Бюджет Чернівців та Чернівецької області можуть просканувати

ЛЮДИ МАЮТЬ ЗНАТИ! / 

Громадська ініціатива прямої дії #ВКЛЮЧАЙСЯ започатковує аналітично-просвітницький проект «Бюджетний сканер» з метою привернення уваги громад у різних населенних пунктах України до проблеми відкритості та ефективності місцевих бюджетів. Ідею та експертну підтримку в реалізації проекту запропонував Інститут суспільно-економічинх досліджень (ІСЕД) у відповідь на заклик #ВКЛЮЧАЙСЯ до об’єднання небайдужих і свідомих громадян, громадських організацій та політичних партій навколо забезпечення ефективного контролю за використанням коштів з місцевих бюджетів.

В рамках проекту «Бюджетний сканер» ініціатива #ВКЛЮЧАЙСЯ розповсюджуватиме аналітичні матеріали, які робитимуть аналітики ІСЕДу, щодо основних показників економічного та соціального розвитку різних громад, міст, сел, районів і областей в різних регіонах України. Щомісяця звіт «Бюджетного сканеру» з’являтиметься на сайті ініціативи vkl.net.ua, сайті Інституту суспільно-економічних досліджень iser.org.ua, а також на сторінках у Facebook. Бюджети міст чи областей, які експерти аналізуватимуть, будуть обирати Інтернет-користувачі голосуванням.

Якщо мешканці Чернівців та області будуть активними та проголосують за аналіз свого міського або обласного бюджету, то ІСЕД зможе показати, як влада витрачає їх гроші. За минулий рік власні доходи місцевих бюджетів усіх рівнів у Чернівецької області зросли до 2,52 млрд грн у порівнянні з 1,65 млрд грн у 2015 р. (зростання 52,8%).

«Відгук такого потужного аналітичного центру, як ІСЕД, на заклик ініціативи #ВКЛЮЧАЙСЯ допоможе забезпечити громадянам справжній доступ до даних, що дозволяють оцінити якість управління справами громади чинною місцевою владою, — коментує координатор комунікаційного напряму ініціативи Марина Дадінова. — Оскільки власні доходи місцевих бюджетів помітно зросли, зростає відповідальність місцевої влади саме за ефективність використання коштів і реальні результати розвитку громади».

«Зараз головні розпорядники звітують за використання коштів з місцевих бюджетів лише формально. Тобто, без допомоги експертів пересічний громадянин не має доступу до інформативних даних, з яких він міг би зробити висновки про якість управління справами громади чинною місцевою владою, — коментує лідер команди «Бюджетного сканеру», експерт з питань регіональної політики ІСЕД В’ячеслав Жук.
 


З метою підтримки розвитку громад і формування якісно нових підходів до звітування місцевої влади за формування та використання коштів з місцевих бюджетів, у кожному аналітичному звіті в рамках проекту «Бюджетний сканер» експерти ставлять собі за мету:

- дослідити ефективність планування розвитку громади і фінансування основних сфер;
- проаналізувати, як потенціал громади позначається на добробуті її мешканців;
- оцінити, як реально позначаються на фінансах громад реформаторські ініціативи Уряду;
- віднайти резерви, за рахунок яких можливе зміцнення фінансової спроможності громад.


Громадська ініціатива прямої дії #ВКЛЮЧАЙСЯ на початку 2017 року виступила з закликом до громадян включатись у контроль місцевих бюджетів і впроваджувати єдину обов’язкову процедуру публічного звітування головних розпорядників коштів з місцевих бюджетів. На думку учасників ініціативи, саме прозоре звітування та експертна оцінка ефективності використання грошей громади може змінити підхід до формування місцевих бюджетів. Практика відкритих звітів за використання грошей з обласного бюджету ефективно діє в Тернопільській області, де була розроблена та прийнята на рівні обласної ради за ініціативи та експертної підтримки місцевої громадської організації «Експертно-аналітичний центр «Акцент».

Підтримати ініціативу та оперативно дізнаватись про проект можна, зареєструвавшись за посиланням: https://goo.gl/1lQmYG
 

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації