Дерибан землі по-кельменецьки: Мунтян чув, що витворяє Ілаш? Громадські активісти б'ють на сполох

ПРЯМА МОВА /


Продати чи зберегти для громади?! Чи не на часі сьогодні, так гучно стоїть питання про добровільне об’єднання територіальних громад, урегульоване Законом України "Про добровільне об’єднання територіальних громад" та чи не спідкає таке об'єдання територіальних громад, долю персонажів казок О.С. Пушкіна про "Рибака та рибку", коли кінцевим результатом для дідової баби залишись лиш розколоті ночви. Чому навіюються такі думки?

 

Про це на своїй сторінці у Facebook написав місцевий громадський активіст, депутат Кельменецької селищної ради Ігор Шкрумеда.

 

Поясню. Статтею 142 Конституції України визначено, що матеріальною і фінансовою основою місцевого самоврядування є рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, земля, природні ресурси, що є у власності територіальних громад сіл, селищ, міст, районів у містах, а також об'єкти їхньої спільної власності, що перебувають в управлінні районних і обласних рад.

Впевнений, що ні в одного свідомого громадянина, господаря не може виникати питання віддати земельну ділянку, де знаходиться майно, для подальшого продажу. А якщо ця земля належить громаді, враховуючи, що в країні проходять реформи, тим більше необхідно думати про майбутнє нашого селища.

Можливо не всі жителі знають, як гостро стоїть питання передачі земельних ділянок, що належать громаді селища, Кельменецькій районній раді. Депутати селищної ради відстоюють права кожного жителя.

Рішенням ІV сесії Кельменецької районної ради VIІ скликання від 25 лютого 2016 року № 51.4-7/16 визначено перелік об'єктів спільної власності територіальних громад сіл, селища Кельменецького району, такими об'єктами нерухомого майна спільної власності територіальних громад сіл, селища Кельменецького району є:
 
 
- нежитлове приміщення по вул. О.Довженка, 15 смт. Кельменці (колишнє приміщення адвокатури в смт. Кельменці) як майно, що знаходиться у безпосередньому віданні районної ради; - центр смт. Кельменці
- комплекс нежитлових будівель та споруд (адмінбудівля, господарська будівля, гаражі) за адресою: смт. Кельменці вул. Бессарабська, 61 як майно охорони здоров’я ( що перебуває в управлінні райдержадміністрації)- центр смт. Кельменці ( колишня ветаптека).
- нежитлова 2-х поверхова адмінбудівля за адресою: вул. Партизанська, 3


Рішенням цієї ж IV сесії VII скликання Кельменецької районної ради за № 35.4-7/16 про підсумки програми приватизації (відчуження) об'єктів спільної власності територіальних громад сіл, селища Кельменецького району на 2013-2015 роки та затвердження Програми приватизації (відчуження) об'єктів спільної власності територіальних громад сіл, селища Кельменецького району на 2016-2018 року вищевказане нерухоме майно підлягає продажу (відчуженню).

Відповідно до рішення IX сесії районної ради VII скликання № 128.9-7/16 вищевказане нерухоме майно включено до переліків об'єктів, що перебувають у спільній власності територіальних громад сіл, селища Кельменецького району і підлягають продажу у 2017 році.

Щоб продати районній раді згадане вище майно, необхідно оформити земельні ділянки під ним. Земля знаходить у власності громади селища. Тому районна рада подала таке клопотання до селищної ради, щоб остання передала земельні ділянки.

З минулого року, засідання сесій селищної ради ( а їх було аж 3), де розглядалося питання про передачу вказаних ділянок проходили з гучним обговоренням. Чимало питань виникало і всі вони насторожують:

« - Скільки коштів планує заробити районна рада від проданого майна?
- Куди ті кошти будуть направлені і як використані?
- З яких міркувань мають віддавати землю, яка по-праву належить громаді селища?
- Який такий інтерес до будівель, що знаходиться в занедбаному (аварійному) стані у районної ради, що засідання сесій селищної ради проходять під «пильним оком» голови районної ради Ілаша В.М. або його заступника?

Добре обміркувавши, клопотання, з якими зверталася районна рада до селищної, депутатами селищної ради були вкотре відхилені. Попри наполегливості керівників районної ради, вони думають на перспективу нашого невеличкого містечка, тим більше, що процес об’єднання територіальних громад все ж таки прийде і на Кельменеччину.

Мешканцям смт.Кельменці важливо розуміти, що майно, що належить державі або територіальній громаді на праві власності, не закріплене за державними чи комунальними підприємствами або установами, утворює відповідно державну скарбницю, скарбниця села, селища, міста. Скарбниця складається з коштів відповідного бюджету та іншого державного і комунального майна: це кошти Державного бюджету України, Пенсійного фонду, бюджету відповідної громади.

Поряд з затяжними подіями щодо передачі земельних ділянок дуже дивно виглядає офіційний сайт Кельменецької ради http://www.rr-kelm.cv.ua, де від 20.03.2017 року, опублікована стаття «Володимир Гройсман: "Реформа децентралізації демонструє успіхи маємо йти далі", в якій голова Українського Уряду зазначає, що протягом трьох років з початку реформи з децентралізації влади вона досягла конкретних результатів та успіху і має бути продовжена, щоб вигодонабувачем результатів цієї реформи був український громадянин. На цьому наголосив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, беручи участь у засіданні Ради регіонального розвитку під головуванням Президента України Петра Порошенка.

Отож, продаючи майно, яке фактично являється скарбницею громади селища Кельменці, перечитуючи статтю стає незрозумілим : «Хто саме стане вигодонабувачем результатів продажу нерухомого майна: "Якийсь конкретно зацікавлений громадянин?. Чи все ж таки територіальна громада, яка б могла із цієї скарбнички мати можливість отримувати доходи."?

Також не покидає риторика голови Кельменецької районної ради Віктора Миколайовича Ілаша у своєму звіті про діяльність з грудня 2015 року по грудень 2016 року, а саме: "Хочу відразу наголосити, що звіт голови – це підсумок роботи за рік всього депутатського корпусу районної ради, постійних комісій, виконавчого апарату ради, керівників терито¬ріальних громад…». Адже, голова ради не може одноосібно вирішувати всі ті питання, які вирі¬шувалися протягом року.

«Депутатський корпус районної ради, спільно з органами виконавчої влади, повинен нести відповідальність за ви¬рішення тих проблем, які існують на даний час в районі в питаннях економіки, бюджету та управління територією." 

Тож, приймаючи рішення про продаж нерухомого майна (скарбниці) відповідної територіальної громади, певно, що відповідальність, з написаного головою Кельменецької районної ради звіту, мав би нести депутатський корпус.

У керівництва Кельменецької районної ради напевно інше трактування законодавства, їх не цікавлять ніякі аргументи, вони стрімко йдуть до наміченої мети продати майно, але ж їхня ціль зовсім не співпадає з думкою представників громади, яких обрали мешканці селища. 
 

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації