Саакашвілі на Заставнівщині зустрівся з місцевими жителями та активістами-екологами, які виступають проти будівництва ГЕС на Дністрі

ПОДІЯ /


Михайло Саакашвілі сьогодні у селі Брідок Заставнівського району зустрівся з місцевими жителями та активістами-екологами, які виступають проти будівництва ГЕС на Дністрі. Про це на своїй сторінці у Facebook написав голова Чернівецького обласного осередку партії "Рух нових сил" Роман Ванзуряк.

 

На жаль більшість буковинців не знає про шикарний «подарунок», який готує Уряд. За гроші платників податків та кредитні міжнародні кошти (1 млрд 100 млн євро), віддавати які доведеться нам з Вами з та ще й з відсотками, фактично фінансують рукотворну екологічну катастрофу, плануючи збудувати каскад 6-ти ГЕС у верхній частині Дністра. Прикриваючись словами про енергетичну незалежність, фактично планують створити «будівництво-монстра» для «відмивання» грошей.

 

Для простоти розуміння:

 

1.Уряд планує виділити для технічного обґрунтування (чернівчанам це знайоме як проект «тунель») шалені гроші (155 млн грн.).

 

2. Навіть якщо це обґрунтування буде готовим, то бюджет будівництва цих ГЕС буде майже співставним з витратами на оборонну галузь. (1 млрд 100 млн євро)

 

3. Власники ГЕСів продаватимуть електроенергію по «зеленому тарифу», при цьому отримуючи відшкодування від держави у розмірі приблизно 5 грн/кВт. В той час, як населенню і організаціям вона відпускається приблизно за 2 грн/кВт. Очевидно, що різниця в 3 грн покривається з бюджету, тобто з платників податків.

 

При цьому будуть підтоплені десятки сіл, тисячі гектарів родючих земель підуть під воду, доведеться відселити тисячі жителів найближчих сіл, а тисячі будинків – зруйнувати. І це лише для тих хто проживає поруч з Дністром. А тим буковинцям, хто користується водою з Дністра слід готуватися, до того, що з кранів потече не чиста вода, а смердюча рідина, адже одна з ГЕС планується на місці водозабору в с.Брідок.

 

А що отримають ті, хто нижче нас за течією – Молдова, Одеса (4 млн людей)? Під загрозою зникнення внаслідок зміни клімату близько 200 видів реліктових рослин, риба не матиме змоги мігрувати і розмножуватися, її перемелюватимуть агрегати ГЕСів (якце відбувається в Новодністровську), зникнуть сплави по Дністру, туризм, який зараз починає розвиватися, буде знищено. Внаслідок зміни клімату підвищиться вологість, вирощувати овочі та фрукти без додаткових обробок отрутохімікатами і мешканцям і фермерам стане практично неможливо.

 

 

Заради цієї авантюри нам доведеться попрощатися з одним із семи природних чудес України – Дністровським каньйоном в такому вигляді, як він існує зараз. І це в той час як є всі можливості для розвитку як альтернативної енергетики (вітрової і сонячної), туризму та екологічного землеробства. Це лише те, що на поверхні. Уряд проявляє кричущу некомпетентність і майже злочинну неефективність у використанні ресурсів, від якої може постраждати і Чернівецька область.

 

Та найголовніше – запускаючи цей процес, людей не запитали їхньої думки, плануючи перетворити Дністер на ековідстійник. Такі наслідки не можна виправдати жодною економічною вигодою, - зазначив Роман Ванзуряк.

 


 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації