Чернівецький притулок для дітей вирішили реорганізувати (ВІДЕО)
ЧУЖИХ ДІТЕЙ НЕ БУВАЄ /
У Чернівецькій області є майже 2 тисячі сиріт і ще 600 діток, які перебувають у складних життєвих обставинах, через те, що батьків позбавили прав на опіку. І більшість із них живуть у притулках, будинках та інтернатах. Та їх наразі потрібно реорганізовувати. І почати вирішили з обласного дитячого притулку у Чернівцях, йдеться в сюжеті ТВА.
- Кожна дитина, яка потрапляє до цього закладу, має ті чи інші психологічні проблеми. Абсолютно усі діти із загнаним болем. Вони намагаються робити із себе крутих. Але насправді це діти, які зазнали страшенного болю, - наголосила Юлія Матвієва, начальниця служби у справах дітей Чернівецької ОДА.
Тому із ними потрібно постійно працювати і психологам, і викладачам, аби допомогти впоратися зі своїми проблемами та підготувати їх до нової родини. А у цьому дитбудинку вони можуть перебувати лише до трьох місяців. І цього часу замало, впевнена Юлія Матвієва. До того ж часто у тому, що вони потрапили до дитячого притулку, малеча винуватить себе або братиків та сестричок, чи навіть соцпрацівників.
- Діти не кажуть: "Ми потрапили сюди, бо маму знайшла поліція і наркотичному сп’янінні з двома дітьми на руках". Вони кажуть: "Це через нього, бо мама йшла з дня народження і його тримала на руках". Через маленьку дитину 3-річну. Вони не винуватять маму. "І через нього, бо він не ходив до школи", а мамі було начхати, що він не ходить до школи, - пояснила Юлія Матвієва, начальниця служби у справах дітей Чернівецької ОДА.
Тому зараз вони намагаються створити комфортніші умови для діток, які позбавлені батьківського піклування, тобто реорганізувати притулок, каже Юлія Матвієва. У новому закладі буде група денного перебування. Тобто для дітей, яким необхідна допомога психотерапевтів або психіатрів.
- Буде відділення постійного перебування, тобто стаціонарне, в якому буде надаватися допомога, колекційна робота, реінтеграційна робота. У цьому закладі дитина може перебувати до дев'яти місяців. Цього часу достатньо, аби надати статусу дитині, або далі працювати з батьками і водночас працювати з дитиною, - зазначила Юлія Матвієва, начальниця служби у справах дітей Чернівецької ОДА.
Потрібно це для того, аби не виникало проблем та непорозумінь між дітками та їхніми названими батьками. Спершу шукали більше та зручніше приміщення, і його вже нібито знайшли. Поки облаштовуватимуть тим, що вже мають, а відтак шукатимуть спонсорів. Бо ж грошей, які виділяє держава, недостатньо. А все через те, пояснює пані Юлія, що цю сферу фінансують за залишковим принципом.
Більше новин по темі:
-
Мільйони на армію, нові тролейбуси та ремонт вулиці Головної: про що говорив на пресконференції мер Чернівців
-
Клічук тусує кадри: мер Чернівців побачив позитивний ефект від кадрових змін на "Калинівському ринку" і ЧТУ
-
Департамент урбаністики та архітектури Чернівців тимчасово очолила Мар'яна Гаврилица
-
Нинішній мер Чернівців Роман Клічук заробив перший капітал на Калинівському ринку, продаючи турецькі килими
-
Клічук повідомив скільки коштів і куди спрямували на сьогоднішній сесії Чернівецької міськради
-
У Чернівцях вандали зіпсували підсвітку та обмалювали опори у сквері Дня Вишиванки