12 до 14 років. 
Джерело: Гордон.UA
Переглядів (4097) Коментарів (6) Додати коментар Версія для друку
Інші новини по темі
1. Польща очолює рейтинги за кількістю українських студентів за кордоном
2. До закінчення реєстрації на пробне ЗНО залишилося менше тижня - подати заявку можна до 31 січня включно
3. Палійчук обіцяє службове розслідування стосовно фігурантів застілля освітян під час робочого дня (ВІДЕО)
4. У скільки іноземним студентам обходиться життя в Польщі
5. У польському місті Лодзь з’явилася україномовна школа
Коментарі
Додати свій коментар
  Ваше ім'я
  Місце проживання
  Введіть код
 оновити код
 
 
Увага, коментарі не відповідаючі нашим вимогам будуть видалені.
зачекайте ...