Проведення протестів під егідою місцевої влади – це «фальшстарт» сокирянських «козачків» - Бурбак жорстко пройшовся по міcцевих феодалах

ТЕРАПІЯ РЕФОРМАМИ /


Процес створення госпітальних округів передбачає впорядкування медичної інфраструктури в усіх регіонах України. Однак сьогодні формування округів стало об’єктом критики та політичних спекуляцій від противників реформування медичної галузі. Прикладом накрученого невдоволення від такої медичної новації став Сокирянський район, де частина мешканців вийшли на протест проти створення госпітального округу з центром в Хотині, а не в Сокирянах.


«Територіально округ не може бути з центром в Сокирянах, бо ніхто туди людей везти не буде. І я попереджав у 2012-ому році місцеве керівництво, зокрема, Василя Козака, - але він був біля корита з Папієвим, - навіщо ви будуєте таку лікарню, вбухуєте стільки грошей в заклад, який буде потім нікому не потрібним. І на сьогодні ця лікарня навіть не здана в експлуатацію в частині ліфтів та кисневих станцій. Чому ті гроші не витратили на те, що обслуговуватиме всю область?», - пояснив на зустрічі з журналістами народний депутат України Максим Бурбак.

Народний обранець також відзначив, що визначенням розвитку медичної галузі в районах займаються саме органи місцевого самоврядування. Створення госпітальних округів також на їхніх плечах. Тому проведення протестів під егідою місцевої влади – це «фальшстарт» сокирянських «козачків».

«На підставі госпітального округу створюється госпітальна рада округу, куди входять представники ОТГ, районних рад та інші залежно від кількості населення. Госпітальною радою округу приймається госпітальний план округу на 5 років. Тобто приймається рішення, яку лікарню розвивати, який давати рівень надання послуг. Це все їхні рішення - рушення представників місцевого самоврядування. За законом, жодна школа чи лікарня не може закритися без дозволу органу місцевого самоврядування», - наголосив Максим Бурбак.

Слова нардепа доповнює роз’яснення Міністерства охорони здоров’я, в якому наголошується відповідальності місцевої влади на формуванні госпітальних округів.

«Подання пропозицій про створення госпітальних округів належить до сфери відповідальності місцевої влади. Кабінет міністрів України та Міністерство охорони здоров’я слідкують за методологією та технічними критеріями формування округу, а громади визначають яких медзакладів і скільки вони потребують. Госпітальний округ повинен мати такі межі і такий набір закладів, щоб у перспективі на його основі можна було створити ефективну і сучасну медичну мережу», - йдеться в роз’ясненні МОЗ.

Робота над створенням госпітальних округів триватиме до кінця 2017 року.
 


БукІнфо (с)

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації