У Чернівецькій області аудитори фіскального відомства вивели з тіньового обігу понад 28 мільйонів гривень

MONEY, MONEY / 

Минулого року підрозділами аудиту фіскальної служби Буковини проведено 310 документальних перевірок юридичних осіб, проти 377 перевірок у 2015 році. Щодо планових перевірок то їхня кількість становила 56 (у 2015 - 62), а позапланових 254 перевірки (у 2015 році – 315) - інформують у Головному управлінні ДФС у Чернівецькій області. Також у фіскальному відомстві додають, що у більшості випадків рішення стосовно проведення позапланових перевірок не залежать від ініціативи контролюючих органів. Так, за 12 місяців того року більшість позапланових перевірок проведено у зв’язку з ліквідацією суб’єктів господарювання, отриманням рішень суду, на звернення платників податків тощо.
 
Разом з тим, факти порушень норм Податкового кодексу України задокументовано у 100 відсотків перевірених. Згідно актів перевірок донараховано понад 28,2 млн. грн. узгоджених податкових зобов’язань.
 
Ще під час контрольно – перевірочних заходів з питань дотримання платниками вимог валютного законодавства додатково поповнено бюджет на понад 1,7 млн. грн. – нараховано пеню за недотримання термінів розрахунків у сфері ЗЕД.
 
Також, за вказаний період контролери зменшили від’ємне значення об’єкта оподаткування податком на прибуток на 20,8 млн. грн. та залишок від'ємного значення, який після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду на суму 7,8 млн. грн.
 
Із донарахованих сум за актами цьогорічних перевірок та минулих років впродовж січня - грудня 2016 року надійшло до Зведеного бюджету майже 25,4 млн. грн.
 
Наразі аудитори фіскальної служби акцентують свою увагу на ретельному і більш якісному відбору до перевірок лише ризикових суб’єктів господарювання та забезпечення доказовості виявлених порушень в ході перевірок – зауважує заступник начальника Головного управління ДФС у Чернівецькій області Наталія Чернівчан.
Серед останніх резонансних перевірок, що підтверджує фаховість аналітичної роботи у відомстві та правильність відбору платників для перевірки - це суб’єкти господарювання, котрі здійснюють діяльність у сфері надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна. Дані платники здійснювали господарські операцій, які підпадають під визначення контрольованих операцій. Порушники завищили від'ємне значення фінансового результату до оподаткування (збитку) на суму нарахованих процентів за борговими зобов'язаннями, що виникли за операціями з пов'язаною особою - нерезидентом на 31,3 млн. грн. – розповідає посадовець.

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації