Соцопитування: В Україні працюючих 60%, третина – пенсіонери, 21% - безробітні

ОСЬ ТАК І ЖИВЕМО / 

Згідно з результатами дослідження, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг» у грудні 2016 року, 60% опитаних заявили, що працюють, 40% - ні. Серед тих, хто не працює, третина (32%) – пенсіонери, 27% - займаються домашнім господарством та доглядають за дітьми, 13% - навчаються, 21% - безробітні, але шукають роботу, 6% - безробітні і не шукають роботу.


Найбільше працюючих на Сході (67%), дещо менше – на Заході (57%). Серед людей з вищою освітою більше працюючих.

Оцінюючи умови праці, більшість респондентів, які працюють, відзначають відсутність вібрації, шуму, забрудненості повітря, незначні фізичні зусилля, комфортні освітлення та температуру. Водночас, близько половини опитаних відзначають дуже високу нервову напругу.

Взаємовідносини з керівництвом і співробітниками більшість респондентів оцінюють як дружні та комфортні.

88% з тих, хто працює, – наймані працівники, 12% – самозайняті (підприємці, працюють у сімейному бізнесі і т.д.).

Абсолютна більшість (89%) опитаних працюють повний робочий день, 11% - неповний. По змінах працюють 30% респондентів, 70% - працюють не по змінах. 22% працюють в нічний час, 78% - не працюють вночі.

Жінки, мешканці сiл та бідні респонденти відносно частіше працюють неповний робочий день. Старші, бідні та респонденти з середньою освітою частіше працюють по змінах. Чим вища освіта та рівень доходів, тим менше серед респондентів тих, хто працює в нічний час. Серед чоловіків вдвічі більше тих, хто працює в нічний час, ніж серед жінок.

Майже у половини (47%) опитаних, які мають роботу, винагорода залежить від власних зусиль та продуктивності, у практично стількох же (46%) – не залежить, 7% - не визначились.

12% опитаних мають додаткову зайнятість до основного місця праці, 88% - не мають. 17% опитаних мають у підпорядкуванні інших працівників, тоді як 83% - не мають.

Чим молодші респонденти та чим більше їх доходи, тим більше серед них тих, хто вважає, що винагорода на роботі залежить від власних зусиль та продуктивності. Серед найменш забезпечених респондентів найбільше тих, хто має додаткову зайнятість до основного місця праці.

На Заході та у Центрі найбільше (19% та 20% відповідно) респондентів мають у підпорядкуванні інших працівників, на Сході – вдвічі менше (11%).

39% працюють понаднормово, з них майже дві третини (62%) – за додаткову оплату, а 38% - без додаткової оплати праці. Чим більш забезпечені респонденти, тим більше серед них тих, хто працює понаднормово. Чоловіки працюють понаднормово відносно частіше, ніж жінки.

Половина (52%) респондентів вважає, що вони досягли балансу між роботою та особистим життям, 37% недостатньо часу для особистого життя, 4% - для професійної реалізації, 7% - не визначились.


Аудиторія: працездатне населення України (чоловіки - 18-65 років, жінки – 18-60 років). Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонами і типом поселення. Вибіркова сукупність: 1580 респондентів. Особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження: не більше 2,5%. Терміни проведення: 1-10 грудня 2016 р.
 

 

Джерело: Соціологічна група «Рейтинг» 

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації