До кінця року 20% буковинців проживатимуть в об'єднаних територіальних громадах, - експерти

В ЄДНОСТІ СИЛА / 

У Чернівцях підбили підсумки «Децентралізаційного марафону», який тривав з червня по грудень на Буковині. Як повідомили на прес-конференції експерти Асоціації міст України, регіональні консультанти відвідали 54 населених пунктів в усіх районах Чернівецької області, передає кореспондент БукІнфо.
 
За словами експерта з децентралізації Тараса Халавки, на кінець 2016 року майже 20% буковинців, а це близько 176 тисяч осіб, проживатимуть в об’єднаних громадах.
 
"25 % мешканців сільської місцевості буде жити в об’єднаних громадах. У нас вже є два райони, Вижницький і Сторожинецький, вірніше, де мешканців у об’єднаних громадах є більше, ніж мешканців поза ними", - зазначив експерт.

"«Марафон – це такий старт, де до фінішу приходять не всі. І Чернівецька область у цьому випадку не є виключенням. Тому коли починався «Децентралізаційний марафон», стартувало у нас не шість громад, і навіть не сім, які в кінцевому прийняли рішення про утворення, а за моїми підрахунками близько дванадцяти громад. По мірі того, як здійснювався політичний тиск на районному й обласному рівні, як не було законодавства, яке б видавало більше впевненості і довіри до влади, від району до центральної влади, деякі учасники сходили з дистанції», - каже експерт Офісу Реформ Ольга Чепель.

Прес-служба Чернівецького РВ АМУ наводить декілька цікавих фактів про об’єднані громади Чернівецької області:
 
1. Минулого року було створено десять об’єднаних територіальних громад, з них: 1 міська, 1 селищна, 8 сільських. В яких проживає 82 тис. осіб.

2. Минулого року (2015) доходна частина всіх бюджетів місцевих рад, які утворили обєднані громади становила 29 млн. грн. Цього року понад 206 млн. грн., з них вдласні доходи – 70 млн. грн., базова дотація – 28,6 млн. грн., інфрастурктурна субвенція – 45 млн.грн., освітня субвенція – 96 млн.грн., медична субвенція – 21,4 млн.грн.

Найбільші доходи загального фонду з урахуванням трансфертів у Великокучурівській обєднаній громаді - 43,3 млн. грн., найменші у Усть-Путильській -10,4 млн. грн.

3.Цього року утворено 7 об’єднаних громад, з яких ЦВК допустив до виборів 6, з них: 3 міських, 1 селищна, 2 сільскі. У цих громадах проживає 94 тис. осіб.

Найбільша на кінець року буде Сторожинецька ОТГ – понад 34 тис. осіб, найменша Усть-Путильська ОТГ - 2,2 тис. осіб.

4. В об’єднаних громадах на кінець року проживатиме 176 тис. осіб (19,5% від чисельності населення області). В об’єднаних громадах в Україні проживає 17% населення.

З 516 тис. мешканців сільської місцевості області в об’єднаних громадах проживає 126 тис. осіб, тобто в об’єднаних громадах проживає кожен четвертий мешканець сільської місцевості області.

5. У Сторожинецькому районі в об’єднаних громадах на кінець цього року проживатиме майже 70 тис. осіб, що становить 70% населення району.

У Вижницькому районі в об’єднаних громадах на кінець року проживатиме 30 тис. осіб, що становить 54% від населення району.

6. Не створено жодної об’єднаної громади у Герцаївському, Заставнівському, Кельменецькому та Кіцманському районах .
 
 
 

БукІнфо (с)
Фото - Максим Козменко

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації