В Одеській області знайшли поклади газу обсягом 35 мільярдів кубометрів

ГОТУЙТЕ КИШЕНІ, КАТАЙТЕ ГУБУ... / 


Геолого-розвідницьке судно «Искатель» виявило на Північно-західному шельфі Чорного моря (Одеська область) поклади газу обсягом 35 мільярдів кубометрів. Про це повідомив виконувач обов'язків голови Державної служби геології і надр Микола Бояркін, повідомляє «Слово і Діло» з посиланням на ЦТС.


Пошукова зона шельфу становить 7 тисяч квадратних метрів і складається з восьми ділянок, з яких «Искатель» досліджував лише дві. 

«Урядова програма-2020 передбачає повне забезпечення наших потреб власними енергоносіями. Плани амбітні, але цілком реальні. Той факт, що Україна відновила пошук нафти й газу на шельфі Чорного моря, свідчить про титанічний зсув у геологорозвідці України. За нашими оцінками, запаси газу становлять не менш ніж 40 мільярдів кубометрів газу на площі 7 тисяч квадратних метрів Північно-західного шельфу Чорного моря», – сказав Бояркін.

Він додав, що в України є достатньо ресурсів для забезпечення власних потреб газом, налагодити видобуток країна здатна також самостійно. «40 мільярдів кубометрів – це мінімальні цифри, які можна було назвати, адже лише на двох обстежених ділянках згаданої площі в 7 тисяч квадратних метрів уже знайдено близько 35 мільярдів кубометрів газу. Ще залишається обстежити 6 ділянок, на яких запаси також дуже значні», – зазначив Бояркін.
 
А тим часом:
 
Ситуація виглядає доволі авантюрною та показною, тому що насправді в нас немає технічних можливостей, щоб займатися видобутком нафти й газу. Про це в коментарі «Слову і Ділу» розповів член наглядової ради Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук, аналізуючи інформацію про те, що Україна розпочинає пошуки нафти й газу в Чорному морі.

«Базу в Криму ми втратили. Там залишилася технічна база, флот, бурові, тому говорити про те, що ми можемо сьогодні освоювати ділянки шельфу, навіть із залученням якихось іноземних компаній, просто абсурдно», – переконаний Корольчук.

«Іноземні компанії відразу порушать питання юридичної правомірності, оскільки ми вважаємо, що це наша територія й ми можемо запливати туди, проводити роботи на шельфі, а РФ вважає це своєю територією. Європейські країни публічно роблять заяви, але реально дистанціюються від конфлікту Росії та України. Тому вони очікуватимуть конкретного остаточного юридичного рішення», – пояснює експерт. В будь-якому разі основний проблемний момент у відсутності технічної бази, зазначив він.

Просто знімати графіку, фотографувати дно, дивитися в перспективі, які там можуть бути запаси, можна, але це буде марна витрата коштів, додав експерт. «Можна робити 2D чи 3D техніку, але ефекту не буде. Це поки виглядає нереалістично», – резюмував Юрій Корольчук.

Раніше українські прикордонники зафіксували, як РФ викачує газ на шельфі в Криму. Україна має намір подати судові позови відповідно до Конвенції ООН з морського права.
 
Нагадаємо, раніше віце-прем'єр-міністр із соціальних питань Павло Розенко заявив, що подорожчання газу для населення в наступного року не планується. 

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації