У розвалі СРСР винне колишнє керівництво Росії, - Горбачов

ВІД ПРАВДИ НЕ ВТЕЧЕШ / 

Екс-президент СРСР Михайло Горбачов вважає, що розвал Радянського Союзу вчинили, керуючись особистими амбіціями та жагою влади, учасники Біловезьких угод, перш за все, тодішнє керівництво Росії.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс.

Горбачов вважає, що "треба було провести децентралізацію, оскільки нові республіки сильно виросли і економічно, і в соціальному плані".

"Я хочу вперше з болем і гіркотою нагадати: на очах суспільства гробили Союз. Я з піною біля рота, як кажуть, скрізь виступав і закликав зберегти Союз, а народ мовчав. Інтелігенція, яка все розуміла, мовчала. Чому? Повірили в те, що СНД - це теж Союз держав, але з великими правами в цих держав", - зазначив екс-президент СРСР.

"Їм дуже хотілося бути президентами. Це ненормальний стан. Очолювало розвал Союзу російське керівництво, йому не поступалося українське керівництво, яке теж прагнуло до розвалу країни", - зазначив Горбачов.

Відповідаючи на питання про роль західних країн та урядів у розвалі СРСР, колишній радянський лідер підкреслив: "Не треба валити всю провину за розвал Союзу на Захід. Звичайно, західники з насолодою потирали руки, дивлячись на те, що відбувається. І не тільки дивилися, а й, звичайно, брали участь у цьому. І все ж у нас є прагнення - риса така - обов'язково всі біди на когось звалити. Ганьба. Треба було вийти на вулиці й підтримати Радянський Союз, підтримати Горбачова. Я вважаю, що це було якесь запаморочення".

Він сказав далі, що на 70% були готові документи про створення Економічного союзу Росії, України, Білорусії і Казахстану. На ці чотири республіки припадало 80% промислового потенціалу СРСР, до них підійшли б і інші, наголосив він.

Тодішнє російське керівництво, за його словами, злякалося, що "хитромудрий Горбачов відібрав у них перемогу в серпневому путчі, а те, що Горбачов відстоював збереження Союзу, те, що він прагнув до демократизації та децентралізації, до створення нового економічно могутнього об'єднання, на це російське керівництво в той час вирішило не звертати уваги".

Нагадаємо, 8 грудня 1991 року лідери Росії, України і Білорусії Борис Єльцин, Леонід Кравчук і Станіслав Шушкевич у Біловезькій пущі уклали угоди про припинення існування СРСР як суб'єкта міжнародного права.

25 грудня 1991 Михайло Горбачов у телезверненні до нації заявив про припинення своєї діяльності на посаді президента СРСР, пояснивши це своєю категоричною незгодою з рішенням радянських республік про створення СНД.

У квітні 2014 року депутати "Єдиної Росії", КПРФ і ЛДПР направили запит до генпрокуратури з вимогою перевірити події, що відбувалися в період розпаду СРСР. Парламентарі тоді вимагали порушити кримінальні справи щодо низки осіб, у тому числі і щодо Михайла Горбачова, за прийняття рішень, "спрямованих на ліквідацію держави".

Тоді Михайло Горбачов назвав заклики депутатів Держдуми судити його за розвал країни повною дурістю і прагненням до особистого піару.

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації