У Миговому розпочалася 9 щорічна всеукраїнська "Студреспубліка"

ТИ НЕ ОДИН, З ТОБОЮ - ГРОМАДА / 


Студреспубліка з’явилася з однойменного проекту ще у 90-ті роки. Тут об’єднуються люди різних поколінь, кажуть організатори.

 

- Це люди, які зацікавлені в модернізації України та у творенні в Україні цілих поколінь свідомих лідерів, і здатні змінити Україну у напрямку її входження у ТОП-20 найбільш розвинутих держав світу, за рівнем життя громадян, - зазначив Павло Вікнянський, голова Всеукраїнської Студентської республіки. Для цього вкотре активна молодь із різних куточків України з’їхалася на зимову Студреспубліку, яку вже третій рік поспіль проводять у селі Мигове, на Буковині. Іван удруге бере участь у заході. Хлопець каже, сюди приїжджає не лише за новими враженням. Хоче знайти себе.

 

- Хочеться щось зробити для країни, знайти момент та куди вкласти свої сили, - сказав Іван, учасник Студреспубліки з Донецька. За останні роки Студреспубліка стала найочікуванішою інтелектуальною подією серед молоді. Адже саме тут знаходять відповіді на найскладніші питання, які постають перед громадою та державою.

 

- Ми відповідаємо сьогодні на запитання, що таке нова індустріалізація України, яким чином вона має відбутися, чи є це останньою надією для України на сьогодні, - розповіла Людмила Рудкевич, голова київської організації "Студентська республіка".

 

Студреспубліка - це не просто спілкування, а мозковий штурм та енергійна дискусія. Розібратися з поставленим завданням учасникам допомагають експерти, психологи, політтехнологи та економісти.

 

- Добре, що ще хоч хтось, нехай і на громадських засадах, займається формуванням і творенням політичної еліти. Бо це, що у нас є, на жаль, це не політична еліта, - вважає Руслан Коцаба, експерт Студреспубліки. І саме молодь може і мусить творити. Хоча прорватися до влади, аби щось змінювати, вийде не у всіх, каже Руслан Коцаба.

 

- Якщо все нормально піде, то хтось із них обов’язково буде при владі і вже спробує на собі, як це. Одне діло говорити, творити, нехай у формі гри, а вдруге діло, коли ти приходиш о 8 годині на роботу. Робочий стіл, комп’ютер і твої думки - і спробуй змінити. Тоді і хист кожного буде видно, - підкреслив Руслан Коцаба, експерт Студреспубліки.

 

Нині українців косить безнадія, а зневіра у краще життя стає мейнстрімом, кажуть організатори. І саме молодь мусить розвіяти такі настрої, кажуть організатори.

 

 

- Врешті-решт, ми хочемо отримати такий кейс, чи продукт, власне, нову індустріалізацію України. Це воля до здійснення такого надмодернізаційного шляху для України, перестати слухати чужих і незрозумілих порад, - зауважив Павло Вікнянський, голова Всеукраїнської Студентської республіки.  

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації