Вуличне радіо у Чернівцях: за і проти

БУТИ ЧИ НЕ БУТИ / 

Вуличне радіо у Чернівцях мовить уже більш ніж 5 років. Та от деяким містянам за останній час така аудіореклама добряче набридла. Юрій Воронко каже, коли крутили лише соціалку, було ще стерпно, пише ТВА.
 
- Але зараз це перетворилося у нав’язливу, дратівливу для багатьох мешканців міста просто "говорилку" на стовпі, - нарікає Юрій Воронка, чернівчанин.
 
Тож активіст написав петицію про заборону вуличного радіо у Чернівцях.
 
- Щоб обійти законодавство, динамік вішають на сусідньому стовпі від зупинки, на зупинки не вішають, вішають на сусідньому стовпі, дереві, фасаді, - підкреслив Юрій Воронка, чернівчанин.
 
За кілька днів петицію підтримали майже 2 сотні чернівчан. Однак не всі містяни вважають вуличне радіо недоречним. З усіх, кого опитали ми, жоден не обурився рекламі на зупинках.
 
У міській раді кажуть, вуличне радіо створили саме для того, аби люди на зупинках в очікуванні транспорту мали змогу дізнатися, що відбувається у Чернівцях.
 
- Транслюються новини міста про громадян, про збори громади, про рішення виконавчого комітету міської ради, сесії міської ради, тобто основні новини, які стосуються здебільшого чернівчан, - зазначив Ігор Кравців, спеціаліст відділу інформації та зв’язків із громадськістю.
 
І транслювати не лише соціальну, а й комерційну рекламу теж, мовляв, мають повне право.
 
- Коли ми подавали документи на утримання вуличного радіо, ми передбачили, що ми виділяємо час на соціальну рекламу, на новини міської ради і що місту встановлення вуличного радіо нічого не буде коштувати за рахунок комерційної реклами, яка буде транслюватися, - пояснив Олег Нитка, директор рекламного агентства "Вуличне радіо".
 
Натомість активіст переконаний, що це незаконно.
 
- Ми керувалися законодавством України, а саме Закон України "Про рекламу", 18 статтею, пунктом 5, який забороняє розміщення будь-якої аудіореклами, окрім соціальної у місцях посадки-висадки пасажирів, -зауважив Юрій Воронка, чернівчанин.
 
І справді, Закон України чітко визначає місця, де заборонена аудіореклама:
 
забороняється розповсюдження реклами через радіотрансляційні або інші звукові мережі сповіщення пасажирів у транспортних засобах громадського користування, на станціях метрополітену, вокзалах, у портах та аеропортах, за винятком розповсюдження соціальної реклами.
 
Але в статті 18 нічого не сказано про зупинки саме громадського транспорту.
 
- Перед тим, як відкривати вуличне радіо, перед тим, як його патентувати взагалі, - це запатентована ідея способу передачі даних, я вивчав законодавчу базу, я сидів з юристами своїми, ми вивчали рік законодавчу базу, жодної заборони немає, - запевнив Олег Нитка, директор рекламного агентства "Вуличне радіо".
 
А що не заборонено, те дозволено. Більше того, кажуть власники вуличного радіо, роботу підлаштували так, аби реклама нікому не заважала.
 
- Зранку програма автоматично зменшує звук, тому що ми розуміємо, що дехто з людей може ще спати, відпочивати, щоб їх не дратувати, ми йдемо назустріч людям, і у нас програма автоматично знижує звук: з 8 до 9 звук тихіший на 20%, - підкреслив Олег Нитка, директор рекламного агентства "Вуличне радіо".
 
Те саме роблять і після 19 години. Але якщо петиція активістів таки набере 250 голосів, питання заборони вуличного радіо розглядатимуть депутати на сесії Чернівецької міськради.

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації