Депутати Путильської районної ради вирішили з 1 жовтня забрати у РДА повноваження формувати структуру освіти

ХТО КОГО? / 

Більш ніж 2-річне протистояння голови Путильської РДА з освітянами району та місцевими депутатами однозначно на шкоду місцевій громаді. Непродумані часті реорганізації освітньої структури, які впродовж двох років запроваджує Микола Савчук призвели до глибокої конфронтації на рівні району та в кінці червня цього року переросли у публічну площину на рівні області. Незрозуміла впертість та наполегливість у цьому місцевого керівника виконавчої влади району, яка могла мати би мати користь для громади при конструктивному застосуванні. 

 

Про це на своїй сторінці у Facebookнаписав заступник голови обласної ради Віиалій Мельничук.

  

Напередодні минулої сесії обласної ради 4 липня до мене, як депутата обласної ради від імені колегії районного відділу освіти звернулися освітяни Путильського району. Було повідомлено, що Голова Путильської РДА Микола Савчук чи не єдиний в області (та можливо й в Україні) вирішив на свій розсуд швидкими темпами «дотиснути» чергову реорганізацію освітньої структури, запровадивши процес ліквідації відділу освіти створюючи сектор з питань освіти.
 
Оскільки проблема не вирішувалась, а лише загострювалась, змушений був озвучити її з трибуни обласної ради та публічно звернувся до колеги-депутата, який очолює Путильську РДА спільно з місцевими освітянами та депутатами знайти конструктивний шлях вирішення цієї проблеми. На жаль, жодного бажання вирішувати конфлікт у Миколи Савчука не знайшлося, то я підготував та направив відповідне депутатське звернення до обласної ради, Чернівецької ОДА, Департаменту освіти та науки, Путильської районної ради та РДА.

З того часу пройшов місяць, процес ліквідації відділу освіти продовжувався, місцеві освітяни та депутати не отримуючи розуміння зі сторони керівника виконавчої влади району змушені були шукати механізми вирішення дуже серйозної проблеми, яка могла з початку начального року паралізувати роботу освітньої структури району.
 
Особисто, як заступник голови обласної ради виїжджав в Путильський район для спілкування з керівництвом району, з директорами шкіл, керівництвом та депутатським корпусом новостворених ОТГ, мешканцями району. При спілкуванні всі говорили, що ця чергова реорганізація-ліквідація може принести багато проблем для освітянської структури гірського району. Найгірше те, що на жодний конструктив при обговоренні цієї проблеми керівник виконавчої влади району не йде, а просто «дотискає» свою чергову реорганізацію освітньої структури. Що саме найцікавіше, за словами місцевих мешканців, інші галузі управління в структурі районної виконавчої влади таких реорганізацій-ліквідацій не мають…

Районна рада змушена була відповідним чином реагувати для того щоб освітяни району спокійно мали можливість увійти у новий навчальний рік та розуміти, як вони в подальшому будуть забезпечувати навчальний процес, в тому числі й в новостворених ОТГ. На рівні депутатського корпусу районної ради після довготривалого обговорення в комісіях та на колегіях на сесію райради було підготовлено проект рішення відкликати повноваження Путильської районної ради, делеговані Путильській РДА, щодо забезпечення відповідно до законодавства усіх видів освіти з 1 жовтня 2017 року.

Був запрошений на сесію райради і 11 серпня на 16-й позачерговій сесії Путильської районної ради серед інших питань порядку денного розглядалося питання скасування рішення сесії від 1997 року надання делегованих повноважень формувати освітню структуру в районі, а також доручено профільним комісіям райради спільно з відділом освіти РДА розробити Статут та структуру комунального закладу «Путильський центр управління освітою Путильської районної ради».

Оскільки із глухого кута нерозуміння дій голови РДА необхідно було виходити то в порядок денний сесії включили питання заслухати голову РДА з питання форсованих реорганізацій освіти в районі. На колегії райради, яка проводилася напередодні, з нерозумінням розглядався офіційний лист від РДА про обставини, які не дають можливість голові РДА та його заступнику, незважаючи на те, що сесія скликалася за проханням РДА.

Присутні на сесії з подивом побачили, що після початку сесії, незважаючи на офіційний лист про свою відсутність, голова РДА прийшов на сесію, щоб, за його словами підтримати важливе виділення коштів для дорожньої інфраструктури району. На запитання депутатів чи готовий він дати інформацію про його дії, щодо реорганізацій освітньої галузі району, він повідомив, що на даний момент у відпустці і не виконує офіційних функцій, а заступник у відрядженні.

Важко зрозуміти високопосадовця, який планомірно відтягує вирішення проблеми, яку сам створив для освітньої галузі району. Незважаючи на подальше небажання керівника Путильської РДА конструктивно вирішувати подальшу долю та планувати якісний розвиток освіти на рівні Путильського району освітяни, депутатський корпус районної ради та ОТГ знаходять шляхи виходу із складного конфлікту та зуміли перед початком нового навчального року зорієнтувати освітян на нормальну роботу.

Маю надію, що при залученні до вирішення цієї проблем обласної виконавчої влади, Депатраменту освіти та науки, депутатів обласної ради буде знайдено конструктивне вирішення цієї проблеми і гірський район нашої області матиме можливість і далі якісно навчати наших дітей та розвивати свої громади. 
 

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації