Учасники громадських слухань підтримали перейменування вулиці Горького на вулицю Гнатюка

ПРАВИЛЬНЕ РІШЕННЯ / 

Громадські слухання щодо перейменування вулиці Максима Горького на вулицю імені Дмитра Гнатюка відбулись 14 березня у Ратуші. Попередньо відповідну петицію, автором якої був Тарас Бабух, пітримали 265 чернівчан.
 
В обговоренні перейменування взяли участь 49 мешканців міста. Під час громадських слухань кожен учасник мав можливість висловити свою думку щодо питання перейменування. Зокрема, заступник голови «Земляцтва буковинців у м.Київ» Андрій Скибинський висловив ідею щодо перейменування вулиці на ім’я славетного буковинця і розповів про особисте знайомство з відомим співаком. Також на підтримку перейменування висловились співаки Іван Дерда, Володимир Лобурак, журналіст Анатолій Ісак, заступник голови обласного товариства «Просвіта» Марія Пелех, науковець, викладач Мирослав Заячук та інші. Також присутні вислухали і аргументи мешканців вулиці, які були проти перейменування. Зокрема, деякі учасники слухань вважали, що перейменування вулиці не на часі, і з цим пов’язані фінансові витрати. Також мешканці висловили критичні зауваження щодо стану самої вулиці М. Горького, тротуарів та проїжджої частини. І в разі перейменування просили привести її в належний стан.
 
Зрештою «за» перейменування проголосували 47 учасників слухань, проти –двоє. Рішення громадських слухань буде враховано під час розгляду питання на топонімічній комісії та винесено на розгляд сесії Чернівецької міської ради.
 
Довідково:
 
Гнатюк Дмитро Михайлович (1925-2016) народився в українському селі Старосілля (нині село Мамаївці Кіцманського району Чернівецької області). Свій професійний і творчий шлях Гнатюк Д. М. розпочинав у Чернівцях – актором Чернівецького обласного музично-драматичного театру імені О. Кобилянської. Соліст, а згодом – директор Київського театру опери та балету, з 1988 року – художній керівник і головний режисер Національної опери України, лауреат Національної премії України імені Т. Шевченка. Ототожненням покоління 1960-тих стали пісні “Два кольори”, “Мій Київ”, “Пісня про рушник”, вперше виконані Дмитром Гнатюком. Нагороджений орденами, медалями, іншими почесними відзнаками. Почесний громадянин міст Києва та Чернівців, Почесний громадянин Чернівецької області.
 

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації