На Буковині гинуть останні вітрові млини. Журналіст-краєзнавець Василь Бабух просить для них захисту

А ВЛАДІ ДО ЛАМПОЧКИ... / 


В області гинуть останні вітрові млини-пам’ятки нашої минувшини, свідки буковинської історії Про це на своїй сторінці у Facebook написав відомий журналіст Василь Бабух.

 

"В селі Оселівка Кельменецького району дідівський скарб зник з лиця землі через те, що місцева влада кинула його напризволяще . Така ж сумна доля спіткала й інші вітряки цього населеного пункту. Всього в Оселівці було було їх чотири. І всі вони перебували в діючому стані та були неабиякою підмогою для селян. Такою кількістю діючих вітряків не могло похвалитися жодне буковинське село" - пише Василь Бабух, якого цитує АСС.

 

"Позбавлені належної уваги вітряки, окраса місцевого ландшафту, перетворилися на купи мотлоху. Така ж доля могла спіткати й останнього млина в цьому селі.Та, на щастя, кілька років тому тут знайшовся чоловік, який не міг на це спокійно дивитися і вирішив самотужки врятувати занепадаючу історичну пам’ятку. Тим ентузіастом був оселівчанин Василь Іванович Гонтюк. Добродій Василь за власні кошти полагодив покрівлю лина, замінив у його стінках прогнилі дошки. Відсутні деталі борошномельного механізму взяв із сусідніх вітряків, які перетворилися в руїни. І о диво: пам’ятка знову постала перед людьми в первісному вигляді, немов казковий птах Фенікс.

 

У бессарабських селах області, як це не печально констатувати, доживають свого віку останні вітрові млини.Один з них загрозливо перекособочився на околиці села Перківці Кельменецького району. Якщо йому не буде кинуто рятівного круга, то невдовзі від нього теж залишиться купа мотлоху. Допускати цього ніяк не можна. Найкращим виходом з цієї ситуації було б прийняття обласної програми порятунку вітряків та її невідкладного втілення.

 

Якщо хочемо й справді надати Буковині туристичної привабливості, то з цим не варто баритися. Нехай крилаті велети з огляду на це знову постануть у всій своїй первісній красі й притягують до себе мандрівників з усіх усюд. У першу чергу слід полагодити вітряки на околиці села Недобоївці, що на Хотинщині. Тут можна було б створити філію обласного музею під відкритим небом, перенісши сюди кілька старовинних хат та господарських споруд. Вони б додали,особливого колориту цьому регіону та стали б його етнографічною візитівкою" - запропонував Василь Бабух.

 

Фото Василя Бабуха


 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації