У Чернівцях презентували картини митців, намальовані у "чотири руки" (ФОТО)

МИСТЕЦТВО / 

Доволі незвичну виставку, вибудувану на синтезі мистецтв, презентували сьогодні, 4 травня, у Блакитній залі Чернівецького національного університету.

 

Як повідомляє кореспондент БукІнфо, до нашого міста із презентацією авторської виставки «У світлі західного сонця» завітали Роман та Надія Федини, члени Національної спілки художників. Динаміка і музичність полотен, яскравий гуцульський колорит, потужний символізм і виразна космогоніка відразу говорять до глядача. Прикарпаття, Буковина та Львівщина постають з картин цілком самобутньо і виразно.


Танець («змаг») з барткою, пошук буковинської «квітки щастя» червоної рути, очищення повітрям (забави на гойдалках) і праритми полонинського танцю стають не просто лейтмотивами виставлених робіт, а і світоглядними центрами людини, світ якої вміщений і вималюваний на полотні. Експоновані картини можна побачити і у друкованому вигляді: як ілюстрації до виданих минулого року альбомів голлівудського композитора, чернівчанина Гамми Скупинського «Буковинські дуети» для фортепіано в чотири руки» та «Буковинські візерунки»: вокально-хорові твори доктора Гамми Скупинського» (автор-упорядник – доцент кафедри музики ЧНУ ім.Ю.Федьковича Ірина Бойчук).
 


Символічним у даному синкретизмі (музика і живопис) є відразу кілька моментів: по-перше, картини виставки – надзвичайно музичні, навіть певною мірою ритмічні. По-друге – вони ілюструють альбом музичних творів, призначених для гри в чотири руки, і написані ці полотна також в чотири руки. Що цікаво, намальовані картини без участі пензля – виконані мастихіном. Щодо стилю, який би точно характеризував роботи виставки, то Роман Федина з цього приводу каже так: «Я ще сам не знаю, як його точно назвати. Ми з Надією називаємо його «свій стиль», а ось який саме – ми ще не зрозуміли. Однозначно, що це – нове, чого не було раніше».
 


«Хочу сказати про експоновані тут картини ось що: вони музичні, вони звучать… Станьте навпроти полотна, і ви це почуєте. Мистецтво знає такі приклади, коли один твір говорить відразу засобами двох видів мистецтв. Навіть з вітражами я би порівняв ці полотна, адже вони не тільки звучать зсередини, вони ще і світяться зсередини», - зазначає завідувач кафедри музики Чернівецького національного університету Вадим Лісовий.
 


Вишукану тональність заходу створили композиції Гамми Скупинського, які виконали студенти та викладачі кафедри музики ЧНУ.

Як розповіла модератор презентації виставки і організатор проекту Ірина Бойчук, картини експонуватимуться у Блакитній залі ЧНУ до 22 травня, а відтак їх виставка «помандрує» до Чернівецького обласного меморіального музею Володимира Івасюка.

Іванна СТЕФ’ЮК, для БукІнфо (с)
Фото автора

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації