Обласна влада спонукає чернівецький бізнес замість Фірташа «скидатися» на грошові винагороди для переможців «Буковинської Маланки»?

ЩО РОБИТЬ ВЛАДА? /


Як стало відомо БукІнфо, вчора обласна влада запросила на зустріч чернівецький бізнес, серед яких представників двох найбільших підприємств краю – ТОВ Машзавод і ТДВ «Трембіта». Говорили не про проблеми, не про податки і не про зростання вартості енергоносіїв. Також не торкалися проблеми масового закриття ФОПів, значного підвищення мінімальних зарплат і звідки брати на це гроші… Підприємцям доводили «генеральну лінію» про те, що треба… підтримати майбутню «Буковинську Маланку» та її переможців. І скинутися. Хто скільки може. І бажано «кешем»…

 

Ось такі нині у нас взаємостосунки влади і бізнесу. І питання підтримки українських народних традицій, Фестивалів та концертів тут ні до чого. Це питання справжного обличчя нашої влади, її спроможності вирішувати цивілізовано навіть самі елементарні речі…

  

На численні наші прохання дати коментар, начальник відділу інформаційної діяльності Чернівецької ОДА Оксана Білек відповіла наступне. Цитуємо:


«Дійсно, 10 січня в приміщенні обласної державної адміністрації відбулася зустріч голови облдержадміністрації Олександра Фищука з підприємцями краю. На зустрічі обговорено питання співпраці підприємців та влади у 2017 році.

Голова облдержадміністрації запросив представників бізнесових кіл області до участі у фестивалях маланок та до формування призового фонду Міжнародного фестивалю «Буковинська Маланка». Олександр Фищук звернув увагу на важливість проведення цього заходу для розвитку туризму, підтримки культури та звичаїв буковинського краю. Як відомо, раніше призовий фонд наповнювався за рахунок коштів Дмитра Фірташа.

  

Ми поспілкувалися з Генеральним директором ТДВ «Трембіта» Стеллою Станкевич щодо вчорашньої події. Стелла Омелянівна дуже делікатна людина і казала всі слова правильні. Що потрібно підтримувати культуру, традиції, рідний край… Але поміж рядками ви зможете вловити те, на що сьогодні насправді спроможна обласна влада…

 

- Стелло Омелянівно! Які питання вчора піднімалися на зустрічі підприємців з головою ОДА Олександром Фищуком?

 
- Вчора підіймалося питання про проведення у нас фестивалю Маланок. Щоб всі бізнесмени підтримали цей захід. Тому що не мають права використовувати державні кошти на це. Підтримати у розумінні, що там будуть переможці, буде перше, друге і третє місце. І щоб людей за їхню велику працю, яку вони будуть вкладати у цей захід, винагородити. А я вважаю, що це один з найкращих заходів у всій Україні, а може й у світі. Ми щасливі, що наші люди такі талановиті і проводять такі гарні заходи.

- Чи підіймалися інші питання підприємництва, проблеми в галузях?


- Ні. Хоча були присутні й керівники АЗС, будівельники, лісівники, сільськогосподарські виробники. Із виробничників були я і представник «Машзаводу». Але нам було сказано, що якщо є запитання до голови, чи до держадміністрації, чи до обласної ради, щоб ми зверталися. Я думаю, що ті, в кого є питання, вони звертаються. Бо як пише гасло на нашій мерії, що тільки «спільними зусиллями» ми можемо вирішити долю нашого міста, нашої області й держави. Бо коли кожен буде, як то кажуть, риба, щука і рак, то нічого з того не буде.

- А під час самої зустрічі звучали запитання від підприємців, чи то було просто сказано: "Якщо хочете - звертайтеся?"


- Було сказано, якщо вам потрібно, звертайтеся. І ми вас будемо слухати. А там вже, дивлячись які запитання є. Кожен знає, що має робити. Це ж переважно приватний бізнес, а він вже не чекає, як то колись при Радянськім Союзі було розпорядження, що «ти йди туди, а ти йди сюди». Ти знаєш, що маєш працювати, що маєш забезпечити все необхідне, і ту мінімальну плату, яку сьогодні встановили, і сплатити податки до держави. Це кожен керівник знає, що має робити.

- Чи за час керівництва Олександра Фищука відбувалися схожі збори, наради з підприємцями?

- Була трьохстороння угода між профспілками, владою і роботодавцями. Двічі були такі засідання, на яких висловлювали всі пропозиції зі сторін роботодавців і профспілок. Влада ставила завдання перед нами всіма, що нам треба зробити, аби нам було краще жити.

- На Вашу думку, чи була вчорашня зустріч конструктивною і чи взагалі діалог з владою сьогодні є?

- Я думаю, що відбувся діалог. Люди зрозуміли. Ніхто не сказав, що «я не можу дати гроші», «я не буду» чи щось таке. Думаю, що всі люди оцінюють ту ситуацію і те, що ми всі живемо у Чернівцях й повинні бути зацікавленими в тому, щоб наше місто розвивалося і ми себе проявляли з кращої сторони. Як колись День вишиванки, який вийшов у світ з Чернівців. Ми прославляємо наш край, нашу Буковину, бо вона найкраща.

- Вам повідомили на який рахунок перераховувати кошти?

- Поки ще не давали рахунково-розрахункової форми.

- Скільки коштів потрібно здати підприємствам на грошові премії?


- Хто скільки може здати…
 

******
 
Ось так і живемо, друзі. Ой, йдемо до Європи! Цікаво, там теж ось так похапцем кешем за "сприяння" влади скидаються на різні дійства й розваги?
 

БукІнфо (с)

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації