ООН: зараз рабів більше, ніж будь-коли за історію людства

Згідно з даними Організації об'єднаних націй (ООН), сьогодні кількість людей, що фактично знаходяться в рабському положенні, перевищує число "живого товару", що існувало колись в історії людства, передає Росбалт.

Щорічно по всьому світу жертвами торгівлі людьми стають декілька мільйонів осіб. Найчастіше їх примушують займатися проституцією, брати участь в створенні продукції сексуального змісту, примушують до важкої і небезпечної низькооплачуваної праці, жебрацтва або використовують як донорів людських органів і тканин для незаконних операцій. Згідно з статистикою реєстрованих злочинів, 20% жертв - неповнолітні.

Торгівля людьми стала однією з найбільш прибуткових сфер кримінальної діяльності. Особливо її масштаби ростуть в періоди економічних спадів, коли збільшується попит на дешеву продукцію і робочу силу. Росія, разом з іншими країнами пострадянського простору, визнається однією з найпроблемніших зон в світі, оскільки є не тільки постачальником «живого товару» для країн Європи, але і територією, де широко використовується безправна робоча сила з країн Азії.

Нагадаємо, трудові мігранти, що приїжджають до Росії на заробітки, стають жертвами порушення прав як на робочих місцях, так і в повсякденному житті, вважають експерти правозахисної організації Human Rights Watch(HRW).

У атмосфері наростаючого насильства відносно мігрантів, посиленого глобальною фінансовою кризою, російська влада не здатна захистити цих робочих від свавілля працедавців, агентств із найму і міліції, мовиться в опублікованій доповіді HRW.

Зазначимо, що Україна посідає друге місце за "поставками" трудових мігрантів до Росії. За даними Федеральної служби державної статистики РФ, в країні офіційно працює 51,5 тисяч українців. Більше тільки вихідців з Узбекистану, на третьому місці – Казахстан.

З з 15 січня 2007 року в Росії вступив в дію закон "Про міграційний облік" і поправки до закону "Про правове положення іноземних громадян". Цими документами був введений "повідомний порядок постановки на міграційний облік" для громадян СНД, що користуються правом безвізового в'їзду.

Тепер іноземцеві, який в'їжджає на територію Росії, видається міграційна карта, а протягом 3-10 днів - дозвіл на працевлаштування. Нові поправки до законодавства негативно позначаться на положенні українських громадян, які перебували в РФ, які стали заручниками непростих політичних відносин між Києвом і Москвою.

Крім того за даними Міжнародної організація міграції (МОМ) ООН, за роки незалежності України близько 100 тисяч її громадян стали жертвами торгівлі людьми. В основному, українців нелегально переправляють до Росії, Туреччини і Польщі і продають як дешеву робочу силу.


Армія трудових мігрантів з України на сьогодні складає близько 7 млн людей. При цьому офіційний дозвіл на роботу має не більше 500 тисяч осіб. Близько 2 млн українських мігрантів постійно проживають за кордоном, відвідуючи Україну не більше 1 разу за 3-5 років, тоді як основна маса гастарбайтерів зайнята в сезонних роботах на термін від 4 до 10 місяців.

Трудова міграція з України має два виражені вектори напрями, орієнтовані на Росію і країни Євросоюзу. Серед країн ЄС найбільша кількість нелегальних мігрантів проживає в Португалії, Італії, Іспанії, Греції, Ірландії, Німеччині і низці інших країн. Основна маса трудових мігрантів в Росії зосереджена в Москві, Підмосков'ї, Санкт-Петербурзі і нафтогазовидобувних районах Тюмені.

NEWSru.ua


 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації