Рятувальники розповіли українцям, як правильно купатися на Водохреща

БУДЬМО УВАЖНІ! / 

Напередодні Водохреща, яке святкують 19 січня, рятувальники нагадали українцям про правила безпеки поведінки на водних об'єктах. Про це повідомили в
прес-службі ДСНС.

"19 січня в Україні відзначається одне із найважливіших релігійних свят – Водохреща. Цього дня люди масово вирушають на водойми, щоб зануритися у крижану воду. Аби уникнути виникнення небезпечних подій у кожному регіоні визначені офіційні місця, куди можна прийти та скупатися. Там чергують рятувальники, водолази ДСНС, медичні працівники. На водоймах країни встановлено 928 рятувальних постів. Загалом, 19 січня на чергуванні на водних об'єктах перебуває 2838 рятувальників та 541 одиниця техніки від ДСНС", - йдеться в повідомленні.

Окрім того, напередодні у всіх регіонах України рятувальники проводили профілактичну роботу з громадянами та навчали їх правил безпечного поводження на водних об’єктах під час святкування Водохреща.

У ДНСН зауважили, що категорично заборонено пірнати у воду в необладнаних для цього місцях, також заборонено входити в водойми в стані алкогольного сп'яніння.

Трьох занурень по 10 секунд буде цілком достатньо, після купання необхідно зігрітися шляхом розтирання тіла рушником. Після процедури потрібно переодягнутися в сухий одяг і випити гарячий чай.

Рятувальники також порекомендували бажаючим купатися не пірнати відразу в воду, а заходити в ополонку обережно і повільно.

Дуже уважно потрібно стежити за дітьми.

Довідка

Християни східного обряду святкують Хрещення Господнє, або Богоявлення, 19 січня. Це третє, найбільше й завершальне свято різдвяно-новорічного циклу. У народі воно має кілька назв: Водохреще, Водохреща, Водохрестя, Водохрещі, Йордан, Ордань.

Богоявлення – це тридення. Його, як і на Різдво, розпочинає пісна кутя на Святвечір; далі - день самого Водохреща, або Йордан, і наступний день – Івана Хрестителя. Цього свята згадується і прославляється Євангельська подія хрещення Ісуса Христа у річці Йордані святим Іваном Хрестителем. У Святому Письмі сказано, що під час хрещення на Ісуса з неба у вигляді голуба зійшов Святий Дух, і пролунав голос Божий, тому свято і називається Богоявленням.

У всіх храмах на Хрещення служиться Святкова літургія, яка завершується великим освяченням води за таким же чином, як і освячення її напередодні, у Водохресний Святвечір.

Обряд освячення води виник ще з перших часів християнства за прикладом Ісуса Христа, який освятив води Йордану. Вважається, що вода, освячена 18 і 19 січня, називається Богоявленською або Йорданською і має однакову силу і застосування: нею освячують храми і домівки, дають пити тяжкохворим, зберігають вдома протягом року до наступного Водохреща. 

Одна з традицій цього свята – хресна хода до водохресної ополонки, яку називають Йордань, і масове купання в ній.

У народі існувало чимало прикмет, пов'язаних з Водохрещем. Якщо цього дня ясна й холодна погода – на посушливе літо, похмура й сніжна – на рясний урожай. Під час освячення води йде сніг – добре роїтимуться бджоли і колоситиметься хліб. Якщо ніч зоряна – вродять горіхи та ягоди. На Водохреще востаннє співають колядки. В давнину після свята розпочинався новий весільній сезон, який тривав до Великого посту. 

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації