У Чернівцях ліквідували митницю, створену Хорошковським, і повернули генерала Салагора

Новий Голова Держмитслужби України Анатолій Макаренко 20 лютого своїми наказами ліквідував Чернівецьку і Кельменецьку митниці та створив Чернівецьку регіональну митницю, яка має почати працювати з 1 травня цього року. Цю інформацію на прес-конференції підтвердив керівник Чернівецької митниці Андрій Андрійків.

У зону діяльності Чернівецької регіональної митниці тепер входитимуть усі райони області, її митні пости працюватимуть у Чернівцях, а також Кельменцях та Вадул-Сіреті, де до цього були окремі митниці.

Таким чином новий Голова Держмитслужби України Анатолій Макаренко скасував рішення свого попередника Валерія Хорошковського, який торік у жовтні ліквідував Вадул-Сіретську митницю, яка працювала тут понад 60 років, звільнив її керівника генерала Миколу Салагора та створив Чернівецьку митницю, керівником якої призначив Андрея Андрейківа.

Генерал, депутат Чернівецької обласної ради від БЮТ Микола Салагор у центральних та місцевих ЗМІ звинуватив Валерія Хорошковського у намаганнях «приватизувати» митницю, заявив про тиск, який чиниться на нього та його родину, і оскаржив наказ про ліквідацію Вадул-Сіретської митниці у суді. Водночас Микола Салагор і група митників звернулися до прем’єр-міністра Юлії Тимошенко з вимогою розслідувати корупційні дії окремих керівників Держмитслужби і депутатів парламенту від БЮТ, звинувативши їх у рейдерській атаці на митницю.

Про недоцільність ліквідації Вадул-Сіретської митниці заявили Глибоцька районна та Чернівецька обласна ради, на захист Миколи Салагора висловилися перший віце-прем’єр Олександр Турчинов та віце-спікер Микола Томенко.

Новостворена Чернівецька митниця на чолі з Андрієм Андрейківим розпочала свою роботу 25 грудня 2008 року, а 20 лютого з’явився наказ нового голови Держмитслужби про її ліквідацію. Усі працівники митниці мають бути звільнені у передбаченому законодавстві порядку.

Андрій Андрейків висловив сумнів, що для нього знайдеться місце на новоствореній Чернівецькій регіональній митниці. Через кілька хвилин після цієї заяви він вийшов, а повернувшись повідомив, що саме зараз факсом надійшов наказ про його термінове відрядження тимчасово в.о. начальника Виноградівської митниці та призначення в.о. Чернівецької регіональної митниці Миколи Салагора.

Андрейків заявив, що минулого тижня його терміново викликали у Держмитслужбу. Дорогою до Києва його машина потрапила у дивне ДТП, яке сталося через несподіваний «підріз» його автомобіля двома іншими транспортними засобами. Не зважаючи на отриману травму голови, він таки прибув до Держмитслужби, де від нього вимагали подати заяву на звільнення. Коли він відмовився це робити, одразу ж з’явився наказ про ліквідацію Чернівецької митниці.

Андрій Андрійків ліквідацію Чернівецької митниці та своє звільнення з посади її керівника розцінив як політичний тиск і намагання усунути його з Буковини. Такі заполітизовані реорганізації митної служби він назвав збитковими для держави. Аналогічні заяви робив Миколи Салагор, коли ліквідували Вадул-Сіретську митницю.

За даними "БукІнфо", сьогодні на Буковині перебуває один із заступників голови Держмитслужби, щоб вмовити пана Андрейківа добровільно передати печатку митниці Миколі Салагору.

БукІнфо/ ЗІК

Фото С.З. УНІАН/БукІнфо


 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації