Фищуку терміново потрібно знову прокричати: "Один район - одна громада", бо на Кіцманщині таки зі скрипом, але зрушив процес створення ОТГ

НЕ СЛУХАЮТЬ ДЄДУШКУ... / 


На Кіцманщині ще немає створеної жодної об’єднаної територіальної громади, але цього року активізувався цей процес і на шляху до створення зараз перебувають 4 ОТГ: Кіцманська (із Суховерховом і Давидівцями), Мамаївська (з селищем Лужани), Ставчанська (з Малятинцями) і Киселівська (з Борівцями). У цих громадах уже відбулися громадські обговорення, є відповідні рішення місцевих рад.

 

Про це написала редактор кіцманського районного видання "Вільного життя" Ольга Кулько на редакційному сайті.

 

Але юридично початком створення об’єднаної територіальної громади вважається формування робочої групи. Як розповіла начальник відділу з питань містобудівного кадастру та регіонального розвитку управління регіонального розвитку, містобудування та архітектури ОДА Христина Марчук, на такому етапі зараз створення Мамаївської громади, а Кіцманська вже на етапі схвалення проектів рішень, готується пакет документів на затвердження обласною владою.

 

В інших селах процеси створення ОТГ поки що на етапі обговорень і консультацій. «Для того, щоб громада вийшла на прямі міжбюджетні відносини з державним бюджетом та отримала весь спектр дохідних джерел та видаткових повноважень, вона має відповідати перспективному плану. Раніше КМУ затвердив Кіцманську та Ставчанську громади. Ми зараз активно працюємо над оновленням і доопрацюванням перспективного плану, адже через зміни у податковому законодавстві, зростання мінімальної зарплати та інші чинники спроможність чи неспроможність громад змінюється», — прокоментувала Христина Марчук.

 

За підрахунками, в Кіцманському районі може бути максимум дві спроможні громади. Проте більшість населених пунктів Кіцманщини поки що не прийняли остаточного рішення щодо об’єднання. А поки громади на місцях визначаються, в Україні на черзі наступне укрупнення — об’єднання районів, яке передбачає об’єднання в межах існуючих областей. Кількість районів має бути суттєво зменшена – в кожній області має залишитися в середньому 3-4, середня кількість населення в районі — близько 300 тисяч. Основою для майбутнього району має стати госпітальний округ.

 

Нагадаємо, що Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 29.03.2017 № 211-р, Черівецька область поділена на три госпітальні округи. Кіцманський район увійшов до Центрального округу разом із Заставнівським та Герцаївським районами з центром у м.Чернівці. Чи буде межа укрупнених районів повністю збігатися з таким поділом наразі невідомо.

 


 

Як повідомляв БукІнфо, 31 травня голова Чернівецької ОДА Олександр Фищук терміново забув, що казав на представницькому Форумі з питань децентралізації, який проходив у ЧНУ ім. Ю.Федьковича 30 травня.

На зустрічі з головами сільських рад Кіцманського району, де мова зайшла про об'єднання територіальних громад у районі, пан Фищук видав сталу сентенцію, яка йому насправді гріє серце і душу: «Щодо Кіцманщини, вважаю, що ламати налагоджену систему інфраструктури не лише дуже важко, а загалом ще й недоцільно". Тобто один район - одна громада...

 

Фищук прямим текстом дав установку: повинні проводити інформаційно-роз'яснювальну роботу з місцевою елітою: вчителями, медиками, шанованими громадянами району, для того, щоб донести інформацію про створення ОТГ з центром у Кіцмані, яка б охоплювала весь район, до пересічних громадян. Ось така "добровільність" по-фищуківськи...


 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації