Максим Бурбак про те, як скурвилася "Батьківщина", ганьбу з "парком Реформації", і чому вважає, що Павлюк виграв конкурс чесно (ВІДЕО)

СУТЬ РЕЧЕЙ /


В програмі "Суть Речей" народний депутат України Максим Бурбак підсумував 2016 рік

 

Людмила Григорчук: Пропоную розпочати нашу бесіду з підсумку 2016 року. Журнал Фокус вніс вас у рейтинг найвпливовіших людей України. Як вважаєте, все вдалося, що планували зробити в минулому році, і що лишилося на обов’язкове виконання в цьому, 2017 році?

 

Максим Бурбак: Всі ці рейтинги суб’єктивні і я не дуже ними тішуся. Основний рейтинг, це коли ти зустрічаєшся з людьми, вони задають незручні питання, виникає дискусія і це добре. Дуже багато питань задають таких, які можуть розколоти суспільство, наприклад, останнє рішення міської ради щодо перейменування одного з парків. Це безвідповідальне рішення, політиканство. По-друге, питання такі, якби хотілося відповісти щиро і багато розказати, то певно це би призвело до маленької політичної кризи. Тому що, врешті решт, ми є членами коаліції. Як би нам важко не було разом, але ми повинні єднатися, щоб наша країна проходила ці випробування.

 

Я вважаю, що і Революція Гідності, і всі роки постмайданівські, це випробування, це ми проходимо становлення незалежної держави України. Я казав на зустрічі з виборцями у Кіцмані сьогодні, що я б хотів, щоб ми всі об’єдналися. Бо незалежна Україна потрібна лише нам. Подивимося, як живе маленький Ізраїль, він оточений з усіх боків, але вони живуть непогано.

 

Що не вдалося в минулому році? То прикро, що ті мої колеги, разом з якими пліч-о-пліч був на Майдані з фракції «Батьківщина» прийшли в табір і об’єдналися в широку опозицію разом з партією Регіонів, які жодним чином не хочуть ні підтримати наше військо, ні соціально вразливі верстви населення. Вони жодного разу не голосували за державний бюджет, зате на всіх ефірах, в ЗМІ, вони розказують, як вони переживають за людей, що вони зроблять, коли вони приходять до влади і все змінять на краще.

 

Прикро, що деколи, під час погоджувальної ради, в парламенті, одна з єдиних фракцій нагадує, що йде війна на Сході, а у всіх інших все закінчилося. Так, вони також болючі питання піднімають – і пенсії, і соціальний захист, і тарифи, але у нас зараз головне – ми воюємо з країною-агресором, з Росією, зараз така загострена ситуація там, на Сході.

 

Я б хотів висловити свої співчуття родині Леоніда Дергача. Це наш чернівчанин, який загинув під Авдіївкою, в суботу буде прощання і ми повинні віддати шану Герою.

 

Що не вдалося також, це не вдалося завершити процедуру повернення грошей, які вкрав Янукович, назад в держбюджет. Так звана спецконфіскація. Ми бачимо, що в парламенті існує лобі друзів Януковича. Досі. З різних фракцій, навіть з демократичного табору. Дивіться, єврооптимісти... Наєм, Лещенко, Заліщук, які викривали Януковича, натомість не голосують за закон, який передбачає режим спецконфіскації. Виглядає так, що Януковичу вдавалося красти в державі кошти.

 

Урядом Яценюка понад 2 роки тому було їх знайдено, розміщено в державних банках, але Верховна Рада вже понад півтора роки не може прийняти політичне рішення стосовно повернення цих грошей назад в бюджет. Розумію, що комусь не хочеться, щоб це було здобутком фракції «Народний фронт», та будь ласка. Ми пішли на компромісний варіант, який подав уряд України, кабінет міністрів вже вдруге подає, вже погоджений з усіма проект, щодо закону України про режим спец конфіскації, натомість жодного голосу. Зрозуміло, чому від Опоблоку не буде голосів, але чому Батьківщина не дає ці голоси, чому Єврооптимісти не голосують? Це вже питання.

 

 
Народний депутат Максим Бурбак розповів у програмі "Суть Речей" свої враження від проведення конкурсу на заміщення вакантної посади першого заступника та заступника голови Чернівецької ОДА Нагадаємо, На сайті Чернівецької ОДА 24 січня з'явилися результати конкурсу на посаду першого заступника та заступника голови чернівецької обласної адміністрації.

Слухач: Нещодавно проходив конкурс на посаду першого заступника голови чернівецької ОДА. І була гучна заява колишнього мера Новодністровська, що були певні корупційні складові у конкурсі. Чи вам про це щось відомо? І чи той же Павлюк, який переміг у конкурсі, чи це не ваша кандидатура, можливо, ви його пропонували чи тиснули на керівництво, щоб саме цього призначили?
 
Максим Бурбак: На кого тиснув, на комісію? В мене нема стільки ваги. Ну справді. Ми створили багато органів, які будуть боротися з корупцією, було запропоновано, щоби такі посади, як заступники голови ОДА, як голови ОДА, обиралися на відкритому публічному конкурсі, який проходить в три етапи. Що ще треба зробити? Якщо Панчишин не переміг, то треба було йти до кінця і тоді доказувати. А так, чому забрав свою кандидатуру? До речі, коли його усували від виконання обов’язків мера Новодністровська, я його захищав, і тепер би захищав. Це мій колега. Я цього пасажу не зрозумів. Я б ішов до кінця. По-друге, ми ж є коаліція. Михайло Павлюк є представником БПП і там було багато інших кандидатів, але виграв сильніший. Я радий за те. Але давайте подивимося, що в конкурсі на посаду заступника голови ОДА переміг депутат обласної ради Василь Гостюк від Самопомочі. Все відбулося відкрито, прозоро, публічно.
 
І тепер я б хотів сказати людям, що якась дивна у нас ситуація в Чернівецькій області. Подивимося президію Чернівецької облради, там представники трьох опозиційних фракцій, які є у Верховній раді в опозиції. Тобто в Чернівцях опозиція при владі. Голова – «Батьківщина», заступниця від Радикальна партії, ще й від Свободи заступник. Тепер виконавча гілка влади, пан Барташ, керівник Сторожинецької РДА – «Батьківщина», заступник голови чернівецької ОДА від «Самопомочі». Всі працюють, все нормально.
 
Хто на кого тисне, хто кого лобіює? Це питання не до мене. Якщо у когось є якісь зауваження, позивайтесь до суду.

Людмила Григорчук: Ви працювали з Михайлом Павлюком, коли були депутатами обласної ради.
 
Максим Бурбак: Так. Він був від Нашої України, а я був від Фронту Змін. Нормальні, людські відносини. Я впевнений, що Михайло зможе реалізувати свій потенціал, він має наукову ступінь, він переймається євроатлантичним вектором розвитку зовнішньої політики нашої держави. І мене дуже тішить, що до керівних посад, на відповідальні посади приходить молодь. Це молоде покоління.

Людмила Григорчук: Його вік – це плюс? Багато критикують через це.
 
Максим Бурбак: Моя перша робота в органах влади – це був міністр інфраструктури. Було лячно працювати з колективом біля мільйону людей. Але все можна, якщо хотіти.

 

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації