У Чернівцях криза на гендер не впливає

В 2007 - 2008 роках, за підтримки БДІПЛ/ОБСЄ, в Чернівецькій, Запорізькій і Кіровоградській областях діяв проект «Гендерна рівність – основа демократичного суспільства». В рамках проекту зародилися партнерські відносини між депутатами трьох областей. В січні цього року, в м. Києві, під час робочої зустрічі депутатки трьох областей обговорювали свої подальші кроки в сфері провадження гендерної політики в регіонах. Тоді і виникла ідея на власному досвіді дізнатися чи реально в умовах сьогодення жінці зробити військову кар’єру, відчути наскільки легко чи наскільки важко нести службу чоловікам. Ідею підтримали голова Чернівецької обласної ради І.О.Шилепницький, управління у справах сім’ї та молоді Чернівецької ОДА.

Жінки-депутати обласної і районних рад Чернівецької області: І.Худіковська, Т.Кравецька, О.Гінчак, В.Білокрила та радник голови Чернівецької ОДА з гендерних питань Н. Батракова провели один день на службі в 300-му Чернівецькому окремому гвардійському механізованому Будапештському полку.

Сьогодні, 23 лютого, по результатам акції «Один день в армії» відбулося засідання Чернівецького прес-клубу за участі депутаток, які несли службу в Збройних силах (на фото), обласного військового комісара І.В.Буліча, начальника управління у справах сім’ї, молоді та спорту Чернівецької ОДА – А.М.Білогорко, консультанта БДІПЛ/ОБСЄ у Чернівецькій області – І.Ю.Кухарчука.

Умови служби в збройних силах були реальні: шикування на плацу, навчання з хімзахисту, стрільба з автомату і гвинтівки, кидання гранати, тактика ведення бою, і те, без чого солдат – не солдат, обід в солдатській їдальні. Відсутність належної фізичної підготовки, непризовний вік, навантаження далися жінкам-депутатам взнаки. В армії без підготовки важко однаково всім, як чоловікам, так і жінкам. Але, як кажуть: важко у навчанні – легко в бою.

Сьогодні в Україні немає виключно чоловічих чи жіночих професій. Є стійкий стереотип жінки-господині, жінки-берегині, жінки-матері, жінки-дружини, чоловіка-захисника, чоловіка - здобувача, чоловіка-воїна. Військовослужбовці несуть службу на умовах контракту, який передбачає виняткову добровільність, а якщо врахувати рівень жіночого безробіття, то жінки все охочіше заповнюють військові вакансії. Яскравим прикладом успішної служби жінок в армії є такі країни, як: США, Ізраїль, Іспанія, Франція, Норвегія та інші. Так, в Норвегії дванадцять років назад занепав останній бастіон чоловічої переваги: рукоятки командирського перископа підводного човна опинилися в жіночих долонях. Сольвейг Крейг зуміла не тільки пробитися в ряди підводників, але й стати командиром бойової субмарини, першою в світі жінкою на такому посту.

Українській армії складно виживати в умовах економічної кризи. Покращання матеріальної бази, підвищення рівня фінансового забезпечення, створення належних умов проживання і відповідного побуту в цивільному житті, військовослужбовці потребують незалежно від статі.

Наталія БАТРАКОВА
Радник голови Чернівецької ОДА
з гендерних питань

"БукІнфо" (с)


 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації